REKLAMA

Forum - Zdrowie

Dyskusja do tematu: 9 rzeczy, które musisz wiedzieć o raku

Nowotwory budzą tak wielki lęk, że często odbiera nam rozum. Niektóre obiegowe opinie o nich są prawdziwe, ale nie wszystkie. Sprawdź, które informacje należy traktować poważnie, a które z prawdą nie mają nic wspólnego.

Przejdź do artykułu
    przez ~pafii,
    2009-02-11 18:12:50

\'sven\' napisał(-a):Dzieki za ctrl+v o mammografii.Powiedz - jak Ty jako mężczyzna Twoim zdaniem możesz wykryć sobie zaczątek nowotworu:a) jądra żołądkac) płuca***Co do ALERTU - zwiększona ilość krwinek białych może swiadczyć zarówno o obecności stanu zapalnego jak i o obecności pasożyta w przew. pokarmowym.Czy taki 'dobry' lekarz pierwszego kontaktu jednoczesnie powinien wysłać na USG, rentgen, badanie kału, dokładne badanie krwi na markery nowotworowe, badania mikrobiologiczne i inne?Tak właśnie, on m...więcej

przez ~SoltyS,
    2009-02-11 18:15:22

Ależ proszę,nie chciało mi się przepisywać Postaram się Ci odp.. na to pytanie aczkolwiek jest trudne.Nowotwór jądra jest w 95%wyleczalny i nie rzutuje on az tak bardzo na płodność - tak jest napisane w tym artykule. Trzeba od czasu do czasu sprawdzać jądra a dokładnie czy nie ma na nich żadnych guzków itp.,wiec z tym nie ma większego problemuRezonans magnetyczny może wykryć komórki nowotworowe w stadium rozwoju dzięki temu że prześwietla cale ciało i wszystkie komórki dokładnie w każdej płaszczyźnie. Jest co p...więcej

przez ~SoltyS,
    2009-02-11 18:27:02

\'Pafii\' napisał(-a):Tak właśnie, on mnie nie wyśle, ja sam się wyśle. Robię właśnie tak, łącznie z tomografią komputerową. Brak świadomości swoich praw daje chorobę zbyt późno wykrytą. Przykre to, ale innego wyjścia nie ma, puki co.Popieram Cię,jak sami o siebie nie zadbamy to nikt o nas nie zadba.

przez ~sven,
    2009-02-11 19:02:24

\'Pafii\' napisał(-a):Tak właśnie, on mnie nie wyśle, ja sam się wyśle. Robię właśnie tak, łącznie z tomografią komputerową. Brak świadomości swoich praw daje chorobę zbyt późno wykrytą. Przykre to, ale innego wyjścia nie ma, puki co.Tak, a gdzie, jak i za ile robisz tomografie komputerową i co jaki czas? Rozmawiajmy poważnie. Nie słyszałem żeby w ramach badań profilaktycznych stosowano tomografię. I jaki obszar chciałbyś "tomografowac"?PS> Polecam jeszcze wykonać badanie genomu żeby za wczasu wykr...więcej

przez ~pafii,
    2009-02-11 19:15:39

\'sven\' napisał(-a):Tak, a gdzie, jak i za ile robisz tomografie komputerową i co jaki czas? Rozmawiajmy poważnie. Nie słyszałem żeby w ramach badań profilaktycznych stosowano tomografię. I jaki obszar chciałbyś "tomografowac"?PS> Polecam jeszcze wykonać badanie genomu żeby za wczasu wykryć co Ci grozi i co przekażesz autosomalnie dominująco i recesywnie swoim dzieciom. Rezonans magnetyczny szkodzi osobom z rozrusznikami, ale poza tym jest raczej obojetny dla zdrowia. Natomiast ciężko przebadać w ...więcej

przez ~sven,
    2009-02-11 19:39:01

\'Pafii\' napisał(-a):Oj sven, można i tak, ale przecież nie o to chodzi. Ważne jest, aby każdy wiedział, że bez podstawówki nie można zrobić matury. Wiedza na temat medycznego laboratorium naukowego nie jest potrzebna, aby każdy miał możliwość poznania swojego stanu zdrowia. Profilaktyka to podstawa.Ale realna profilaktyka, a nie utopija, dostępna dla wybranych, i do tego mało rozsąda.

przez ~pafii,
    2009-02-11 21:20:41

\'sven\' napisał(-a):Ale realna profilaktyka, a nie utopija, dostępna dla wybranych, i do tego mało rozsąda.Rozsądne jest lub nie jest, nasze postępowanie. Dałem przykład badania, które kwestionujesz i słusznie, jeśli chodzi o częstotliwość. Często jednak ludzie są spławiani i z niewiedzy nie podejmują kroków we własnym zakresie refundowanych przez NFZ. Chwała bohaterom, śmierć pierdołom. Chodzi o świadomość.

przez ~sven,
    2009-02-11 21:26:47

Ok, jeszcze raz.Co nazywasz tą świadomościa?

przez ~pafii,
    2009-02-11 21:33:58

\'sven\' napisał(-a):Ok, jeszcze raz.Co nazywasz tą świadomościa?Naturalny jej stan, nie odmienny. Świadomością możliwości - a tego właśnie brakuje.

przez ~sven,
    2009-02-11 21:35:43

\'Pafii\' napisał(-a):Naturalny jej stan, nie odmienny. Świadomością możliwości - a tego właśnie brakuje.Ok, więc jakie masz możliwości masz na myśli?

• ODPOWIEDZ +
1 2 3 ... 4
STRONA 2 z 4
REKLAMA