REKLAMA

Forum - Waszym zdaniem: Pieniądze/Kariera

Ile zarabiasz i ile chciałbyś zarabiać?
    przez ~soundlover91,
    2010-05-21 12:28:38

Witam. Od czasu gdy zawitałem tutaj na forum zauważyłem, że znaleźć tutaj można ludzi różnych wyznań, wieku, różnego wykształcenia a nawet orientacji. Ciekawy jestem jeszcze jacy ludzie zaglądają na takie fora, zamożni czy mniej zamożni aby nie nazwać nas ubogimi. Oczywiście,że wiem, że o coś takiego się nie pyta, ale skoro jesteśmy anonimowi... Podejść proszę do tematu poważnie, bo to ciekawa kwestia. No i sumy 10000000 to raczej nie w tym kraju. Zacznę od siebie, obecnie nie zarabiam bo czekają mnie studia, a...więcej

przez ~alek,
    2010-05-21 12:58:00

Zarabiam śmieszne pieniądze - 1500 brutto, docelowo chce zarabiać ok 5tyś - np w Danii nie dość że zdobywasz za**biste doświadczenie to jeszcze masz ładne pieniądze do tego. Jak skończę szkołę zamierzam wyjechać.Pracuje jako kucharz w hotelu - niby to hotel a jakoś płaca nie jest adekwatna do "standardu" . W byle jakiej pizzerii dostaniesz 1500 - na rękę[email protected] początek 3tyś bez żadnego doświadczenia? Obyś się nie mylił

przez ~cysiek111,
    2010-05-21 13:08:31

Jak przeczytałem pierwszy raz te 3 tyś na początek to myślałem że coś źle zobaczyłem . Od 2,5 roku mieszkam w Warszawie i niby tutaj powinno sie zarabiać w miare dobrze w porównaniu do całego kraju. Ale niestety rzeczywistość jest troche inna. A te 9 tyś to już dobre było hehe. Życze wszystkim żeby zarabiali taką kaske a nawet 100 razy większą. Ps. wybory się zbliżają

przez ~soundlover91,
    2010-05-21 13:33:38

Nie chodziło mi że na sam początek po samych studiach. Jakoś się tak dziwnie przyjęło, że podzieliłem sobie pracę w przyszłości na 3 etapy:[list=1][*]Praca po studiach- nabranie doświadczenia, wdrożenie się zjawisko jakim jest regularna praca od 1000 zł w zwyż[*]Praca zawodowa, gromadzenie funduszy na własny interes, poznanie odpowiednich ludzi 3000-4000zł [*]Otworzenie własnej firmy, kto nie ryzykuje ten nie ma 5000 w zwyż[/list]Mam nadzieję, że mi to wszystko wyjdzie i nic w międzyczasie się nie zepsuje.

przez ~marcinek,
    2010-05-21 13:36:55

Na jakie kolego wybierasz się studia że zamierzasz na początek zarabiać 3-4 tys, a docelowo nawet 9 tys.? Dzięki jakiej branży zamierzasz spełniać te marzenia o wielkich domach o które dbali by ogrodnicy i samochodach z dużymi silnikami? Ja osobiście pracuje w Katowicach, zarabiam +/- 3000 tys. netto, do tego dochodzi nielimitowany samochód i tel. służbowy, a zaczynałem od kwoty 950zł na "rękę" jakies 6 lat temu, a co do kwestii ile chciałbym zarabiać, to boję się że braknie mi klawiszy na klawiaturze by to napisać

przez ~cysiek111,
    2010-05-21 13:47:43

Ja w wawie zaczynałem od 2200 PLN netto czyli 2,5 roku temu, ale wcześniej w Irl miałem na rączke 10000 PLN najbiedniej. Morał: po jaką cho..re ja tu wróciłem:)

przez ~soundlover91,
    2010-05-21 14:19:38

MarcinekWybieram się na Politechnikę Wrocławską na Mechanikę kierunek: Mechanika i Budowa Maszyn i planuję zrobić specjalność konstrukcja i eksploatacja maszyn. Jako wykwalifikowany inżynier po kursach (które w międzyczasie zrobię) biegle posługujący się językiem angielskim myślę, że znajdę sobie pracę tym bardziej że w rękach będę miał dyplom Politechniki Wrocławskiej. Następnie spróbuję otworzyć własny interes. Maszyny, auta itd zawsze były, są i będzie ich co raz więcej i to nowocześniejszych, do obsługi czy serwisu trzeba wykształconych odpowiednio pracowników.

przez ~Mirek,
    2010-05-21 14:24:42

\'JacekP\' napisał(-a):MarcinekWybieram się na Politechnikę Wrocławską na Mechanikę kierunek: Mechanika i Budowa Maszyn i planuję zrobić specjalność konstrukcja i eksploatacja maszyn. Jako wykwalifikowany inżynier po kursach (które w międzyczasie zrobię) biegle posługujący się językiem angielskim myślę, że znajdę sobie pracę tym bardziej że w rękach będę miał dyplom Politechniki Wrocławskiej. Następnie spróbuję otworzyć własny interes. Maszyny, auta itd zawsze były, są i będzie ich co raz więcej i to nowocześnie...więcej

przez ~soundlover91,
    2010-05-21 14:49:43

\'Mirek\' napisał(-a):Lepiej przestań tak marzyć układając hurra optymistyczny plan na przyszłość, bo Cie życie boleśnie sprowadzi na ziemięRacja, lepiej myśleć "kurde, oby znalazł się jakiś szpadel do kopania rowów". Po za tym, możecie sobie pisać to co chcecie, ale mądrości życiowe tego typu w ogóle do mnie nie docierają.Temat dotyczy zupełnie czegoś innego jak niektórzy nie zauważyli.

przez ~Mirek,
    2010-05-21 14:54:04

\'JacekP\' napisał(-a):Racja, lepiej myśleć "kurde, oby znalazł się jakiś szpadel do kopania rowów". Po za tym, możecie sobie pisać to co chcecie, ale mądrości życiowe tego typu w ogóle do mnie nie docierają.Temat dotyczy zupełnie czegoś innego jak niektórzy nie zauważyli. Dziecko się zezłościło, ojej Moje optymalne zarobki to 10k na rękę. Jak na razie daleko mi do nich, ale najgorzej też nie jest;)A co do tych mądrości życiowych to już teraz wiem, skąd się biorą Ci agenci świeżo upieczeni inżynierowie...więcej

• ODPOWIEDZ +
1 2 3 ... 36
STRONA 1 z 36
REKLAMA