REKLAMA

Forum - Zdrowie

Dyskusja do tematu: Nie daj się katarowi
Obudziłeś się z cieknącym nosem. Głowa boli, oddychać się nie da, nic się nie chce. Nie poddawaj się. Wstawaj i bierz się za siebie. Oto plan - od rana do wieczora - którym udowodnisz, że katar wcale nie musi trwać 7 dni. Przejdź do artykułu
    przez ~mh,
    2010-12-02 21:19:37

Obudziłeś się z cieknącym nosem. Głowa boli, oddychać się nie da, nic się nie chce. Nie poddawaj się. Wstawaj i bierz się za siebie. Oto plan - od rana do wieczora - którym udowodnisz, że katar wcale nie musi trwać 7 dni.http://www.menshealth.pl/zdrowie/Nie-daj-s...arowi-4115.html

przez ~sven,
    2010-12-02 23:38:04

CYTAT1. Na śniadanieŁyknij echinaceę. Jak donosi Lancet, zażywanie echinacei skraca czas choroby o półtora dnia. Wprawdzie uczeni wciąż się spierają co do skuteczności tego ziołowego suplementu w zwalczaniu infekcji wirusowych, ale skoro są badania wskazujące na pozytywne efekty, warto wydać 15 zł na buteleczkę tego eliksiru.Warto byłoby dodać maksymalny czas stosowania echinacei, która po dłuższym stosowaniu ma działanie immunosupresyjne.CYTAT4. Na obiadDołóż białka do swojego metabolicznego pieca. Białko to do...więcej

przez ~Piotr Pflegel,
    2010-12-03 01:06:55

CYTAT(sven @ 02-12-2010, 23:38) No jak nie ma, jak są. Stwierdzenie że nie ma leków przeciwwirusowych jest kłamstwem na szeroką skalę.Poza tym nie wiem - no to lek przeciwwirusowy czy antybiotyk (w znaczeniu potocznie stosowanym)?Racja, są leki przeciwwirusowe. Pisząc to, co napisałem, chciałem podkreślić, że popularne leki „na przeziębienie i grypę” dostępne bez recepty często są brane przez ludzi, którzy myślą, że w ten sposób zwalczają PRZYCZYNĘ choroby. To zdanie powinno brzmieć mniej więc...więcej

przez ~sven,
    2010-12-03 09:19:20

CYTATPisząc to, co napisałem, chciałem podkreślić, że popularne leki „na przeziębienie i grypę” dostępne bez recepty często są brane przez ludzi, którzy myślą, że w ten sposób zwalczają PRZYCZYNĘ chorobyI wie Pan, Panie Piotrze, że mnie to bardzo bardzo boli. Ludzie są celowo wprowadzani w błąd, a potem myślą że paracetamol z witaminą C, zalany goracą wodą ich wyleczy.Co do leków przeciwwirusowych, zauważam ciekawą sprawę, że właśnie (podobnie jak z antybiotykami było do tej pory) lekarze zaczynają wypisywać je ...więcej

przez ~kemot666,
    2010-12-05 18:15:54

CYTAT(sven @ 03-12-2010, 10:19) I wie Pan, Panie Piotrze, że mnie to bardzo bardzo boli. Ludzie są celowo wprowadzani w błąd, a potem myślą że paracetamol z witaminą C, zalany goracą wodą ich wyleczy.Co do leków przeciwwirusowych, zauważam ciekawą sprawę, że właśnie (podobnie jak z antybiotykami było do tej pory) lekarze zaczynają wypisywać je na największą pierdołę. Oczywiście jest to złe podejście do praktyki lekarskiej. A medycyna tradycyjna, domowa aż się prosi aby stosować ją w takie dni ...więcej

• ODPOWIEDZ +
REKLAMA