REKLAMA

Profil atlas

zgłoś
    7 mitów na temat palenia
    Ja też palę e-papierosy. Tu nawet nie chodzi o moje zdrowie, co o wygodę. Nie chciało mi się już za każdym razem, gdy miałem ochotę na dymka wychodzić na balkon. Teraz z elektronicznym mogę sobie palić siedząc wygodnie w fotelu przed tv i żona mnie nie wygania. A nie wygania, bo jej po prostu e-papieros nie przeszkadza. Bo choć jest tu "dym", to jest on praktycznie bezwonny. Tak samo jest w restauracjach czy pubach. Już nie muszę szukać takich z kącikiem dla palaczy, czy wychodzić na zewnątrz. Palę sobie przy stoliku przy piwku i jest rewelacyjnie. Do tego dochodzi oszczędność. Powiem szczerze, że nawet się nie spodziewałem, że aż tyle da się na tym e-paleniu zaoszczędzić
    atlas, 2011-11-23 19:13:42
    zgłoś
    Rzucenie fajek
    CYTAT(sakii @ 13-11-2011, 23:23) jaki niby produkty na rynku do spożycia przez ludzi jest nieprzebadany i nie ma podanego składu? Nie ma takiego. E-papierosy to jest trucizna, która zabijaTakie dziwne rzeczy tu piszecie, że aż musiałem się zarejestrować... Moja żona jak przeczytała Twój post, to wpadła w panikę... Więc pytam, skąd w ogóle taka pewność, że e-papierosy są tak niezdrowe i że zabijają?!! Czy masz na swoje słowa jakieś dowody??? Zabijają i to na pewno, ale zwykłe fajki. Jakoś nie słyszałem o tym, aby te elektroniczne kogoś doprowadziły do śmierci... Po co tak straszyć ludzi. Ja palę od roku e-papierosa i naprawdę nic złego się ze mną nie dzieje. Wręcz przeciwnie, czuję się zdecydowanie lepiej. Pozbyłem się tego zamulenia papierosowego, odżyłem, kondycja się poprawiła No i ta oszczędność kasy i niesamowita wygoda - nie trzeba już nikogo przepraszać, że się pali i pytać o pozwolenie, czy można wyciągnąć fajkę. E-papieros nie śmierdzi, więc nikomu nie przeszkadza. Początkowo, jak zacząłem e-palić, to wzbudzałem pewne zdziwienie i zainteresowanie , ale teraz to już nikt nie zwraca na to uwagi, bo i e-palaczy coraz więcej na naszych ulicach. I bardzo dobrze!
    atlas, 2011-11-23 19:25:01
    zgłoś
    Rzucenie fajek
    O tych morelach to pierwsze słyszę A wracając do e-papierosów, to nikt mi nie wmówi, że są bardziej szkodliwe (lub nawet tak samo szkodliwe) od zwykłych fajek, gdzie oprócz nikotyny palacz wdycha 4000 substancji smolistych i rakotwórczych, w tym m.in. trutkę na szczury i radioaktywny polon!!! Dżizys, jak sobie pomyślę o tym co wcześniej wdychałem, to mnie bierze na wymioty... W e-p tego nie ma i tego się będę trzymał A z tego co wiem, to ten glikol propylenowy wcale nie jest toksyczny Poza tym paląc e-papierosa nie zasmradzam swojego otoczenia i mogę palić, gdzie chcę, więc naprawdę mi to odpowiada
    atlas, 2011-11-24 17:39:54
    zgłoś
    Rzucenie fajek
    Staniol, z tego co wiem, to beta-karoten sprzyja u palaczy właśnie nowotworom i jest bardzo szkodliwy, a jak to jest już po rzuceniu to nie wiem...A co do glikolu propylenowego to jest on stosowany na porządku dziennym w produktach żywnościowych i lekach (!), więc no nie może być szkodliwy. Zresztą jak czytałem to jest on klasyfikowany jako substancja o znikomej toksyczności, a w organizmie ludzkim błyskawicznie ulega przemianie i jest wydalany z ... moczem
    atlas, 2011-11-29 00:03:39
    zgłoś
    Rzucenie fajek
    Adam, trudno się z Tobą nie zgodzić Jasne, że lepiej nie palić, ale jak się już zaczęło i nie da się całkowicie odstawić fajek, to co??? Rozumiem, że moi przedmówcy nie palą, ja niestety kopciłem przed długie lata. Trudno to świństwo rzucić ot tak, z dnia na dzień. Ja pomagam sobie e-papierosem, bo wierzę, że to jest dużo zdrowsze niż normalne palenie. I widzę efekty. Rozumiem, ze Wam ciężko w to uwierzyć, ale takie są fakty. Teraz się czuję o niebo lepiej. I tak sobie teraz pomyślałem, że nawet jeżeli e-p nie pomoże mi, to chociaż nie zaszkodzi otoczeniu!!
    atlas, 2011-11-29 23:23:03
    zgłoś
    Co myślicie o e-papierosach?
    To może ja się wypowiem - bo chyba tylko ja tu e-palę Używam elektronicznego papierosa już od roku, mam więc już pewne doświadczenie i porównanie. Normalne fajki paliłem przez 10 lat, rzucać próbowałem wielokrotnie, ale za każdym razem prędzej czy później (zazwyczaj po miesiącu) do nich wracałem. Odkąd trafiłem na e-papierosa nie "zgrzeszyłem" ani razu, choć początki łatwe nie były i muszę przyznać, że trochę mnie ciągnęło do normalnego fajka. Z pomocą bliskich i znajomych udało mi się jednak i się nie poddałem. Na e-papierosa przerzuciłem się też po części właśnie dla rodziny - nie chciałem ich już truć i smrodzić w domu, no i głupio mi było, że tyle kasy wywalałem na te fajacze. A w domu nam się raczej nie przelewa, więc coś trzeba było z tym zrobić. Skoro nie dawałem rady zupełnie odstawić nikotyny, to postanowiłem spróbować zastąpić normalną fajkę elektroniczną i wszystko wygląda na to, że mi się udało Co do Twojego pytania, czy facetom w ogóle przystoi używać e-papierosa, to powiem Ci, że właśnie większość e-palaczy to faceci, więc nie masz się co martwić, że ktoś pomyśli, że nie jesteś 100-procentowym samcem;) Poszukaj sobie w Google i zobaczysz ile jest stron poświęconych e-paleniu. Na każdym takim forum jest po kilka tysięcy zarejestrowanych użytkowników e-p i większość z nich to mężczyźni:)Pozdrawiam i życzę powodzenia w wapowaniu
    atlas, 2011-12-26 20:15:35
    zgłoś
    \'Brylant\' napisał(-a):mam dwójkę znajomych którzy całkowicie rzucili papierosy na rzecz e i chwała im za to- myślę, że to świetny krok ku całkowitemu rzuceniu .tak więc Dirty Harry nie mogę się z Tobą zgodzić..Ja znam dużo więcej osób, które dzięki e-papierosom uwolniły się od zwykłych fajek. Część z nich rzuciła zupełnie nałóg, bo taki mieli cel, inni z kolei dalej używają elektronicznego papierosa, bo lubią puszczać dymka, nie wyobrażają sobie życia bez palenia i po prostu traktują go jako zdrowszą i tańszą alternatywę dla palenia. Jak ktoś chce za pomocą e-fajki rzucić całkowicie palenie i z taką myślą zaczyna wapowanie (e-palenie), to na pewno mu się uda, chociaż równie dobrze e-papierosa można używać latami i traktować go jako bardziej ekonomiczny i wygodniejszy zamiennik zwykłego fajka
    atlas, 2011-12-30 21:59:10
    zgłoś
    \'sakii\' napisał(-a):Brylant, też jesteś inteligetny, a powtarzasz marketingowy bełkot producentów. Nie śmierdzenie fakt. Bierne palenie? a ktoś jeszcze pali w domu, w zamkniętym pomieszczeniu, gdzie są niepalący? Wątpię. A co do kroku miliowego, w papierosach uzależnia nikotyna, w epapierosach jest nikotyna. W jaki sposób zamiana nikotyny na nikotyny ma zwalczyć uzależnienie?Oczywiście, że są ludzie, którzy wciąż palą przy niepalących, na ulicy, przystankach, itp. Gdyby tak nie było, to nie byłoby tej całej nagonki na palaczy A co do e-papierosa, to jest on tak skonstruowany, że pozwala na "dawkowanie" nikotyny. Na początku możesz palić wkłady nasączone płynem o maksymalnej mocy (jeżeli oczywiście potrzebujesz), a potem masz możliwość jej zmniejszania i schodzenia powoli do mniejszych dawek. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś palił nawet tzw. zerówki, czyli używał wkładów zupełnie beznikotynowych, a zawierających jedynie substancje smakowe. Znam e-palaczy, którzy od dawna tak właśnie robią.
    atlas, 2011-12-31 19:23:35
    zgłoś
    Czy dbacie o swoje auto?
    \'yaloo\' napisał(-a):. Nie dał bym rady poświęcić 3h na mycie, polerowania i pieszczenia auta. Szkoda życia...też tak myślę hehe
    atlas, 2012-02-17 20:24:22
    zgłoś
    Przyprawy
    Podobno kurkuma działa... No i wszystkie ostrrrre
    atlas, 2012-04-25 20:55:08
STRONA 1 z 2
REKLAMA