REKLAMA

Profil dazielin

zgłoś
    Co się kryje w narkotykach?
    Mam 16 lat. Dużo łatwiej jest mi kupić marihuanę, niż alkohol. Żeby kupić browara czy wódkę trzeba najpierw znaleźć sklep gdzie sprzedadzą, lub poprosić pełnoletniego znajomego. A narkotyki? Jeden telefon i po pół godzinie mam tyle gramów ile sobie zażyczę. Dlaczego nie można wprowadzić "zielonego" do sklepów? Jeżeli i tak każdy może sobie to kupić, niezależnie od wieku, to czy nie lepiej żeby "towar" był w opakowaniu, w sklepie, z etykietą i napisanym składem? Niejednokrotnie miałem okazję obserwować ludzi, którzy wypili za dużo, i szczerze to zachowują się gorzej niż Ci co zajrali sobie jointa czy dwa...
    dazielin, 2012-08-06 23:15:36
    zgłoś
    \'Staniol\' napisał(-a):Jestem za tym, by wprowadzili narkotyki do sprzedaży ! Dzięki temu taki margines społeczeństwa jak Ty się ''wyeliminuje'', zostaną Ci najlepsi, Ci, których joint nie kręci.. Inne narkotyki też jak najbardziej powinny być dostępne ! Niech się zaćpają głupki państwowe Nie powiedziałem, że ciągle ćpam i chleję wódę non stop. To, że zapalę raz na kilka miesięcy jointa, czy na imprezie napiję się alkoholu nie oznacza, że jestem marginesem społecznym. Po prostu napisałem jak obecnie wygląda sytuacja w Polsce. Nie wiem czy miałeś kiedyś okazję zapalić chociaż jednego jointa. Uważam, że przy marihuanie można się zdecydowanie bardziej zrelaksować niż po alkoholu.
    dazielin, 2012-08-06 23:29:02
    zgłoś
    Wcale nie mówię, że nie szkodzi, bo nic nie wiem o tym co kupuję. Tak, jestem za legalizacją marihuany, ponieważ wtedy przynajmniej towar przejdzie jakąś kontrolę. Nie jestem specjalistą, ale uważam, że papierosy tak samo mogą wyniszczać organizm, jak jointy (aczkolwiek nigdy nie zapaliłem fajki). Poza tym ludzi, a w szczególności młodzież, ciągnie do tego co zakazane i nieznane. Jeżeli więc jakieś (jak to niektórzy nazywają) "gimbusy" chcą sobie spalić skręta to chyba lepiej, żeby to był towar czysty, a nie jakiś syf hodowany w doniczkach na parapecie.
    dazielin, 2012-08-07 00:29:44
    zgłoś
    Wszystko jest dla ludzi. A to, że młodzi ludzie chcą spróbować czegoś nowego, czegoś czego nie znają to chyba normalne. Jeżeli sami nie spróbują nie będą wiedzieli czy to jest dobre czy złe. Jak sam napisałeś: spróbowałeś skręta, ale Ci nie smakował. Każdy musi samemu ocenić. A to, że jestem o 2 lata starszy ode mnie, wcale nie musi oznaczać, że jesteś bardziej dojrzały od gimnazjalistów. Mam wielu kumpli, którzy palą regularnie, a poszli do najlepszego liceum w moim mieście (I LO w Łodzi), są laureatami zarówno z matematyki jak i z historii, dwóch kolegów wygrało nawet Młodzieżowy Parlament Europejski. Nie każdy gimnazjalista to ćpun i alkoholik. Bawimy się przy alkoholu i jointach, ale znamy umiar. Wiemy kiedy należy odstawić kieliszek, nikt nie przecenia swoich możliwości. Nie przeczę, że w gimnazjum są osoby, które dla szpanu kupują sobie pół litra, żeby to pokazać kim one nie są, a potem kończą na ławce w parku. Ale w liceach czy technikach takich oszołomów też nie brakuje.
    dazielin, 2012-08-07 01:22:26
REKLAMA