REKLAMA

Forum - Waszym zdaniem: Pieniądze/Kariera

Studia - Dziennikarstwo
    przez ~juninho2000,
    2010-08-12 23:01:30

Witam serdecznie czytelników MH. Otóż chciałbym spytać czy ktoś z forum zaczął, ma zamiar zacząć, bądź skończył Dziennikarstwo. Chciałbym się dowiedzieć czy jest to kierunek mocno oblegany i czy ciężko się studiuje. Moim marzeniem jest zostać komentatorem sportowym... Komentowanie francuskiej Ligue 1 to chyba najwspanialsze co mogłoby mnie w życiu spotkać Za każdy sensowny post serdeczne Bóg zapłać

przez ~bijuu,
    2010-08-13 09:57:53

Zależy czy państwówka czy prywatna ale niestety tu i tu trzeba się uczyć . Kierunek jest bardzo oblegany w Poznaniu i Wrocławiu , a jak na innych Uamach nie jestem zorientowany .Marzenia są po to żeby je ( podobno ) realizować ...ale sztuką póki co jest się dostać na wybraną uczelnie

przez ~romeo18,
    2010-08-13 10:59:55

\'juninho2000\' napisał(-a):Witam serdecznie czytelników MH. Otóż chciałbym spytać czy ktoś z forum zaczął, ma zamiar zacząć, bądź skończył Dziennikarstwo. Chciałbym się dowiedzieć czy jest to kierunek mocno oblegany i czy ciężko się studiuje. Moim marzeniem jest zostać komentatorem sportowym... Komentowanie francuskiej Ligue 1 to chyba najwspanialsze co mogłoby mnie w życiu spotkać Za każdy sensowny post serdeczne Bóg zapłać Uważam że do takich zawodów to trzeba mieć talent po prostu, studia można skończyć póź...więcej

przez ~mikey,
    2010-08-13 11:58:04

Ja generalnie kierowałem swe drogi na PR z początku i szukajac czegoś dla siebie, znalazłem taką specjalizację na wydziale dziennikarstwa. Odstraszyła mnie tam ilość przedmiotów związanych z polityką.Tak jak Toy napisał, musisz mieć talent, albo to lubić. Mało kto potrafi wchodzić oknem jak go ktoś drzwiami nie wpuści.Wiem jakie upierdliwe są te ludzkie odmowy, bo mialem przyjemnośc przez rok szkoły, robic szkolny program telewizyjny.Głównie jako montażysta, ale generalnie materiały też robiłem. Do gazet coś tam...więcej

przez ~juninho2000,
    2010-08-13 22:25:22

Ogólnie rzecz biorąc to wolałbym pisać aniżeli występować na wizji... Ewentualnie właśnie komentować mecze piłkarskie Pisałem już na paru portalach o tematyce sportowej i nikt nie miał zastrzeżeń co do mojej działalności a czytając niekiedy nagłówki artykułów, powiedzmy z wp to aż mnie mdli, więc myślę że mógłbym popisać na poważniejszym portalu bądź w gazecie... Już za parę miesięcy matura także wszystko się rozstrzygnie. Myślę, że jako przedmiot rozszerzony wybiorę WOS . CO wy na to ?

przez ~mikey,
    2010-08-13 22:54:51

\'juninho2000\' napisał(-a):Ogólnie rzecz biorąc to wolałbym pisać aniżeli występować na wizji... Ewentualnie właśnie komentować mecze piłkarskie Pisałem już na paru portalach o tematyce sportowej i nikt nie miał zastrzeżeń co do mojej działalności a czytając niekiedy nagłówki artykułów, powiedzmy z wp to aż mnie mdli, więc myślę że mógłbym popisać na poważniejszym portalu bądź w gazecie... Już za parę miesięcy matura także wszystko się rozstrzygnie. Myślę, że jako przedmiot rozszerzony wybiorę WOS . CO wy na t...więcej

przez ~mardokone,
    2010-10-13 00:26:22

Studiuję dziennikarstwo w Poznaniu i jestem na drugim roku - specjalizacja Public Relations i reklama.Duża liczba przedmiotów związanych z polityką oraz marketingiem (niby studia humanistyczne ale liczby też są). Pierwszy rok bez większych przeszkód, teraz mam nawet stypendium naukowe ) Jeśli chodzi o wykładowców to mówią, że kierunek dla hobbystów bo pracy nie ma...

przez ~hiim,
    2010-10-13 12:39:46

\'MardokONE\' napisał(-a):Jeśli chodzi o wykładowców to mówią, że kierunek dla hobbystów bo pracy nie ma...Przynajmniej szczerze. (Chyba że powiedzieli Ci o tym dopiero na drugim roku? )

przez ~mardokone,
    2010-10-13 13:54:12

Różni profesorowie różnie podchodzą. Czyste dziennikarstwo jest oblegane przez przeciętniaków (chyba, że zabłyśniesz jakimś artykułem, reportażem... to dostaniesz prace) Jeśli chodzi o PR i reklamę to już lepiej ale jak wiadomo trzeba być dobrym.Jest zapotrzebowanie na dziennikarzy niszowych - wyspecjalizowanych w konkretnych dziedzinach. Ja chcę działaś w sferze tańca.

przez ~wypucowany,
    2010-10-20 13:30:45

Dziennikarzy jak mrówków teraz, a pracy nie koniecznie dla nich przybyło. Prawda jest że trzeba być jednym z najlepszych na swoim kierunku by myśleć o spełnianiu marzeń.

• ODPOWIEDZ +
STRONA 1 z 2
REKLAMA