REKLAMA

Forum - Zdrowie

Dyskusja do tematu: Opryszczka: jak wygrać z wirusem

Ponad 90% ludzi ma w sobie wirusa opryszczki. U niektórych uaktywnia się na ustach. U innych tam, gdzie wzrok nie sięga. Nie zastanawiaj się, gdzie złapałeś tę nieuleczalną chorobę, tylko dowiedz się, jak sobie z nią radzić, kiedy wirus znienacka przypuści atak.

Przejdź do artykułu
    przez ~mh,
    2009-09-30 15:03:46

Ponad 90% ludzi ma w sobie wirusa opryszczki. U niektórych uaktywnia się na ustach. U innych tam, gdzie wzrok nie sięga. Nie zastanawiaj się, gdzie złapałeś tę nieuleczalną chorobę, tylko dowiedz się, jak sobie z nią radzić, kiedy wirus przypuści atak.http://www.menshealth.pl/zdrowie/Opryszczk...rusem-3653.html

przez ~porshe,
    2009-10-01 22:53:48

no no, wypowiedź dr Piszo.Jest mała nieścisłość, o której nie wspominacie:HSV-1 dot. głównie błony śluzowej jamy ustnej i można się nim zakazić drogą kropelkową, ale może się również 'ukazać' na błonie śluzowej narządów płciowychHSV-2 sytuacja podobna, może być tu i tu, ale nie potwierdzono przeniesienia drogą kropelkową.Poza tym opryszczki nie łapie się przez 'kichnięcie' Droga kropelkowa oznacza iż wirus potrzebuje wektora (kropli wody), by móc zostać przetransportowanym na bliskie odległości. ...więcej

przez ~sean,
    2009-10-12 19:55:23

Jednym z bardziej skutecznych leków na tę dolegliwość jest maść vratizolin na zmianę z plastrami compeed. Polecam spróbować.CYTATJak to pokonać? Wypij kieliszek czerwonego wina do kolacji - to będzie pierwsze uderzenie w opryszczkę wargową.Przetestuję ten sposób przy najbliższej okazji...

przez ~deborah83,
    2009-10-19 12:07:46

A ja uważam, ze najskuteczniejszy jest Zovirax. Droższy od polskich odpowiedników, ale pomaga naprawdę szybko.

przez ~magdamalami,
    2009-11-23 17:01:35

Kiedyś często doskwierała mi opryszczka. Dermatolog dał mi tabletki na zlikwidowanie wirusa. Walczcie z wirusem, nie z objawami.

przez ~gainer,
    2009-11-23 20:38:51

CYTAT(Magda.Mała.Mi @ Nov 23 2009, 17:54 PM) Kiedyś często doskwierała mi opryszczka. Dermatolog dał mi tabletki na zlikwidowanie wirusa. Walczcie z wirusem, nie z objawami.To jest najlepsze rozwiązanie. Farmakologia twierdzi ze wogóle preparaty z acyklowirem stosowane na opryszczę stosowane zewnętrznie powinno sie uzywać zaraz jak poczuje sie ze BEDZIE OPRYSZCZKA. Potem to już zbędne i nieskuteczne.A najlepszym rozwiązaniem jest działanie ustrojowe czyli własnie w/w tabletki podawane wewnetrznie.

przez ~vipers,
    2011-02-27 19:26:28

cześć,przepraszam, że piszę w starym temacie, ale znalazłemgo w google, szukając informacji o opryszczce, a w zasadzie o jej wyleczeniu. Czy ktoś korzystał może z plastrów ? dowiedziałem się że jest takie coś, ale nie wiem jaką ma skuteczność. Jutro pójdę do apteki i dopytam, chodzi mi o coś takiego np. plaster na opryszczkę Dermaplast Hydro. Ale jeśli ktoś stosował to proszę o opinie, będę miał jaśniejszą sytuację.

przez ~sven,
    2011-02-27 19:33:32

Żaden plaster, żadna maść nie wyleczy opryszczki a jedynie zaleczy objawy.Aby wyleczyć opryszczkę - nalezy skontaktowac się z lekarzem i pomyślec o doustnym leczeniu lekami przeciwwirusowymi. raz, a dobrze.

przez ~vipers,
    2011-02-27 19:44:04

dzięki za błyskawiczną odpowiedź. Również przeczytałem podobnie w innych serwisach, niestety

przez ~sven,
    2011-02-27 19:46:20

Tak jest, niestety wielu pacjentów jeszcze o tym nie wie.Powodzenia w leczeniu Pomaga! (choć sam należe do tych co na opryszczke nie chorują)

• ODPOWIEDZ +
1 2 3 ... 4
STRONA 1 z 4
REKLAMA