REKLAMA

Forum - Waszym zdaniem: Pieniądze/Kariera

W co zainwestowac pieniądze.
    przez ~marekmarek2012,
    2013-01-27 23:01:01

Mam 19 lat i 8 tys zl. Malo wiem. Moge pozwolic sie zeby je w cos zainwestowac. Pytanie w co. Sprowadzanie jakiegos samochodu? Znam sie troche na autach ale nie wiem. Macie jakies pomysly?

przez ~rogal12321,
    2013-01-28 08:48:51

Cześć Marek.  Sprowadzanie samochodów jest jak zabawa w buchmacherkę. Nie wiadomo na co trafisz. Mało się znasz, zapewne mając 19 lat nie masz doświadczenia w tym co trzeba wymienić, jakie zabiegi są stosowane by te auta sprzedać ( uwierz mi, że często ,,wpompowywane\" są w to duże pieniądze ). Tak i tak wszystko wyjdzie w praniu, więc możesz te 8 tysięcy bardzo szybko stracić. Sam miałem taką sytuację, jak kupowałem samochód. Gościu pokazywał mi swoje nowe auto sprowadzone z zagranicy, to co miałem ku...więcej

przez ~Leif,
    2013-01-28 09:33:11

Jeśli obligacje to na pewno nie państwowe. Zobacz jak to wyszło z obligacjami Grecji i reszty grupy PIIGS, a przecież pozostałe republiki składowe UE w jakimś dużo lepszym stanie budżetowym nie są (poza poszczególnymi wyjątkami).Jeśli nie chcesz stracić na inflacji to zainteresuj się złotem i srebrem, ale fizycznym, które będziesz miał w ręce a nie jakimiś udziałami czy tytułami własności, gdzie tego złota na oczy nie ujrzysz. Za 8tyś możesz kupić 1uncjowego krugerranda i kilka-kilkanaście uncji srebra. Choć kruszce są nie tyle inwestycją co zabezpieczeniem przed inflacją i rządem.Powodzenia.

przez ~mar_i_usz_ek,
    2013-01-28 15:01:35

witam :]pamiętam Twój post o dziewczynie. myślę że skoro masz taka sumę pieniędzy zainwestuj [mała jej część :D ] na dziewczynę i związek właśnie. nie, nie mówię żebyś jej kupował to co palcem pokaże. ale np kolacja we dwoje? albo jakiś nowy ciuch kup dla siebie, sam lub z jej pomocą. na pewno doceniłaby gdybyś poprosił ją o pomoc w takiej sprawie :] a później owa kolacja np :] sprawy groszowe a zrobią wrażenia na 100%.chłopak zadbany to atrakcyjny chłopak :] pozdrawiam 

przez ~Leif,
    2013-01-28 15:26:50

mar_i_usz_ekPrzykro mi, ale twoja propozycja bardzo przypomina inwestycje rządowe - tylko z nazwy, a na serio to wyrzucanie pieniędzy w błoto i marnotrawstwo. Kobiety nie znają się na inwestowaniu i pomnażaniu kasy, a raczej na jej wydawaniu, więc liczenie na jej pomysł nie jest dobre. Poza tym wyszedłby wtedy na głupka - co to za facet, który sam nie wie co zrobić z kasą i pyta pannę.Z inwestycji w kobietę to jedynie handel żywym towarem wydaje się mieć szanse na jakiś zysk, ale to jest etycznie i moralnie złe,...więcej

przez ~mar_i_usz_ek,
    2013-01-28 15:36:17

leifchyba źle mnie zrozumiałeś. niech zainwestuje MAŁĄ CZĘŚĆ  w siebie [tzn np ciuchy].  nie pomnoży tym swoich funduszy co prawda ale na pewno przykuje uwagę płci przeciwnej :] a kto z nas nie chciałby być chwalony przez kobiety :Dpo za tym, jest to propozycja a kolega zrobi jak będzie chciał :] a przy inwestowaniu w wódkę, tym bardziej większe ilości będzie miał pewność że mu się zwróci, i to może kilkukrotnie hehe

przez ~Leif,
    2013-01-28 15:46:08

mar_i_usz_ekTam gdzieś od połowy to sobie pozwoliłem na głupie żarty. A co do inwestycji w alkohol to najlepiej w wódkę i spirytus, bo mają najlepsze oprocentowanie :lol:Co do inwestowania w siebie na różne sposoby to rozumiem tą ideę i robię to albo przynajmniej staram się to robić nawet bez kobiety :)

przez ~fleay,
    2013-01-28 16:00:45

Myślałeś może na giełdą lub forexem? Tylko w tym trzeba trochę posiedzieć oraz istnieje ryzyko utraty kapitału, które w ostatnich czasach jest większe (kryzys etc.), tym bardziej dla nowicjuszy. Masz 19 lat, może tak jak kolega wyżej pisał, zainwestuj w siebie? Tylko, że ja nie mówię o kupowaniu ciuchów, bo jeśli masz 8 tys, to na nie pewnie Cię stać. Mam na myśli bardziej jakiś kurs, certyfikat znajomości danego języka- ogólnie coś co pomoże Ci w rozwoju oraz znalezieniu później lepszej pracy ;)

przez ~Leif,
    2013-01-28 16:09:37

Czy ktoś się orientuje czy w Polsce na giełdzie występują spółki wypłacające dywidendę?Wiem, że w stanach coś takiego jest, Mark Skousen mnie tym zaintrygował, ale nie wiem jak w Polsce czy Europie z takimi spółkami na giełdach :(

przez ~marekmarek2012,
    2013-01-28 16:13:31

Macie racje . Myslalem o kursie spawacza i wyjazdu za granice.  Mozliwe ze to bylaby dobra inwestycja bo przeciez 8 tys to nie jest powalajaca suma na biznes. Dziekuje  wszystkim.

• ODPOWIEDZ +
1 2 3 ... 6
STRONA 1 z 6
REKLAMA