[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA

Forum - Waszym zdaniem: Pieniądze/Kariera

Czy mechanika i budownictwo będą opłacalne w przyszłości?
    przez ~soundlover91,
    2010-05-17 13:20:48

Witam. W tym roku planuje rozpocząć studia na Politechnice Wrocławskiej na wydziale Mechanicznym o kierunku Mechanika i Budowa Maszyn lub na wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego na kierunku BudownictwoZastanawia mnie to, czy będą to opłacalne w przyszłości kierunki. Dodam, że chciałbym studia skończyć z tytułem mgr inż. Czy jest ktoś na forum kto pracuje w branży mechaniki lub budownictwa i może się wypowiedzieć jak to wszystko wygląda, jakie zarobki, jak z pracą, czy łatwo otworzyć własny interes po paru latach. Pozdrawiam i liczę na pomoc. Jacek

przez ~Mirek,
    2010-05-17 13:30:08

CYTAT(JacekP @ 17-05-2010, 13:20) Witam. W tym roku planuje rozpocząć studia na Politechnice Wrocławskiej na wydziale Mechanicznym o kierunku Mechanika i Budowa Maszyn lub na wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego na kierunku BudownictwoZastanawia mnie to, czy będą to opłacalne w przyszłości kierunki. Dodam, że chciałbym studia skończyć z tytułem mgr inż. Czy jest ktoś na forum kto pracuje w branży mechaniki lub budownictwa i może się wypowiedzieć jak to wszystko wygląda, jakie zarobki, jak z...więcej

przez ~soundlover91,
    2010-05-17 13:45:58

CYTAT(Mirek @ 17-05-2010, 13:30) Specjalistą w tej dziedzinie nie jestem, ale raczej na brak pracy nie będziesz narzekał Pytanie tylko czy na pewno chcesz to robić w przyszłości?:>Mirek, bardzo dziękuję za odpowiedź. Jeśli chodzi o mnie to jestem w 100% nastawiony na uczelnie techniczną a w szczególności na politechnikę wrocławską. Celuję w zawody techniczne, nie humanistyczne ponieważ są dla mnie przyjaźniejsze a wręcz pociągają mnie. Nie wiem za bardzo co chciałbym w życiu robić, a budow...więcej

przez ~hustla,
    2010-05-17 13:54:18

JacekP: Można w tym fachu dobrze zarabiać. Ogólnie wzrasta zapotrzebowanie w tym dziale bo dużo się ostatnio buduje i urbanizuje więc kierunek z przyszłością. Ale proponuje do takiego kierunku dorobić sobie szkolenia wysokościowe i alpinistyczne, oraz papiery na operatora jakiejś maszyny budowniczej. Te szkolenia to tak byś miał zabezpieczenie jakbyś nie mógł znaleźć pracy, bo i tak wszędzie się znajomości liczą i doświadczenie.

przez ~pagier,
    2010-05-17 13:58:17

ja właśnie kończę mechanikę i budowę maszyn, bronię mgr na początku czerwca...nie narzekam

przez ~hacker,
    2010-05-17 16:59:09

W Polsce brakuję inżynierów.

przez ~alphard,
    2010-05-17 23:17:15

Studia trwaja 5 lat, dolicz sobie jeszcze do tego 2 lata na "wejście" w zawód i 3 lata na wyrobienie sobie dobrego zdania o sobie na rynku pracy. Wniosek jest taki, że na to czy Twoja praca będzie dla Ciebie zadowalająca musisz patrzeć z perspektywą nie 5ciu, a 10ciu lat. A jeśli pytasz się o kierunek to ja odpowiem tak: skoro piszesz, że w przyszłości chcesz mieć problem jaki kolor wybrać swojego mercedesa to zakładam, że jesteś naprawdę dobry, a jeśli tak jest, każdy kierunek techniczny przyniesie Ci satysfakcję z zarobków. Pozdrawiam.

przez ~szpaq,
    2010-05-17 23:29:51

w Polsce to tylko budownictwo.. ja skończyłem właśnie technikum chciałem iść na architekturę albo budownictwo ale wyjeżdżam do uk i nie wiem jak tam będzie na początek planuje iść na anglika bo bez języka nic nie zdziałam...

przez ~kumien,
    2010-05-17 23:51:03

Ja kończę studia na PWr (Informatyka na W4) i nie narzekam. Patrzę co tydzień na oferty pracy i jest jakoś 20 nowych z samego Wrocka. Najgorzej to chyba z doświadczeniem, ale trochę klepię własnych rzeczy, więc jako dowód znajomości i zdolności powinno wystarczyć.Bardzo fajnie, że poszedłeś, a właściwie planujesz isć na uczelnie techniczną.CYTATOk. 80% maturzystów wybiera się na studia, przy czym najchętniej wybierają oni uniwersytety (39%). Wśród nich 44% zdecyduje się na studia humanistyczne. Dużą popularności...więcej

przez ~sven,
    2010-05-17 23:59:04

CYTAT(Hacker @ 17-05-2010, 16:59) W Polsce brakuję inżynierów.Ale dużo bardziej brakuje tych którzy zalecenia inżynierów będą wykonywać własnymi ręcami.

• ODPOWIEDZ +
1 2 3
STRONA 1 z 3
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij