REKLAMA

Forum - Waszym zdaniem: Pieniądze/Kariera

Jak odzyskujecie siłę psychiczną po pracy?
    przez ~wicked_witch,
    2014-01-27 00:24:15

Może Wy jesteście w stanie doradzić mi w dość dręczącej kwestii, będę wdzięczna za wszelkie wskazówki i spostrzeżenia ^^ Załapałam się na staż, który łączę ze studiowaniem dziennym. W praktyce wygląda to tak, że jestem zajęta pracą/uczelnią w godzinach 8-17. Dotąd przyzwyczajona byłam do zajęć typowo freelancerskich i wymagających przede wszystkim kreatywności, włączających mi pozytywną adrenalinę i poczucie samorealizacji, co sprawiało że pomimo trybu życia na pełnych obrotach i niewielkich ilościach czasu...więcej

przez ~Piterski,
    2014-01-27 08:28:10

Moje sposoby są związane z moimi zainteresowaniami. Latem jeżdżę na rowerze, gram w piłkę, zimą gram w siatkówkę. Ogólnie aktywność fizyczna, która po wyczerpującym dniu jest idealnym lekiem.Poza tym trochę sieci, film klasy C :), rzadziej telewizyjny odmóżdżacz, czasem brydż ze znajomymi i rodziną. Kilka razy w tygodniu dwa drinki dla zwiotczenia.Ogólnie uciekam od pracy w coś, dzięki czemu emocjonuję się lub przestaję myśleć. I pomaga, szczególnie teraz, gdy sytuacja jest bardzo napięta. Pozdrawiam :)

przez ~wicked_witch,
    2014-01-27 17:09:28

Hm, poszłam się dziś przebiec i faktycznie czuję się troszkę lepiej. Zastanawiam się czy to nie kwestia wdrożenia się (?), może za szybko spanikowałam i uda mi się wrócić do normy? Odnośnie tego co napisałeś Piterski, albo cierpię na odwrotną przypadłość (Ty - nadmiar stresu, ja jego niedobór w stosunku do dawki do której jestem przyzwyczajona = nuda), i choć nigdy nie spodziewałam się że to powiem lenistwo bywa dużo bardziej męczące niż drobny nadmiar obowiązków, dlatego dobija mnie dodatkowa jego porcja w...więcej

przez ~darekas,
    2014-01-27 19:39:47

Ja ostatnio czyszczę cegły po robocie w biurze. Ekstra

przez ~Piterski,
    2014-01-28 07:47:42

Jestem przekonany, że kiedy skończysz studia i zaczniesz \"poważną\" pracę to i stres się pojawi :) U mnie w pracy też są momenty, kiedy monotonia wręcz zabija.Człowiek wie, że ma napisać po raz setny podobny tekst umowy z naniesionymi w trakcie negocjacji uwagami, wydrukować go, sprawdzić, wysłać. Sprawdzanie literka po literce, wizyty u radcy prawnego z tymi samymi \"problemami\", maile do tłumacza. W tej fazie to nudne. Dopiero kiedy trzeba jechać do kontrahenta, ustawiać negocjacje, uważać, żeby go...więcej

przez ~krzynio,
    2014-01-28 13:14:52

Obawiam się że tak właśnie wygląda dorosłe życie. Bo wiadomo przecież że studia to dopiero przedsionek. Jak sobie radzić,cóż aktywność fizyczna i wyładowanie nagromadzonej i niewykorzystanej energii podczas nudnego dnia.

przez ~wicked_witch,
    2014-01-28 17:59:29

Obawiam się że tak właśnie wygląda dorosłe życie. Bo wiadomo przecież że studia to dopiero przedsionek. Właśnie jak wspomniałam miałam do czynienia z zajęciem bardzo mocno stresogennym i funkcjonowałam w jego realiach bardzo dobrze, problem pojawił się w momencie gdy poszłam na staż gdzie zajmuję się.. nudami :( Więc studia niewiele mają w tym przypadku do rzeczy. Przypuśćmy np, że możesz być żołnierzem, a panią sekretarką. To nie kwestia \"dorosłości\" tylko samych okoliczności pracy.Są ludzie którzy lubią...więcej

przez ~leni06,
    2014-01-28 18:35:46

To może ostry seks z kolegą/koleżanką ze stażu/szefem? Jeśli to nie pomoże to z mniej dynamicznych sportów, ale wymagających tego czego oczekujesz, czyli kreatywności i stymulacji intelektualnej, szachy i bilard, a z bardziej dynamicznych może łyżwy, kajakarstwo górskie albo ścianka wspinaczkowa?

przez ~czohracz,
    2014-01-28 19:43:31

w razie gdyby z koleżanką to można popatrzeć? :D

przez ~wicked_witch,
    2014-01-28 19:56:37

To może ostry seks z kolegą/koleżanką ze stażu/szefem? To jest właśnie kolejny smutny aspekt tej roboty Kuba :( Nikogo wolnego! :P Nie no, prawdę mówiąc jest jedna koleżanka, ale jakoś dotąd nie obudziła we mnie biseksualistycznych ciągot. Ale kto wie, może to kwestia czasu i odpowiedniego poziomu presji do którego jeszcze zdążę dojrzeć ;p  czyli kreatywności i stymulacji intelektualnej, szachy i bilard, a z bardziej dynamicznych może łyżwy, kajakarstwo górskie albo ścianka wspinaczkowa?Opcja...więcej

• ODPOWIEDZ +
STRONA 1 z 2
REKLAMA