REKLAMA

Forum - Waszym zdaniem: Pieniądze/Kariera

Przyszłość - biuro projektowe
    przez ~Duriv,
    2009-12-12 19:36:23

Witajcie,Chcę założyć (założone jest) biuro projektowe, architektoniczne składające projekty jak i realizujące je - wyszukujące inwestorów pod inwestycje.Ma to przyszłość ?

przez ~szwircu,
    2009-12-12 19:43:11

CYTAT(Duriv @ Dec 12 2009, 20:29 PM) Witajcie,Chcę założyć (założone jest) biuro projektowe, architektoniczne składające projekty jak i realizujące je - wyszukujące inwestorów pod inwestycje.Ma to przyszłość ?Wiadomo, architekt dobry zawód. Mimo to chyba jest dużo problemów, które stwarza samorząd zawodowy (podobnie jak w przypadku adwokatów, radców prawnych) - mam kumpla na architekturze, który tak twierdzi . Myślę, że najpierw dostań się na architekturę na politechnice (kursy rysunku itp. obowiązkowo ...więcej

przez ~jerzu,
    2009-12-12 21:52:15

Jestem tego samego zdani co Adam, najpierw radziłbym żebyś zatrudnił się w jakimś biurze albo po prostu na praktykach, bo musisz mieć chyba 2 lata praktyk, ale można zacząć praktyki już na 2 roku więc jest dobrze abyś zobaczył co i jak się kręci ten biznes a potem założyć swoje biuro

przez ~Duriv,
    2009-12-12 22:23:22

Biuro już mam założone, Ojciec mi rozkręca. Wejścia mam w Interbudzie, Konsbudzie, Polimex itp... Ojciec siedzi w tym od lat.Opłaca się to w ogóle ?A na kursy chodzę

przez ~czytacz,
    2009-12-12 23:44:48

Hm, biuro juz zalozone, ojciec ci je rozkreca (troche dziwne, ze juz teraz, skoro nawet na studia sie jeszcze nie dostales), czyli temat przesądzony, a cala sprawa w fazie realizacji. Po coz wiec ten topik? Ze niby ewentualne negatywne opinie forumowiczow sprawia, ze zatrzymacie inwestycje w pol drogi? Nie rozumiem...

przez ~jerzu,
    2009-12-13 10:12:38

A jeszcze takie jedno pytanko.Skoro jeszcze nie jesteś na studiach a już Ci starszy biuro założył, to kto będzie wykonywał wszystkie projetky jak będziesz na uczelni ? chyba byś się zajechał na śmierć Znajoma jest na architekturze i mówiła że niekiedy w tygodniu po dwadzieścia parę godzin spała bo musiała robić modele budynków i projekty.

przez ~Duriv,
    2009-12-13 10:14:09

nie do końca jest tak. Rozkręca, zatrudni personel, i aż do czasu skończenia przeze mnie studium i dopełniających będzie on prezesem. Staż bym robił we własnej firmie..Pytam się o przyszłość zw. z finansami. MA to sens ?

przez ~jerzu,
    2009-12-13 10:25:46

sens to ma nie bój boba A co do stażu to radził bym abyś poszedł do jakiegoś innego dobrego biura i zobaczył jak oni prowadzą taki interes i podpatrzeć co możesz zmienić w przyszłości w swoim własnym biurze

przez ~Duriv,
    2009-12-13 10:29:20

o staż to się nie martwię

przez ~Duriv,
    2009-12-13 10:31:08

tzn zrobię w firmie współpracującej z ojcem. Jaki program ? Autocad 3D czy Modo ? 3ds max mi nie podchodzi...

• ODPOWIEDZ +
1 2 3
STRONA 1 z 3
REKLAMA