REKLAMA

Forum - Zdrowie

Dyskusja do tematu: 8 sposobów na nadciśnienie

Co trzeci dorosły Polak ma za wysokie ciśnienie krwi. To już jest zła wiadomość. Jeszcze gorsza jest ta, że co trzeci z tej grupy nie zdaje sobie z tego sprawy. A Ty? Jakie Ty masz ciśnienie? Zobacz, jakie być powinno i co robić, aby nie przekraczało wartości krytycznej.

Przejdź do artykułu
    przez ~mh,
    2013-02-11 10:56:44

Co trzeci dorosły Polak ma za wysokie ciśnienie krwi. To już jest zła wiadomość. Jeszcze gorsza jest ta, że co trzeci z tej grupy nie zdaje sobie z tego sprawy. A Ty? Jakie Ty masz ciśnienie? Zobacz, jakie być powinno i co robić, aby nie przekraczało wartości krytycznej.

przez ~badziabadzia,
    2013-05-13 14:50:51

Ja bym jeszcze przyjrzał się temu jak bardzo podnosimy sobie ciśnienie i ryzyko zawału niektórymi lekami, nie mając nawet tego świadomości. Przykład Voltarenu i innych leków z diklofenakiem, które np. mój ojciec od dawna zażywał mimo, że w jego wieku lekarz nie miał w zasadzie prawa przepisać mu nic innego niż coś z naproksenem.

przez ~wlserwis,
    2013-08-24 10:06:13

w profilaktyce i wspomaganiu leczenia nadciśnienia warto popróbować niektórych suplementów. uważam, że świetne są preparaty z duzą ilością dobrej jakości argininy. na przykałd proargi 9. są dośc drogie ale w wielu przypadkach bardzo skuteczne, pozwalaja ograniczyc ilość leków nadciśnieniowych nawet o połowę. istniją też tańsze zamienniki, np. medargin, ale stosowałem i uważam, że sa znacznie mniej skuteczne. pozdrawiam. 

przez ~kornelia,
    2013-09-03 18:03:46

Myślę, że owinno się pić mniej kawy i uprawiać jakieś spacerki z kijkami albo pobiegac troszkę.

przez ~LilPeneros,
    2013-09-04 09:42:59

Regularnie podejmowane aktywności aerobowe powodują obniżenie się tętna spoczynkowego jak również ciśnienia w spoczynku (czyli wtedy kiedy nie ćwiczymy).Jeśli nadciśnieniu towarzyszy nadwaga lub otyłość, to koniecznie trzeba zrzucić wagę.Zmniejszenie wagi ciała o 10% może spowodować zmniejszenie ciśnienia skurczowego nawet o 20 punktów, a rozkurczowego o 10 punktów - sporo prawda ? Poza tym w profilaktyce nadciśnienia ważne jest aby owoce ze względu na to, że zawierają fruktozę spożywać z umiarem, a wszystkiego innego co słodkie nie jeść i nie pić najlepiej w ogóle.

przez ~preludius,
    2013-09-04 18:22:59

Jeśli dobrze pamiętam to trzeba ograniczyć tłuszcze o symbolice LDL aby nie tworzyły się zatory w tętnicach przez co odpływ/dopływ krwi jest utrudniony. Ogólnie przyczyn nadciśnienia tętniczego jest sporo - wystarczy wpisać frazę w google i wyskoczy.

przez ~student_dietetyki,
    2014-05-19 08:17:24

Witam serdecznie, czy mogę liczyć na Państwa pomoc? Jestem studentem dietetyki i w zwiazku z pisaniem pracy licencjackiej proszę prosiłbym osoby chore na nadciśnienie tętnicze, o wypełnienie ankiety dotyczącej wiedzy i nawyków żywieniowych chorych ze zdiagnozowanym nadciśnieniem tętniczym: http://moje-ankiety.pl/respond-65141/sec-uSbMIJM4.html Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc. 

przez ~mac.licho,
    2014-09-19 21:35:31

jak ktos ma sklonnosc do nadcisnienia, np rodzinnie, to trzeba isc do lekarza i brac leki obnizajace cisnienie krwi, ale ogolnie trzeba zmienic diete, na mniej tlusta, jesc duzo ryb, produktow bogatych w kwasy omega, owocow i warzyw, i ruszac sie, uprawiac jakis sport, najlepiej kilka 

przez ~ZdziMar,
    2016-07-11 21:28:35

Podstawowym problemem jaki popełniamy jest brak regularnej kontroli naszego ciśnienia, może się wydawać że jestem młody i nie mam problemów z ciśnieniem, ale ja wychodzę z założenia że lepiej zaopatrzyć się w dobry ciśnieniomierz i sprawdzać jakie mam ciśnienie, w przypadku niepokojących wyników możemy się udać do lekarza i temu szybko zapobiec. Kiedyś znalazłem w necie fajny poradnik o problemach z ciśnieniem i ogólnie na tematy z tym związane, jak chcecie to zerknijcie na stronkę www.mamcisnienie.pl i poc...więcej

przez ~kriss,
    2017-03-02 09:41:18

Cierpię na nadciśnienie. Biorę leki, ale pomagam sobie dodatkowo stosując kąpiele z dodatkiem żywej soli magnezowej, która ma wiele zastosowań. Możecie o niej poczytać na solmg.pl.

• ODPOWIEDZ +
STRONA 1 z 2
REKLAMA