REKLAMA

Profil horbas

zgłoś
    Kompletny trening z hantlami
    Przeczytałem mnóstwo artykułów o fitness, lecz ten jest najlepszy. Naprawde wspaniały artykuł, jestem pod wielkim wrażeniem. Treść w nim zawarta rozwiaja moje wszystkie wątpliwości dotyczące ćwiczeń - no prawie, czytając nasunęły mi się 2:po 1. czy trening podany w artykule zastępuje np. sztangę i inne ćwiczenia wykonywane np. na przyrządach na siłowni? ( mowie glownie o partiach ciala jak: Barki, klatka piersiowa i ramiona. Czy ten trening wystarczy do rozbudowy klatki piersiowej i w ogóle, do polepszenia sylwetki i siły??po 2. czy przy ćwiczeniu "Łydki: wspięcia na palce" trzeba używać stepu tak, jak to zostało pokazane na obrazku? Czy wystarczy na domowej podlodze - panelach zrobić własnie te cwiczenie, bez dodatkowych przyrządów? EDIT:Po 3. Bo widziałem przed sekundką zestay ćwiczeń na poszczególne partie ciała. Co jest lepsze. Trening podany w tym artykule, czy treningi - każdy trening na każdą partię z osobna?Z góry dziękuję.
    horbas, 2010-10-21 18:10:04
    zgłoś
    Kompletny trening z hantlami.
    Po przeczytaniu tego artykułu => http://www.menshealth.pl/fitness/Kompletny...tlami-3679.html nasunęły mi się następujące pytania:po 1. czy trening podany w artykule zastępuje np. sztangę i inne ćwiczenia wykonywane np. na przyrządach na siłowni? ( mowie glownie o partiach ciala jak: Barki, klatka piersiowa i ramiona. Czy ten trening wystarczy do rozbudowy klatki piersiowej i w ogóle, do polepszenia sylwetki i siły??po 2. czy przy ćwiczeniu "Łydki: wspięcia na palce" trzeba używać stepu tak, jak to zostało pokazane na obrazku? Czy wystarczy na domowej podlodze - panelach zrobić własnie te cwiczenie, bez dodatkowych przyrządów? po 3. Bo widziałem przed sekundką zestay ćwiczeń na poszczególne partie ciała, czyli atlas ćwiczen MH ( http://www.menshealth.pl/fitness/index-atlas-cwiczen-mh.html ). Co jest lepsze. Trening podany w tym artykule, czy treningi - każdy trening na każdą partię z osobna?Z góry dziękuję.
    horbas, 2010-10-21 21:59:13
    zgłoś
    Kompletny trening z hantlami.
    CYTAT(Quartz @ 22-10-2010, 14:50) 1. Ten trening ma akurat mało ćwiczeń ale trening z hantlami może zastąpić trening na innych przyrządach na siłowni.Trening z hantlami wystarczy do rozbudowy sylwetki i polepszenia siły.Korzystaj z całego sprzętu jaki masz pod ręką 2. Trzeba używać dowolnego podwyższenia- nie musi to być step- podwyższenie zwiększa zakres ruchu.3. Moim zdaniem ćwiczenie z atlasem ćwiczeń jest lepsze.Jak dla mnie "kompletny trening z hantlami" jest niekompletny chyba ,że chcesz go potraktować jako FBW.Wielkie dzięki za odpowiedź. Natomiast ma kilka zastrzeżeń. Po 1, troch jesteś niekonsekwentny w tym co mówisz ( bez urazy oczywiscie ). Napoczątku napisałeś, że "Trening z hantlami wystarczy do rozbudowy sylwetki i polepszenia siły", a pozniej zebym używał całego sprzętu jaki mam Właśnie cały PIC polega na tym, żeby nie kupować dodatkowych ( zbędnych czy niezbednych - nie wiem, dlatego pytam ) przyrządów, na których się i tak nie opłaca ćwiczyć.ad. do pytania 3.Skoro cwiczenie z atlasem, wg. ciebie, jest lepsze, to moglbys to uzasadnic? Również wspomniałeś, że ten "kompletny trening", wcale nie jest taki "kompletny". Mógłbyś wyjaśnić, co chciałeś przez to powiedzieć? ze jest niedopracowany, czy jak?
    horbas, 2010-10-22 18:34:13
    zgłoś
    Błahe pytania - mądre odpowiedzi
    Witam, Mam kilka pytań, które nurtują mnie od kilkunastu dni. W końcu wyduszę to z siebie - myślę, ze dobre forum do tego wybrałem . Przejdę do setna.Q1: Na stronie MH podany jest atlas ćwiczeń. Interesujący, natomiast, serie i powtórzenia skierowane są do osób chcących poprawić sylwetkę? Z tego co wiem to inna liczba powtórzeń i serii jest na budowe masy, siły i rzeźbienia ciałka. Interesuje mnie siła ( czyli z tego co wiem to powtórzenia 0-8 z jak największym cięzarem ) + sylwetka/rzeźba.Q2: Jak połączyć "Kompletny trening z hantlami" ( Artykuł również jest na portalu MH ) z pompkami, brzuszkami i podciąganiem? Wykonuję te 3 ćwiczenia wg. => 100pompek.pl , miesniebrzucha.pl i podciaganie.pl ( z tego co mi sie wydaje to jest jeden portal, ale rozne odnosniki do stron ). Pompki, brzuszki i podcianie łączyłem w ten sposób jaki podali oni sami => . Natomiast dzisiaj doszły mi hantle i obciążenia i chciałbym te 4 rzeczy ( jezeli sie da ) połączyć.
    horbas, 2010-11-03 15:22:13
    zgłoś
    Czytelnik na okładkę MH 2011: zaczynamy!
    autozrytet, twój nick i liczba postów ( l. postów? chyba = twój wiek ; i oczywiście ich treść ) wspaniale odzwierciedlają ciebie jako człowieka. Co więcej, działasz mi na nerwy - zapewne nie tylko mnie denerwujesz. Ta twoja pycha, pewność siebie, zadufanie sprawiają, że odsuwasz od siebie ludzi, jesteś jak magnes z takimi samymi biegunami. Idź nalej sobie troche oleju do tego pustego baniaka, bo same głupoty piszesz.
    horbas, 2010-11-16 19:09:46
    zgłoś
    Autoryzet nie dawaj tych buziaków, bo my pedałami nie jesteśmy, to raz, a dwa, [usuniete z powodu naruszenia pkt. 2 i pkt. 3 Zasad forum MH]
    horbas, 2010-11-18 15:09:15
    zgłoś
    Poczytałem tu sporo o tobie: http://www.menshealth.pl/forum/index.php?s...2381&st=100 wszyscy mają cię już dość sorry, ale jak chcesz wypolerowac hatelka to dodaj tam jakieś ciężarki, bo póki co to sam patyczek, a co do gryfu, mniejszego się nie dało? Tym centymetrem naprawde dużo wyćwiczysz Powiem jedno: "Kozak w necie, frajer w świecie. "
    horbas, 2010-11-18 15:26:16
    zgłoś
    Sorry, ale pływacy wg. mnie mają najlepszą sylwetke i laski na takich lecą.. Bary jak z polski do kanady duze bice, trice, kaloryferek, poprostu bomba. Pływanie jest taką ogólnorozwojówką. Pływanie jest super, bo podczas treningu angażują się WSZYSTKIE mięśnie Takze na miejscu Maćka, przyjął bym to jako komplement.
    horbas, 2010-11-18 17:32:17
    zgłoś
    Podstawy! :)
    Ogólne informacje: Mam 16 lat. Zącząłem myśleć tak poważnie o swoim wyglądziej/ swojej sylwetce w tegoroczne wakacje. W sierpniu chodziłem przez miesiąc na siłownię - trener mi dał rozpiskę, wszystko ładnie pięknie.. Ale do czasu. Wrzesień - zaczął się nowy rok szkolny i trzeba było oswoić się z budynkiem, nauczycielami i zapoznać z nowymi kumplami, koleżankami. Także we wrześniu byłem tylko na siłowni przez 2 tygodnie. Później przestałem, bo byłem chory i karnet mi się skończył, a nie chciałem kasy tracić na kolejny. Doszedłem do wniosku, że taniej wyjdzie zakupić sprzęt i zrobić "domową siłownię". Sprzęty mam zamiar zakupic na przelomie stycznia i lutego. Tydzien temu kupiłem hantelki, obciążenia, a teraz drążek do podciągania.Aktualna sylwetka:Mam 190 cm wzrostu, ważę 79,2 kg - może to nie dużo, ale pewnie tylko dlatego, że mam całkiem całkiem bicepsy i ogólnie mięśnie. Widać mi pod tłuszczykiem 4pak ( niedługo 6pak ). Nie jestem gruby, ale mam tłuszczyk, oponke i brzuch. Chce mieć BF poniżej 10%, nie wiem ile teraz mam, ale na pewno za dużo. Mówią mi, że jestem w sam raz, ale dla mnie to błędna odpowiedź.Odżywianie:Kupiłem pan na plany.suple.net - nawet już go mam na kompie i pokazuje go. Nie zacząłem się do niego stosować, ponieważ, nie mam jeszcze treningu siłowego. przedstawie wam ten plan. http://plany.suple.net/files/f9ab89e9027bf...667d0f5d8f2.docDostalem ten plan, aczkolwiek ktoś mi powiedział, że on jest dobry na redukcję, a skoro mam trochę tłuszczyku to bardzo dobrze, wtedy mam już masę na treningi siłowe. Nie chce stracić mięśni tych co mam teraz przez tą redukcję.Trening Siłowy:Trening na siłę: Przeczytałem dzisiaj fajny poradnik/artykuł dot. tego typu ćwiczeń. Czy go wykorzystać w 100 %?http://www.kfd.pl/art-program-starting-str...stie-73768.htmlPolecacie?Brzuszek: Przeczytałęm również dzisiaj interesujący poradnik:http://www.kfd.pl/abs-76845.html Trzymać się go?Interesuję mnie strona menshealth.pl Mają bardzo fajne rozpisane rzeczy - w tym super pokazany atlas ćwiczeń. Natomiast nie jestem do tego przekonany. Często gęsto, co innego pisze tam, a co innego mówią tutaj "doświadczeni" użytkownicy. Proszę mnie naprowadzić Cel:Sylwetka jak na okładkach magazynów ( jeżeli to jest trudne, to w późniejszym czasie, a tak to coś w podobie )Siła - Nie chce wyglądać jak pudzian, aczkolwiek chce wzbudzać respekt wyglądem - nie chce, żeby mi było widać, żyły, dlatego sylwetka połączona z siłą Dodatkowe informacje:Oto mój grafik zajęć, który zrobiłem: http://img594.imageshack.us/img594/4811/grafikv.pnglegenda:BJJ - Brazylijskie Ju-Jitsu. Teraz mam przerwę, z powodu nawału pracy w szkole, ale myślę, że powrócę jeszcze przed nowym rokiem - a jak nie to od nowego roku na bank.Kosiol - w niedziele, jakas godzina musi byc poswiecona - podalem przykladową mszę.Nie biorę żadnych suplementów i odżywek, bo dla mnie to jest:- niszczenie organizmu, wrzucając jakiś chłam - chemia- dla tych co nie mają czasu na normalne posiłki - takie uzupełnienie, a ja mam - co chcą szybko dokoksić, bo myślą, że zrobią z siebie 2 pudziana - w podeszłym wieku dopiero widać efekty tych wszystkich "boskich produktów" - zobaczycie jak będziecie wyglądać - jak Arnold Schwarzeneger czy "Dżony Rambo"Co do suplementów i odżywek mogę się mylić, dlatego mnie poprawcie .Proszę mi pomóc
    horbas, 2010-12-05 23:31:06
    zgłoś
    Podstawy! :)
    @UPBardzo dziękuję za wypowiedź, ale nadal nie uważam, że masz racje Po pierwsze mieszkam w bardzo zurbanizowanym mieście, bo w ŁODZI. Tu nie jest tanio wbrew pozorom, aczkolwiek jest duża konkurencja. Wyliczyłem sobie sprzęcik marbo - bardzo polecany z resztą - za około 1200 zł. Wychodzi to znacznie taniej niż na siłowni, bo w domu mogę sobie trenować przez kilka lat, a na siłowni dajmy te 80 zł co mówiłeś * 12 * x lat - powiedzmy 3 lata ile to wychodzi? 2880 zł, prawie 3 kafle .. To ja moge mieć domową siłke na kilka - kilkanaście lat za 700 zł ( bo skłądam się z bratem ).. Niby są te inne ćwiczenia, a powiedz mi jak w starożytnym rzymie gladiatorzy czy atleci radzili sobie na zawodach? Jak się przygotowywali? Oni nie mieli siłowni.. Teraz ludziom się w głowach poprzewracało i niedługo będą zakładane szkoły jak "zawiązać" buty..
    horbas, 2010-12-19 22:31:06
STRONA 1 z 2
REKLAMA