REKLAMA

Profil jaman

zgłoś
    Prawidłowa waga Jaki wskaźnik?
    Jak kontrolować wagę tzn jakim wskaźnikiem posługiwać się jeżeli sie amatorsko uprawia sport w tym ćwiczenia siłowe? Amatorsko tzn dla poprawienia wyglądu i samopoczucia. Czy macie jakies doświadczenia. Na przykład porównanie swojej wagi poczatkowej i tej po jakimś etapie uprawiania ćwiczeń lub zmian w sposobie odzywiania się i ewentualnie wspomagania odżywkami? Wiadomo, że najpopularniejszym wskażnikiem jest BMI czyli waga człowieka dzielona przez wzrost w cm do kwadratu. Tyle że wskaźnik został opracowany ponoć na zlecenie firm ubezpieczeniowych dla oceny całej populacji ludzi z których wiekszość prowadzi mało aktywny tryb życia. Czy jak się ćwiczy to nadal idealna waga jest między BMI 20-25? Powyżej 25 a mniej niż 30 - lekka nadwaga a powyzej 30 to otyłość?
    jaman, 2009-05-10 10:53:16
    zgłoś
    Czy brak zainteresowania = brak atrakcyjności?
    należy uznać że jestem nieatrakcyjny? Jeżeli któraś okaże mi zainteresowanie poprzez uśmiech czy pytając o coś to zdarza się to od święta. Można tez być namolnym i samemu się narzucać ale to też nie działa jeśli nie widać zachęt z drugiej strony. A nawet jeśli by się udało nawiązać znajomość w ten sposób tzn narzucając się to nie wiem czy taki "wymuszony" związek ma przyszłość. Jakie macie doświadczenia z tym podrywaniem i randkowaniem i czy myślicie że mieć szczęście w tej dziedzinie to kwestia posiadania dobrych genów czyli czegoś co się odziedziczyło lub nie?
    jaman, 2009-05-18 19:43:49
    zgłoś
    CYTAT(Adam @ May 18 2009, 19:20 PM) to mężczyzna jest zdobywcą (na odwrót nie działa zbyt dobrze - kobiety lubią być zdobywane), zagadanie do dziewczyny to nie narzucanie, tymbardziej jeśli sie ja czesto spotyka - szkola, praca itp. ;-)Zaczepienie nieznajomej dziewczyny, spieszącej się na ulicy to nie jest taka prosta sprawa. Bo niby jak ją zatrzymać i wzbudzić zainteresowanie w kilku słowach nie zrażając jej do siebie? Podobnie trudne dla mnie osobiście jest nawiązanie rozmowy z nieznajomą dziewczyną w jakimś miejscu gdzie jest hałas, głośna muzyka itp. Trochę niedosłyszę i niewyrażnie mówię więc próby nawiązania rozmowy z kims kto mnie nie zna i nie jest jest choć trochę życzliwie nastawiony nie są skuteczne.Podchwycę sformułowanie "często spotyka" z Twojej odpowiedzi. Akurat w pracy nie mam możliwości poznawania nowych osób. Czy myślicie że na przykład częste chodzenie na imprezy do tego samego lokalu moze sprawić, że moja twarz stanie się znajoma dla innych i łatwiej będzie nawiązywać znajomości?
    jaman, 2009-05-19 01:54:52
    zgłoś
    CYTAT(Czytacz @ May 18 2009, 19:26 PM) nalezy uznac, ze masz niska samoocene i brak ci pewnosci siebie.co rozumiesz pod pojeciem "nieatrakcyjny"? masz na mysli wyglad? bo moze to bedzie dla ciebie zaskoczenie, ale kobiety wcale nie zwracaja uwagi w glownej mierze wlasnie na to Może i brak mi pewności siebie i wewnetrzej radości. Nie czuje się spełniony zawodowo i trochę mnie to przygnebia - zwłaszcza jak zaczynam myśleć o przyszłości (postawienie domu, spłodzenie syna, posadzenie drzewa itd). Być może to rzutuje na wygląd mojej twarzy. Może i wygląd jest nie najważniejszy. Próbowałem nawiązywać znajomości przez internet a dokładniej przez serwisy randkowe. Zamiesciłem zdjęcie. Ale odzew był minimalny i nie od tych kobiet które bym chciał poznać. SKoro nie wygląd to jakie zachowanie, postawa czy cos innego może sie podobać?
    jaman, 2009-05-19 02:02:43
    zgłoś
    CYTAT(SoltyS @ May 18 2009, 19:53 PM) Nie uważam,że brak zainteresowania ze strony kobiet oznacza,że facet jest nieatrakcyjny. Jeżeli nic nie robisz w tym kierunku by się Tobą zainteresowały to się nie dziw,że się Tobą nie interesują. Tak jak napisał Adam - kobiety lubią być zdobywane.Żeby zostać zauważonym lub wybić się ponad przeciętność nie posiadając super wyglądu trzeba zabłysnąć w jakiś sposób prawda? Kobiety bardzo sobie cenią poczucie humoru, dobre maniery, zaradność i chęć pomocy. W dzisiejszych czasach rzadko kto się do Ciebie uśmiechnie na ulicy,bo ludzie wolą raczej się izolować w takich miejscach od innych aniżeli się zbliżać. Poza tym ulica to kiepskie miejsce na poznawanie ludzi Jedź na jakąś imprezę, tam łatwiej jest kogoś poznać. Prawda jest taka,że jeżeli sam nie okażesz inicjatywy,by się z kimś bliżej zapoznać to będzie Ci ciężko kogoś znaleźć. Nie posiadam jeszcze nie wiadomo jakich doświadczeń,bo jestem jeszcze młodym człowiekiem,ale najcześciej poznawałem fajne dziewczyny w szkole, poprzez znajomych, na jakiś spotkaniach, imprezach. Rzadko kiedy w jakiś dziwny sposób,przez przypadek czy coś. Jeżeli znam otoczenie danej osoby jest mi łatwiej ją poznać. Poczucie humoru, dobre maniery, zaradność , chęć pomocy.... Z tą chęcią pomocy to nie jestem do końca przekonany bo mozna nawet stać się przyjacielem kobiety a ona będzie myśleć o Twoim koledze i pytać się o niego. Jednak wydaje mi się że wielu mezczyzn stara się sprawiać wrażenie energicznych i jak napisałeś zaradnych - tacy spieszący się gdzieś faceci w swoich samochodach. Być może to jest skuteczna strategia. Tyle, że trudno jest być energicznym przez cały dzień jeśli się mało sypia i nie ma się już 18 lat.Odczuwał brak miejsc, okazji do poznawania nowych osób. W pracy nie mam takiej mozliwości bo jest bez kontaktu z nowymi ludzmi. Jedyne miejsce gdzie regularnie chodzę i mogę poznać kogoś nowego to klub fittnes. Tyle, że skład jest w miarę stały i konkurencja jest silna ;-) . Może macie jakieś pomysły na inne miejsca gdzie można regularnie chodzić i gdzie po jakims czasie chodzenia tamże można stać się "swoim" tzn przynajmniej znajomym z widzenia?
    jaman, 2009-05-19 02:14:18
    zgłoś
    CYTAT(Borys @ May 18 2009, 21:24 PM) W dużym uogólnieniu: kobiety postrzegają Ciebie przez pryzmat tego, co tak naprawdę myślisz o sobie. Skup się na tych cechach, a wróżę sukces:-pewność siebie-poczucie humoru-spontaniczność-bycie towarzyskim-szczerość-posiadanie zasad-własny styl..i najważniejsze: rozmawiaj z kobietami, poznawaj je w różnych sytuacjach a samoocena i pewność siebie wzrośnie.A propo: tak, kobiety lubią być zdobywane, ale trzeba dać im też szansę, by mogły się również same postarać. Inaczej takie uganianie często kończy się tylko na uganianiu Jak zmienić sposób myślenia o sobie? Czy wystarczy pomyśleć o sobie, że zasługuję na to co najlepsze? Być może praca ponizej oczekiwań jest tymco mnie przygnębia i co muszę koniecznie rozwiązać.Czy dużo inwestujecie w ubrania? Czy wygląd, to jak jesteś ubrany itp. to sprawa bardzo ważna?
    jaman, 2009-05-19 02:31:59
    zgłoś
    Czy przesada w cwieczeniach jest mozliwa?
    WitamFajnie jest czytać MH i inne czasopisma, książki, artykuły o fitness/siłowni. Człowiek poprawia sobie nastrój czytając o tym że jak bedzie systematycznie cwiczył, solidnie pod względem technicznym wykonywał cwiczenia, stosował odpowiednie dla siebie obciążenia (bedące wyzwaniem) to osiągnie sukces - bedzie wyglądał, czuł sie lepiej, będzie zdrowszy i w domyśle inne sprawy w życiu też będą szły lepiej.Tyle że czy naprawdę jest tak że wiecej znaczy lepiej? Czy na przykład facet pracujący fizycznie powinien tyle samo/tak samo cwiczyć co ktoś pracujący za biurkiem. Albo czy taki sam trening jest odpowiedni dla kogoś w wieku 25 lat i w wieku 45 lat?Czy macie jakieś własne przemyślenia na ten temat (poparte doświadczeniem) i jaki program cwiczen (powiedzmy tygodniowy) uważacie za optymalny? Odpowiadając podajcie też czy poza cwiczeniami spędzacie czas aktywnie fizycznie (pracacujecie fizycznie, budujecie się, uprawiacie działkę, spacerujecie) czy raczej na siedząco.
    jaman, 2009-09-18 10:04:42
    zgłoś
    Czy szef ma zawsze rację albo czy pokorne cielę...?
    Czy w pracy obowiązuje zasada że "szef ma zawsze rację" tzn ślepe posłuszeństwo i czy sądzicie że bycie absolutnie pokornym, bezkrytycznym i nie zwracającym na siebie uwagi pracownikiem to dobry sposób na karierę w firmie?Karierę tzn awans finansowy i stanowiskowy. A może raczej należy sie targować lub przeskakiwać (składać swoje CV cichaczem) z kwiatka na kwiatek tzn z danej posady na lepszą?
    jaman, 2009-09-19 08:59:56
    zgłoś
    Jakie BMI dla ćwiczącego?
    Dość rozpowszechniony jest wskaźnik BMI jako wskaznik zdrowia i prawdopodobnej długości życia. Liczy się go jako masa ciała w kg podzielona przez iloczyn wzrostu w metrach podniesiony do kwadratu. Na przykład 70 / (1,76*1,76)^2 = 22,6 dla faceta o wadze 70 kg i wzroscie 176 cm. I dla zwykłych ludzi powinien się miescic w granicach 20 do 25. Tyle że ponoć nie sprawdza się dla sportowców. Jaką wartość BMI uważacie za idealną dla faceta który ćwiczy? Albo podajcie ile ważycie przy jakim wzroście i uważacie że jest ok.
    jaman, 2009-09-19 09:16:18
    zgłoś
    Jakie BMI dla ćwiczącego?
    CYTAT(Czytacz @ Sep 19 2009, 10:45 AM) Nie sprawdza sie dla osob o bardzo rozbudowanej muskulaturze - kulturystow, niektorych lekkoatletow (sprinterzy, mlociarze, dyskobole), ciezarowcow itd., bo pokazuje u nich nadwage. Dla sportowcow-amatorow, jak my, jest w miare dokladny.Czyli przy moim wzroście 188 cm i wadze 93 kg (BMI 26,3) mogę spokojnie zrzucić 10 kg do 83 kg (BMI 23,5) ?
    jaman, 2009-09-19 16:08:49
1 2 3 ... 4
STRONA 1 z 4
REKLAMA