REKLAMA

Forum - Zdrowie

Dyskusja do tematu: 9 rzeczy, które musisz wiedzieć o raku

Nowotwory budzą tak wielki lęk, że często odbiera nam rozum. Niektóre obiegowe opinie o nich są prawdziwe, ale nie wszystkie. Sprawdź, które informacje należy traktować poważnie, a które z prawdą nie mają nic wspólnego.

Przejdź do artykułu
    przez ~mh,
    2009-02-11 12:40:58

Nowotwory budzą tak wielki lęk, że często odbiera nam rozum. Niektóre obiegowe opinie o nich są prawdziwe, ale nie wszystkie. Sprawdź, które informacje należy traktować poważnie, a które z prawdą nie mają nic wspólnego.

przez ~SoltyS,
    2009-02-11 15:08:48

Wg. mnie bardzo dobry artykuł pokazujący jakąś tam część prawdy o nowotworach. Napisałem ,,jakąś tam część prawdy o nowotworach'',gdyż ciągle dowiadujemy się jakiś nowych rzeczy o tym coraz bardziej szerzącym się żniwiarzu życia istot żywych. Ogólnie mi osobiście podobają się przykłady umieszczone przez MH. Kilka przykładów może nam uświadomić,że to my mniej lub więcej decydujemy o tym czy chcemy mieć w przyszłości problemy z rakiem czy nie, np.paląc sami skazujemy się na niepewną przyszłość,lecz coraz c...więcej

przez ~sven,
    2009-02-11 15:31:22

\'SoltyS\' napisał(-a):Ogólnie rzecz biorąc moim zdaniem można uniknąć raka,zabezpieczyć się przed nim, a jak już nawet staniemy się jego ofiarą to przy szybkiej reakcji możemy się go pozbyć. Pozdro!Niestety smutna rzeczywistość naszego NFZ pokazuje że ciężko jest o odpowiednio szybką i skuteczną reakcję, tak jak ciężko o odpowiednio wczesne i dokładne badania przesiewowe.Pozdrawiam!PS. Zabezpieczyć sie przed rakiem nie da, mozna jedynie zmniejszyć ryzyko zachorowania.

przez ~pafii,
    2009-02-11 15:51:39

Dlatego tak ważna jest świadomość samokontroli, badań okresowych. Ja biorę skierowanie i robię morfologię i podstawowe badania raz w roku. Sami musimy o to dbać.

przez ~SoltyS,
    2009-02-11 15:54:55

Z NFZ masz rację,ale pisząc o w miarę szybkiej reakcji miałem na myśli to,że jak znasz pierwsze objawy nowotworowe i szybko z tym pójdziesz do lekarza lub zrobisz sobie badania to możesz szybko zareagować na to i nie koniecznie w państwowych klinikach lecz prywatnych. Źle się wyraziłem z tym zabezpieczeniem,masz racje

przez ~SoltyS,
    2009-02-11 15:56:45

\'Pafii\' napisał(-a):Dlatego tak ważna jest świadomość samokontroli, badań okresowych. Ja biorę skierowanie i robię morfologię i podstawowe badania raz w roku. Sami musimy o to dbać.Dokładnie

przez ~sven,
    2009-02-11 16:13:07

\'Pafii\' napisał(-a):Dlatego tak ważna jest świadomość samokontroli, badań okresowych. Ja biorę skierowanie i robię morfologię i podstawowe badania raz w roku. Sami musimy o to dbać.Morfologia i podstawowe badania nie zawsze wskażą obecność rozwijającego się nowotworu - zaburzenia w składzie krwi mogą oznaczac wiele schorzeń.. \'SoltyS\' napisał(-a):Z NFZ masz rację,ale pisząc o w miarę szybkiej reakcji miałem na myśli to,że jak znasz pierwsze objawy nowotworowe i szybko z tym pójdziesz do lekarza lub zrobisz s...więcej

przez ~SoltyS,
    2009-02-11 16:41:55

Mammografia – radiologiczna metoda badania sutka (gruczołu piersiowego). Podobnie jak w pozostałych metodach rentgenowskich, wykorzystuje się tu różnice w pochłanianiu promieni X, przechodzących przez poszczególne tkanki organizmu. Obraz utrwalany jest na błonach retgenowskich. Badania wykonuje się specjalnym aparatem, wytwarzającym promieniowanie w zakresie 25-40 kV (tak zwane promieniowanie miękkie), przy użyciu czułych błon rentgenowskich. Co roku jeżdzą specjalnie smochody po miastach,które robia ZA DARMO ba...więcej

przez ~pafii,
    2009-02-11 17:53:48

\'sven\' napisał(-a):Morfologia i podstawowe badania nie zawsze wskażą obecność rozwijającego się nowotworu - zaburzenia w składzie krwi mogą oznaczac wiele schorzeń.. A jakie są pierwsze objawy nowotworowe Twoim zdaniem. U kobiet można manualnie wykryć guzek w piersi, ale nie zawsze, a czasem za późno.Jednakże w większości narządów wewnętrznych nowotwór wykrywany jest przypadkiem, lub przy wyjątkowo nasilonych objawach.Jak znasz już pierwsze objawy nowotworowe, to najczęsciej wiesz o nich jako drugi, zaraz po l...więcej

przez ~sven,
    2009-02-11 17:58:06

Dzieki za ctrl+v o mammografii.Powiedz - jak Ty jako mężczyzna Twoim zdaniem możesz wykryć sobie zaczątek nowotworu:a) jądra żołądkac) płuca***Co do ALERTU - zwiększona ilość krwinek białych może swiadczyć zarówno o obecności stanu zapalnego jak i o obecności pasożyta w przew. pokarmowym.Czy taki 'dobry' lekarz pierwszego kontaktu jednoczesnie powinien wysłać na USG, rentgen, badanie kału, dokładne badanie krwi na markery nowotworowe, badania mikrobiologiczne i inne?

• ODPOWIEDZ +
1 2 3 ... 4
STRONA 1 z 4
REKLAMA