[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA

Forum - Waszym zdaniem: Pieniądze/Kariera

Co po szkole średniej?
    przez ~kanibalizm56,
    2012-02-28 21:18:07

Witam. Zrobiłem błąd. Poszedłem do szkoły średniej. Kolejny błąd: poszedłem do klasy humanistycznej. Czemu? Bo za czasów gimnazjum byłem... w dość nieciekawym towarzystwie. Teraz jestem w klasie maturalnej, ostatniej. Po prostu dla mnie gimnazjum to wylęgarnia bydła, byłem w takiej klasie, gdzie było same bydło, teraz z tego co wiem dużo z nich siedzi w poprawczaku, monarach i innych nieciekawych miejscach, dlatego poszedłem do liceum, by uniknąć tego całego marginesu. Teraz wiem, że w technikach nie jest tak źl...więcej

przez ~alek,
    2012-02-28 21:56:34

Zadaj sobie jedno, podstawowe pytanie. "Co lubię w życiu robić?" - A potem zacznij to robić. Czym się interesujesz, może masz jakąś pasję, hobby, zainteresowania, lubisz jakieś przedmioty, widzisz się w jakimś zawodzie. Kombinuj. Idź za swoim głosem.Żeby dać ci motywacyjnego kopa mogę posłużyć się moim przykładem. Skończyłem zawodówkę, mam zawód kucharza, kocham to, kocham gotować, za 2 miesiące kończę technikum zaocznie, może jak się przyłożę to i maturę zdam, chcę się rozwijać w tym zawodzie, mam swó...więcej

przez ~aderos,
    2012-02-28 22:04:48

przez ~pierro100,
    2012-02-28 23:37:17

Kiedyś na pytanie "co robić?" odpowiedziałbym tak jak koledzy wyżej "rób to, co lubisz"... Ale mam swoje doświadczenia z tym związane i wiem, że nie zawsze to, co się lubi robić jest dobrym sposobem na życie. Ja od wielu lat lubię grzebać w ziemi i bawić się w ogrodzie, skończyłem technikum w zawodzie Architekt Krajobrazu, uzyskałem dyplom, zrobiłem kurs konserwatora zieleni... I teraz żałuję swojego wyboru, bo przez niego mam trudności ze znalezieniem pracy, ze względu na przestój sezonowy.W...więcej

przez ~kmuzylowski,
    2012-02-29 00:35:06

1500 funtów ? Skąd ty to wzieles ? Polacy tam pracuja za 200 funtow tygodniowo , 250 nawet Malo znam osob ktore pracuja za wieksza sume , glownie Ci ludzie tam maja dorobek z socjalow , na dzieci itd Naprawde to jest troche smieszne , ale oni z tego zyja i maja zycie jak w Madrycie jak to sie mowi Jezeli dobrze sobie ulozysz tam zycie , to im mniej robisz tym wiecej zarabiasz

przez ~lobbo,
    2012-02-29 07:31:28

Zacząłbym od tego, że\'Kanibalizm56\' napisał(-a):humanista to ktoś kto naprawdę pasjonuje się wierszami i literaturą, rozwija swoje filozoficzne "ja"Użyteczne zdanie w kontekście wartości tego forum jako medium edukacyjnego. A użyteczne, bo całkowicie nieprawdziwe. Ale wracając do Ciebie. Podobasz mi się. Stawiasz pytania, głośno mówisz "nie wiem", zastanawiasz się, myślisz, liczysz. Takie działania nigdy nie pozostają bez echa i bez wpływu na życie. To co będziesz studiował nie ma wielkiego...więcej

przez ~sw90,
    2012-02-29 07:34:52

po pierwsze, dziennikarstwo i prawo to kierunki po których bardzo trudno znaleźć pracę. w dziennikarstwie trzeba być wybitnie wybitnym, lub mieć gdzieś plecy, z prawem podobnie, dobrze mieć w rodzinie prawnika, a aplikacje i tak zdaje garstka.z około humanistycznych przedmiotów przychodzi mi do głowy psychologia, to jest przynajmniej ciekawe, ale weź znajdź po tym robotę... a i dostać się trudno, bo psychologia jest teraz w modzie. zawsze możesz po policealnych poszukać jakichś kursów, ale studia robić zaocznie,...więcej

przez ~xavi,
    2012-02-29 09:27:09

Kalkulujesz i zastanawiasz się. Bardzo dobrze, bo to oznacza, że nic nie chcesz pozostawić przypadkowi. Moja rada (pewnie nie każdy się z nią zgodzi) jest taka: na bok odłóż marzenia. Twardo stąpaj po ziemi. Chwytaj każdą okazję, ale to Ty ją prowokuj. Chodź, pytaj, szukaj pracy, choćby dorywczej. Nie gardź żadnymi pieniędzmi nawet 1500 zł (ja zaczynałem za 1200). Od czegoś trzeba zacząć. Idź do doradcy zawodowego tak jak mówi Lobbo. Może on coś Ci podpowie. Nie patrz na to, że wszyscy idą na studia od razu ...więcej

przez ~raul,
    2012-02-29 10:12:02

Mam 35 lat, rodzinę i dwójkę dzieci. Zarabiam dobrze, bo mogę odłożyć pieniądze z pensji po odliczeniu kosztów całkowitych.Marzenia są piękne gdy masz kasę na ich realizację, gdy jej nie masz, powodują przygnębienie i depresję. Gdy masz kasę a nie masz marzeń, to z pewnością osiągnąłeś wszystko i widziałeś wszystko na tym świecie, więc twoje życie jest jałowe i puste - ale to jedynie teoria.Jeśli masz marzenia, to baardzo dobrze - dawkuj je sobie odpowiednio do sytuacji, przerost marzeń sprawi, że twoje życie bę...więcej

przez ~raul,
    2012-02-29 10:20:25

aha... zapomniałem dopisać...jeśli wiążesz swoją przyszłość w tym kraju to nie popełniaj błędu typu: szukam pracy!!Jesteś młody więc nie zarobisz na etacie więcej niż 1500 brutto, jeśli mieszkasz z rodzicami, wykorzystaj to, to żaden wstyd mieszkać z nimi, ale ten czas wykorzystaj na otwarcie własnej firmy. Robiąc cokolwiek (hydraulika, układanie glazury) zarobisz więcej w krótszym czasie niż siedząc przez cały miesiąc na etacie gdy ktoś będzie wycierał buty o ciebie, a to pozwoli ci na niezależność.A co...więcej

• ODPOWIEDZ +
1 2 3 ... 13
STRONA 1 z 13
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij