REKLAMA

Profil apollyon

zgłoś
    Błahe pytania - mądre odpowiedzi
    Witam,W listopadowym (2009) numerze MH ukazał się artykuł pt.: "Z sercem na dłoni" do którego mam kilka pytań bo kilka rzeczy zupełnie mi się nie zgadza. ...Ale od początku...W artykule napisane jest że Tmax oblicza się ze wzoru Tmax= 207 - (twój wiek x 0,7), gdzie dla 30 latka Tmax=186. Do tej pory wszystko się zgadza, ale już przy opisie planów treningowych zaczynają się dziać niezrozumiałe rzeczy. Na przykład w planie treningu na rowerku jest napisane 1) pedałuj na 30% Tmax, czyli przy założeniu Tmax=186 to te 30% daje nam puls 56 uderzeń na min. no i tu mi się nic nie zgadza - dorosły człowiek ma tętno normalne na poziomie 60-80 nie twierdzę, że nie można mieć tętna 56 ale to już chyba trzeba leżeć i nic nie robić, ale jak piszą żeby pedałować na rowerku przy takim tętnie to się chyba nie da (w tym planie treningowym piszą w dodatku żeby powtarzac cykl przez 20 min, gdzie tętno w cyklu ma dochodzić nawet do 90% Tmax). W innym planie piszą żeby biec 3 min przy tętnie 35% Tmax - też jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić.Mógłby ktoś to sprostować i wyjaśnić jak to jest z tym tętnem?Pozdrawiam
    apollyon, 2010-06-26 16:18:23
    zgłoś
    \'Goku\' napisał(-a):a może to jest 35% do TMax ??jak by co to tylko głośno myślę cytuję fragment artykułu : "pedałuj na 30% Twojego Tmax przez 5 minut - na rozgrzewkę"
    apollyon, 2010-06-26 16:37:52
    zgłoś
    No najlepszy jest plan C:1. Rozgrzej sie bieganiem na poziomie 50 % Tmax przez 5 min2. Wiosłuj na ergonometrze przez 2 min na jednym z wyższych poziomów obciążenia i na 90 % Tmax3. Odpoczywaj, wiosłując 3 min na 30% Tmax, ale podnieś poziom oporu na urządzeniu4. Powtarzaj to przez 30 min.przy odpoczynku 30% Tmax powodzenia
    apollyon, 2010-06-26 18:09:11
    zgłoś
    Smaki odżywek/ suplementów
    ode mnie w kwestii smaków i rozpuszczalności:DYMATIZE ELITE WHEY PROTEIN IZOLAT [czekolada]smak bardzo dobry zarówno po rozpuszczeniu w wodzie jak i mlekurozpuszczalność rewelacja, czy to w wodzie czy w mleku; praktycznie się nie pieniDymatize ELITE GOURMET [ciastko z kremem]jeśli chodzi o smak to najlepsze białko jakie próbowałemjeśli komuś zależy na wyśmienitym smaku to z czystym sumieniem polecam to białeczkorozpuszczalność tak jak wyżejCo do Ostrowi WPC to miałem smak naturalny - nie jest zły ale nie zachwyca, przy stosowaniu tego białeczka w różnego rodzaju szejkach to chyba najlepszy wybór.Rozpuszczalność tragedia, bardzo się pieni. Podsumowując: jako dodatek do szejków jak najbardziej ze względu na to, że wychodzi bardzo tanio, jednak w każdym innym wypadku nie polecam tego białka.ActivLab BCAA XTRA smak grejfrutowy dobry, orzeźwiającyrozpuszczalność bardzo dobraOlimp Carbosmak ananasowy wymiatarozpuszczalność znakomitaProlab Nitro FireMiałem chyba grejfrut - smak bez rewelacji, ale nie odrzucarozpuszczalność bardzo dobra
    apollyon, 2010-07-07 14:00:11
    zgłoś
    Suplementacja - pytania ogólne
    Widzę, że sporo osób poleca Ostrowię Z ekonomicznego punktu widzenia jest to zrozumiałe, ale jak ktoś przymierza się do zakupu tego białka to niech weźmie pod uwagę, że rozpuszczalność Ostrowi jest fatalna, pieni się jak diabli no i smak pozostawia bardzo dużo do życzenia. Tak jak pisałem w innym miejscu Ostrowie można zakupić jako dodatek do szejków (tu polecałbym smak naturalny), ale w każdym innym wypadku warto rozejrzeć się za jakimś lepszym białkiem.Ekonomicznie dobrze wychodzi WPC Protein 80 VitaFit Trec i z tego co czytałem, ludzie są dużo bardziej zadowoleni niż z Ostrowi, ale osobiście nie próbowałem tego białka także się nie wypowiem.
    apollyon, 2010-07-07 14:45:04
    zgłoś
    \'szpaQ\' napisał(-a):co do białek to tak:ostrowie to można sobie walnąć zamiast białka z pożywienia np. jeśli mamy zjeść 100g mięsa, a akurat nie mamy jak lub z innego powodu to spijamy białko.ciekawa teoria ja zawsze myślałem, że suplement to suplement a nie zamiennik diety ...no ale teraz wszyscy zabiegani to może zacznijmy łykać kapsy zamiast przygotowywać posiłki
    apollyon, 2010-07-07 17:41:41
    zgłoś
    \'Adam\' napisał(-a):Białko nie jest suplementem.Nie wiem czy dobrze zrozumiałeś moją wypowiedź. Chodzi mi o to, że przede wszystkim dieta a białko powinno się stosować gdy nie możesz dostarczyć odpowiedniej ilości z pożywienia, więc odżywka białkowa to raczej uzupełnienie posiłku. Koledze szpaQ chyba chodziło o to samo, a mój post to stąd, że często ostatnio trafiam na wypowiedzi, które świadczą, że suple najważniejsze a o odpowiedniej diecie to jakoś już nie pamiętają
    apollyon, 2010-07-07 18:02:40
    zgłoś
    NIEMCY:HISZPANIA
    Mała sonda zapraszam do oddawania głosów na swoich faworytów
    apollyon, 2010-07-07 19:21:28
    zgłoś
    Mistrzostwa świata RPA 2010
    Viva España
    apollyon, 2010-07-07 22:31:04
    zgłoś
    Oponka :D
    jest szansa, ale zamiast zakładać nowy temat przeszukaj już istniejące bo o diecie, ćwiczeniach i zdrowym trybie życia znajdziesz tu chyba wszystko
    apollyon, 2010-07-11 11:14:38
1 2 3 ... 5
STRONA 1 z 5
REKLAMA