[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA

Forum - Zdrowie

Dyskusja do tematu: Masturbacja. Czy jest zdrowa?

Jaki jest wpływ masturbacji na zdrowie, skoro wg raportu „Seksualność Polaków 2017” do masturbacji przyznaje się 47% mężczyzn w Polsce - onanizują się i wciąż żyją, nie ślepną, nie mają owłosionych dłoni... Więc chyba nie jest taka śmiertelnie niebezpieczna.

Przejdź do artykułu
 • avatar zgłoś
  przez ~OskarTheGunner,
  2019-07-10 10:10:46

  Wiadomo, że nadmierna masturbacja może powodować uzależnienie, natomiast strasznym błędem jest demonizowanie tego zjawiska. Przecież onanizm jest całkowicie normalny! Co złego jest w tym, że ktoś chce lepiej poznać swoje ciało?

 • avatar zgłoś
  przez ~TomDeLong2199,
  2019-07-12 10:53:45

  Mnie zawsze śmieszyło, jak wmawiano że od masturbowania się można oślepnąć :D Inna sprawa, że można się od tego uzależnić. Znam kogoś, kto tak miał i posypała mu się przez to rodzina.

 • avatar zgłoś
  przez ~SkaterGG2,
  2019-07-15 16:16:07

  Też znam osobę, która uzależniłą się od masturbacji i ogólnie miała duuże problemy z nawiązywaniem dłuższych znajomości z kobietami. No ale terapia daje efekty, bo dziś ten ktoś ma szczęśliwą rodzinę. trzeba uważać.

 • ODPOWIEDZ +
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij