REKLAMA

Profil mardokone

 • avatar
  zgłoś
  smażenie - oliwa z oliwek
  Witam serdecznie, jestem tutaj nowy co nie znaczy, że jestem "laikiem" "Poza tym prof. Cichosz mówi: "Oleje zawsze szkodzą po poddaniu ich jakiejkolwiek obróbce termicznej". To jest nieprawda.To jest nieprawda, bo?- Ona powinna tutaj powiedzieć, że chodzi o smażenie na olejach, w których przeważają przede wszystkim wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Szkodliwe więc jest smażenie na słonecznikowym oleju czy sojowym, ale już olej z pestek winogron zawiera przede wszystkim kwasy jednonienasycone, czyli jest zbliżony do oliwy z oliwek. Oliwa z oliwek jest uniwersalnym tłuszczem, który ma najwięcej, bo 72 proc., jednonienasyconych kwasów tłuszczowych. Olej rzepakowy ma 68 proc. Jeżeli jakiś tłuszcz zawiera głównie jednonienasycone kwasy tłuszczowe, to jest tłuszczem uniwersalnym. Czyli może być do jedzenia i do podgrzewania."Źródło: Duży Format
  mardokone, 2010-10-12 23:57:10
 • avatar
  zgłoś
  Książki nt. zdrowego odżywiania
  Cześć, osobiście polecam"Żywienie w sporcie" (Bean Anita):Opis: Żywienie w sporcie to książka niezbędna każdemu, kogo interesuje zwiększenie wydolności sportowej - własnej lub podopiecznych. W niniejszym wydaniu znajdziemy przydatne informacje, oparte na najnowszych badaniach. Przewodnik ten pomoże ci: zwiększyć wytrzymałość, siłę i wydolność. Obliczyć własne zapotrzebowanie kaloryczne, węglowodanowe oraz białkowe. Poprawić nawodnienie organizmu i sylwetkę. Ocenić i znaleźć odpowiednie suplementy, odżywki i środki podwyższające sprawność organizmu, dające dodatkowe wspomaganie, poprawiające wydolność. Stworzyć codzienne plany żywieniowe, dzięki którym (zależnie od twoich potrzeb) stracisz na wadze, zredukujesz tkankę tłuszczową, zyskasz masę mięśniową lub lepiej przygotujesz się do zawodów. Podręcznik pomoże ci tez znaleźć odpowiedzi na pytania związane z żywieniem sportsmenek, aktywnych ruchowo dzieci oraz sportowców wegetarian.
  mardokone, 2010-10-13 00:11:25
 • avatar
  zgłoś
  Studia - Dziennikarstwo
  Studiuję dziennikarstwo w Poznaniu i jestem na drugim roku - specjalizacja Public Relations i reklama.Duża liczba przedmiotów związanych z polityką oraz marketingiem (niby studia humanistyczne ale liczby też są). Pierwszy rok bez większych przeszkód, teraz mam nawet stypendium naukowe ) Jeśli chodzi o wykładowców to mówią, że kierunek dla hobbystów bo pracy nie ma...
  mardokone, 2010-10-13 00:26:22
 • avatar
  zgłoś
  Fast food bez wyrzutów sumienia
  Bardzo często robię swoje burgery. Razowa / pszenna bułka (w zależności kiedy jem) do tego warzywa i mięso bez dodatkowych sosów - zdrowie na talerzu !
  mardokone, 2010-10-13 11:51:41
 • avatar
  zgłoś
  Szef kuchni to Ty: daj wycisk czosnkowi
  Czosnek to podstawa w moim żywieniu. Przepis, który może komuś się przydać:- pieczywo- czosnek- biały ser (w każdej postaci)Robimy grzanki z pieczywa a następnie wcieramy w niego czosnek (grzanka musi być twarda - spieczona). Następnie nakładamy ser. SmacznegoOczywiście można to dowolnie modyfikować dodając inne składniki.
  mardokone, 2010-10-13 12:10:32
 • avatar
  zgłoś
  Fast food bez wyrzutów sumienia
  Ja osobiście robiąc mielone z kurczaka wrzucam tam chilli w kawałkach.
  mardokone, 2010-10-13 13:51:36
 • avatar
  zgłoś
  Studia - Dziennikarstwo
  Różni profesorowie różnie podchodzą. Czyste dziennikarstwo jest oblegane przez przeciętniaków (chyba, że zabłyśniesz jakimś artykułem, reportażem... to dostaniesz prace) Jeśli chodzi o PR i reklamę to już lepiej ale jak wiadomo trzeba być dobrym.Jest zapotrzebowanie na dziennikarzy niszowych - wyspecjalizowanych w konkretnych dziedzinach. Ja chcę działaś w sferze tańca.
  mardokone, 2010-10-13 13:54:12
 • avatar
  zgłoś
  Sen
  Szklanka ciepłego mleka wydłuża fazę REM, która jest odpowiedzialna za marzenia senne... ps. też tak macie, że po zażywaniu ZMA, które podnosi poziom testosteronu macie same sny erotyczne ?
  mardokone, 2010-10-18 13:54:22
 • avatar
  zgłoś
  Sen
  Czasem ciężko to zrozumieć ale tak jak mówisz między wierszami przyszłość się liczy.
  mardokone, 2010-10-18 18:41:37
 • avatar
  zgłoś
  Sen
  Mam ciekawa książkę na temat snu i jego zaburzeń. Jest tam opisane dlaczego jedni ludzi od rana tryskają energią i tracą ją w ciągu dnia oraz przykład ludzi, którzy od rana są nie do życia a na wieczór mogą skakać i szaleć.Postaram się zamieścić kilka rzeczy z tej pozycji. Czytałem też tam, że np 6 drzemek po 15 minut wystarczy dziennie... Zeskanuje fragmenty to wrzucę.
  mardokone, 2010-10-19 22:08:07
REKLAMA