[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA

Forum - Waszym zdaniem: Pieniądze/Kariera

Studia Logistyka
    przez ~Nieznajomy,
    2014-07-17 14:42:52

Witam wszystkich. Chciałbym poznać wasze opinie o kierunku studiów logistyka. Studiuję ten kierunek zaocznie i zastanawia mnie jakie są perspektywy w znalezieniu pracy. Są może tutaj jakieś osoby pracujące w branży TSL i podzielą się doświadczeniem/historią swojej ścieżki kariery? Jak wyglądają zarobki w tej branży?Dodatkowo dodam, że robię doświadczenie w postaci stażu na stanowisku spedytora, więc trochę tego doświadczenia łapię w branży TSL.Poza tym interesuje mnie po studiach wyjazd za granicę w celach ...więcej

przez ~mariko,
    2014-07-17 16:25:00

Dodatkowo dodam, że robię doświadczenie w postaci stażu na stanowisku spedytora, więc trochę tego doświadczenia łapię w branży TSL.I bardzo dobrze! Im więcej tego typu staży/praktyk tym lepiej. Zacząć nie jest łatwo, ale jeśli będziesz miał jakieś realne doświadczenie to sobie poradzisz i będziesz do przodu w porównaniu do kolegów co na studiach tylko się obijali.  Zarobki są różne i zależą od wielu czynników, możesz całe życie zarabiać 3000, a możesz i ponad 10000. Ja co prawda nie pracuje w logi...więcej

przez ~Nieznajomy,
    2014-07-18 10:21:02

Ja właśnie patrząc okiem spedytora na temat języków odnoszę wrażenie, że język rosyjski w handlu ze wschodem jest bardzo przydatny, czasem wręcz obowiązkowy. Powodem tego jest fakt, że na zachodzie praktycznie z każdym można porozumieć się po angielsku, natomiast wschód bardziej nastawiony jest na język rosyjski. Aktualnie jednak mając podstawy niemieckiego, raczej w tę stronę będę się kierował. Tym bardziej, że chciałbym w przyszłości być logistykiem, więc tutaj może mi się bardziej przydać język niemiecki.&nbs...więcej

przez ~Mario87,
    2014-07-18 18:08:02

Wiadomo że tytuł inżyniera jest dużo bardziej doceniany niż licencjat. Sam skończyłem inżyniera na Wojskowej Akademii Technicznej z logistyki i może nigdy nie byłem prymusem ale o prace jest ciężko, bez znajomości trzeba mieć szczęście, pracuje w zawodzie w Warszawie i zarobie 3000zł na rękę więc rewelacji nie ma. Na szczęście za miesiąc wylatuje do stanów pracować na \"budowie\" dużo lepsza kasa, bez żadnych stresów w robocie, polecam każdemu opuścić ten kraj,szkoda nerw...

przez ~Nieznajomy,
    2014-07-18 21:20:14

Kolego (jeśli mogę Cię tak nazwać) Mario87, mógłbym spytać na jakim stanowisku pracujesz? Jako logistyk, czy spedytor? I czy jak ukończyłeś studia i szukałeś pracy w branży logistycznej to miałeś jakiekolwiek doświadczenie w zawodzie?

przez ~Mario87,
    2014-07-19 12:11:29

`Nieznajomy stanowisko specjalista ds.logystyki ale zamuje się wszystkim od rozliczania frachtów, wklepywanie do sytemu frachtów żeby księgowa mogła zapłacić przewoźnikom, obliczanie wielkości łądunku do przewozu do danego centrum dystrybucji żeby wiedzieć jak duży samochód podstawić na załadunek i inne duperele, ogólnie 8godzin w biurze nuda strasznaq, a zapomniałbym dodać, żadnego doświadczenia nie miałem, miałem po prostu znajomości(przyszedłem bez rozmowy kwalifikacyjnej i bez cv. Polecam Ci znać bardzo dobr...więcej

przez ~Slimch,
    2014-07-20 19:06:15

Skończyłem logistyke z myślą, że czeka mnie ciekawy zawód - nic podobnego, papierkologia i słabe pieniądze.

przez ~Nieznajomy,
    2014-07-23 09:20:47

Naprawdę jest to aż taki nudny i słabo płatny zawód? W takim razie może ktoś wypowie się, w jakim kierunku kształciłby się po ukończeniu studiów licencjackich z logistyki, jakie jest sensowne połączenie kierunków, bądź jaką by obrał inna drogę. Wiem, że sam muszę podjąć taką decyzję, ale mam na to jeszcze czas, a jestem ciekawy jakie są wasze opinie.

przez ~mariko,
    2014-07-23 09:55:50

Naprawdę jest to aż taki nudny i słabo płatny zawód?Czy nudny to zależy od Ciebie, czy to będziesz lubił czy nie. Są osoby co lubią robić tabelki w excelu i pilnować czy towar na ciężarówkę jest załadowany prawidłowo czy nie. Płace to zobacz sobie w raportach płac. Na początku będziesz zarabiał mało, bo ciągle będziesz się uczył i wykonywał mało odpowiedzialne zadania, ale potem płaca będzie rosnąc wraz z doświadczeniem. W takim razie może ktoś wypowie się, w jakim kierunku kształciłby się po ukończeniu stu...więcej

przez ~Nieznajomy,
    2014-07-23 13:13:58

Studia, pomijając fakt, że większość ofert pracy wymaga wykształcenia wyższego, chcę skończyć, przynajmniej dla samego siebie. Skoro już się podjąłem, rezygnacja byłaby najgorszą możliwą opcją. Swoją drogą są to studia zaoczne, więc z pracą można to połączyć. A odnośnie doświadczenia, jestem aktualnie na stażu na stanowisku spedytora, więc doświadczenie w TSL jakieś łapie :) Chętnie bym poznał Twoje zdanie na temat tego studiowania :P

• ODPOWIEDZ +
1 2 3
STRONA 1 z 3
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij