REKLAMA

Forum - Zdrowie

Dyskusja do tematu: Cała prawda o mleku
Przejdź do artykułu
    przez ~mh,
    2011-03-16 12:22:17

Z jednej strony kampania reklamowa "Pij mleko, będziesz wielki", z drugiej - głosy przestrzegające, że mleko jest niebezpieczne. Pić czy nie pić? Oto 12 argumentów za i przeciw mleku oraz opinia ekspertów Men's Health na temat każdego z nich.

przez ~hubii,
    2011-03-16 12:46:43

Ciekawy artykuł jak zwykle napisany z humorem i wnoszacy nieco wiedzy. Mam natomiast pytanie co do mleka z obnizona zawartościa laktozy. Moj organizm niestety jej nie toleruje (testowałem w podobny sposób jak podany w artykule). Ostatnimi czasy kupuje właśnie mleko z obniżona zawartościa laktozy o 80% co nie zmienia wcale faktu, że mleko i tak ma 4,7g węglowodanów czyli musza byc one uzupełniane innymi cukrami. Czy zatem jest ono dla mnie lepszym produktem niż ORYGINALNE mleko?

przez ~hustla,
    2011-03-16 13:03:52

hubii: Mleko o zmniejszonej zawartości laktozy jest lepszym wyjściem. Możesz też spóbować produktów nabiałowych jak kefir, jogurt, maślanka.Artkuł ciekawy, ale jak zawsze pomija się najważniejszy wątek dotyczący mleka. Wyszcy mówią o laktozie, a nie tylko tu jest pies pogrzebany. Ja przykładowo nie wytwarzam podpuszczki (enzym trawienny ułatwiający wchłanianie kazeiny), albo moj organizm wytwarza go za mało, częste u ludzi z grupą krwi 0. Co to oznacza? Ja pijąc mleko nie mam z niego praktycznie nic. Nie przyswa...więcej

przez ~hogg,
    2011-03-16 14:39:48

Piłem, piję i będę pił...

przez ~moonnight,
    2011-03-16 17:34:47

A jak się dowiedziałeś Hustla że Twój organizm nie wytwarza podpuszczki? Bo tak się składa, że też mam grupę krwi 0 i chciałbym się dowiedzieć czy nie mam podobnego problemu jak Ty właśnie.

przez ~dugi21,
    2011-03-16 21:22:49

Ciekawy artykuł.Tak sie składa że jestem alergikiem i za jakieś 2 tygodnie ide na testy alergiczne na żywność.Mleko pije codziennnie do płatków górskich z suszonymi bakaliami i płatkami migdałowymi + banan przed pracą(Jestem szczupły,i starcza mi to na jakieś ~3h),a pracuje fizycznie.jedynie co zauważyłem u siebie od czasu kiedy piję wiecej mleka to gazy xD .Alę w miarę możliwości zrobię sobię ten test.W każdym razie zanim zacząłem czytac men's healt miałem dużo problemów z trawieniem typu biegunki itp. Ale...więcej

przez ~hustla,
    2011-03-16 21:55:53

Banokles: Po mleku mam gazy, bóle brzucha i gdy mleko piłem po 0,5-1l dziennie miałem ubytki w diecie bo nie było efektów. Zastąpiłem mleko i wszystko działa.

przez ~moonnight,
    2011-03-17 20:23:20

W takim razie mogę podejrzewać, że u mnie wszystko w porządku oprócz gazów

przez ~hubertp91,
    2011-03-17 23:27:44

wiele osób może nie wie, ale szczepy kultur bakterii w jogurtach etc. wyizolowano z odchodów szczura podpuszczkę też zastępuje się pewnym gatunkiem pleśni

przez ~hiim,
    2011-03-17 23:46:03

Skąd tym razem te rewelacje?

• ODPOWIEDZ +
1 2 3 ... 5
STRONA 1 z 5
REKLAMA