REKLAMA

Profil AceOfSpades

zgłoś
    Przywitalnia
    Witam, na imię mi Krzysiek, 24 lata, KrakówZainteresowania: piłka nożna, dobra książka, film, serial
    AceOfSpades, 2014-01-08 12:12:20
    zgłoś
    Nietrafiony wybór zawodu. Co dalej ze swoją karierą zawodową? Prośba o poradę.
    Wtedy osiągniesz sukces. Ucz się w domu. Jeśli wolisz programowanie(co Ci polecam, bo tu pracy jest pełno, w przeciwieństwie do administracji), wybierz sobie jakiś język i po prostu się go ucz. Najlepiej oglądaj filmiki(tutoriale) na yt, szybko można załapać o co chodzi. Potem możesz wspomagać się wiedzą z książki. Przede wszystkim jednak szukaj praktyk, z zerową wiedzą będzie ciężko, ale po 2-3 miesiącach nauki w domu, będzie już trochę łatwiej i jakieś bezpłatne praktyki znajdziesz. Staraj się załapać gdziekolwiek, język i technologie bez znaczenia.  Mam podobne rozterki jak autor tematu i właśnie jedną z poważniejszych alternatyw, którą biorę pod uwagę, jest programowanie. Jak patrzą na takiego samouka podczas poszukiwań pracy?
    AceOfSpades, 2014-01-08 18:35:24
    zgłoś
    Nietrafiony wybór zawodu. Co dalej ze swoją karierą zawodową? Prośba o poradę.
    Dzięki za informacje i pomoc. Moja rada: zastanów się czy będziesz to lubił, bo siedzieć po 8+ przy czymś czego się nie lubi.. a jeszcze jeśli jest to dłubanie w kodzie, gdzie siedzisz czasami x godzin, bo gdzieś masz jakiegoś nulla i siedzisz i dłubiesz i szukasz gdzie zwraca Ci błąd... o rany Nie idź w to dla kasy, bo łatwo odpadniesz. Programowanie jest jak matematyka(choć można być z matmy osłem i być dobrym programistą, nie mu tu żadnego związku) na początku wydaje się trudne, myślisz, że to nie do ogarnięcia, ale potem próbujesz, ćwiczysz, ćwiczysz i staje się proste, a Ty śmiejesz się z siebie, że tego nie rozumiałeś. Trzeba dużo robić, nie ma innej opcji by się tego nauczyć. Prawdę powiedziawszy to mój obecny kierunek jest właśnie dla mnie tym o czym piszesz, po prostu nie wyobrażam sobie spędzać większej ilości czasu nad czymś co mnie kompletnie nie interesuje (pomimo że pieniądze w przyszłości mogłyby być całkiem spore). Może trochę za późno doszedłem do takich wniosków, ale lepiej późno. Co do programowania to w I klasie liceum sam się tym interesowałem, ale miałem słomiany zapał i nie za bardzo miał mi kto pomóc. Wtedy poznawałem na własną rękę podstawy C++. Miałem też własną stronkę na CSSach, wyglądającą trochę lepiej niż to co się na lekcjach robiło. W szkole i na studiach z matematyką problemów nigdy nie miałem, no i może przez to zawsze ją lubiłem. Będę się musiał poważnie nad tym programowaniem zastanowić.
    AceOfSpades, 2014-01-08 22:59:24
    zgłoś
    Trening z workiem z piaskiem
    Robił może ktoś z Was taki worek i może się podzielić doświadczeniami?
    AceOfSpades, 2014-03-01 17:40:28
REKLAMA