[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Forum - Zdrowie

Dyskusja do tematu: Masturbacja. Czy jest zdrowa?

Jaki jest wpływ masturbacji na zdrowie, skoro wg raportu „Seksualność Polaków 2017” do masturbacji przyznaje się 47% mężczyzn w Polsce - onanizują się i wciąż żyją, nie ślepną, nie mają owłosionych dłoni... Więc chyba nie jest taka śmiertelnie niebezpieczna.

Przejdź do artykułu
    przez ~OskarTheGunner,
    2019-07-10 10:10:46

Wiadomo, że nadmierna masturbacja może powodować uzależnienie, natomiast strasznym błędem jest demonizowanie tego zjawiska. Przecież onanizm jest całkowicie normalny! Co złego jest w tym, że ktoś chce lepiej poznać swoje ciało?

przez ~TomDeLong2199,
    2019-07-12 10:53:45

Mnie zawsze śmieszyło, jak wmawiano że od masturbowania się można oślepnąć :D Inna sprawa, że można się od tego uzależnić. Znam kogoś, kto tak miał i posypała mu się przez to rodzina.

przez ~SkaterGG2,
    2019-07-15 16:16:07

Też znam osobę, która uzależniłą się od masturbacji i ogólnie miała duuże problemy z nawiązywaniem dłuższych znajomości z kobietami. No ale terapia daje efekty, bo dziś ten ktoś ma szczęśliwą rodzinę. trzeba uważać.

przez ~EMi354,
    2019-07-29 16:48:05

47% to i tak doby wynik sądząc po tym, jak dużym tematem tabu w Polsce jest seks, a co dopiero masturbacja. Osobiście uważam, że nic co ludzkie nie jest nam obce, jeśli oczywiście nie budzi dewiacji i uzależnień. Wszystkie mity z tym związane są śmieszne, moim zdaniem masturbacja może wpłynąć pozytywnie na aktywność seksualną. Umówmy się, chociażby każdy nastolatek w okresie dojrzewania poznaje swoje ciało, więc wydaje mi się, że gdyby w badaniu wszystkie odpowiedzi były szczere odsetek byłyby zdecydowanie wyższy. :)

przez ~Adamix,
    2019-07-31 17:11:55

Mówi się, że seks to zdrowie i ja się z tym zgadzam. Nie rozumiem mitów, które są opowiadane na temat masturbacji. Dlaczego mamy działać wbrew swojej naturze i powstrzymywać się od instynktów, którym i tak prędzej czy później ulegniemy? Dla mnie masturbowanie się jest po prostu czynnością fizjologiczną.

przez ~Michael,
    2019-08-02 09:39:23

Dla mnie masturbacja jest po prostu sposobem na rozładowanie napięcia ciała. Zgadzam się z tym, że jest to w naszym kraju temat tabu, a bardzo wielu mężczyzn - mimo, że regularnie się masturbuje - nie przyznaje się do tego swoim partnerkom.

przez ~Kasianksy,
    2019-08-02 16:15:56

Myślę, że wszystkie mity związane z masturbacją powstały z niewiedzy wynikającej z braku odpowiedniej edukacji. Oczywiście miały być też starszakiem dla młodych poznających swoje ciała. Niestety pewnie w najbliższym czasie nic się nie zmieni w pojmowaniu masturbacji jako tematu tabu.

przez ~IZaMi,
    2019-08-05 09:33:56

Osobiście uważam, że jeśli ktoś masturbuje się raz na jakiś czas to nie jest problem. U mężczyzn jest to sprawa niemalże fizjologiczna. Natomiast wszystko z umiarem. Jeśli dochodzi do uzależnienia lub dewiacji powinien zając się tym specjalista. Problem w tym, że wielu masturbujących się mężczyzn nie zdaje sobie z tego sprawy niestety.

przez ~Johnny,
    2019-08-09 12:06:27

Masturbacja w okresie nastoletnim to nic innego, jak poznawanie swojego ciała. W późniejszym wieku różnie z tym bywa, ale myślę, że robi to więcej niż 47% mężczyzn.

przez ~SpecialOne,
    2019-08-12 06:36:47

Masturbacja jest całkowicie normalna. Nikt się nie przyznaje, że to robi, a prawda jest taka, że większość osób w ten sposób zapoznaje się z własnym ciałem. Wokół Masturbacja zrobiono wielkie halo, całkowicie niepotrzebnie!

• ODPOWIEDZ +
1 2 3 ... 5
STRONA 1 z 5
REKLAMA