REKLAMA

Forum - Waszym zdaniem Męskie sprawy

spowiedź
    przez ~karol007,
    2009-12-19 21:51:02

Panowie mam sprawę co wy myślicie o spowiedzi jaka Kościół teraz organizuje przed świętami. Czy łatwo wam iść do konfasjonału i powiedzieć swoje najskrytsze myśli facetowi po drugiej stronie "kratli".

przez ~busa,
    2009-12-19 22:10:25

Kłamałem, kłamałem, mówilem brzydkie słowa, wiecej grzechów nie pamietam( to znaczy wiem ale nie powiem) jest na forum ksiądz? U wiekszosci z nas to poprostu tak wygląda. pozdrawiam

przez ~szwircu,
    2009-12-19 22:17:26

CYTAT(karol007 @ Dec 19 2009, 22:44 PM) Panowie mam sprawę co wy myślicie o spowiedzi jaka Kościół teraz organizuje przed świętami. Czy łatwo wam iść do konfasjonału i powiedzieć swoje najskrytsze myśli facetowi po drugiej stronie "kratli".Sam nie uczęszczam, nie przepadam za Kościołem ani za otoczką z nim związaną. Tutaj znajdziesz odpowiedzi na trapiące Twoją osobę pytania, a nawet więcej:http://www.opoka.org.pl/biblioteka/M/MS/wt...e_spowiedz.htmlDodatkowo polecam zapoznać się z: Katolicki ...więcej

przez ~Borys,
    2009-12-19 23:11:13

Ja myślę, że w tym sakramencie najważniejszy jest rachunek sumienia, żal za grzechy i postanowienie poprawy... wewnętrzne dążenie do doskonałości, by być w zgodzie z samym sobą. Człowiek tak na dobrą sprawę odpowiada przed Bogiem a nie przed człowiekiem.. Co z tego, że idzie do konfesjonału, skoro natura ludzka nakazuje mu robić to samo... ? Ja podobnie nie przepadam i nie praktykuję, hipokrytą nie jestem..

przez ~bijuu,
    2009-12-20 00:39:31

Kwestia indywidualna oczywiście. Jeżeli wierzysz w Boga i jego tam majestat to idź i żałuj za grzechy , a jeżeli nie to odpowiedź jest oczywista.

przez ~sven,
    2009-12-20 01:24:01

Cytując za stroną demotywatory.pl chodzimy do spowiedzi i obiecujemy poprawę, a i tak zawsze grzechy są te same.Ja osobiście do spowiedzi jak i do kościoła nie chodze.

przez ~dansemacabre,
    2009-12-20 10:19:56

pomimo tego ze jestem wierzący ( chociaż ostatnio mam multum wątpliwości itp ale to wypowiedz na inny temat) to do kościoła raczej nie uczęszczam a spowiedzi też raczej nie praktykuje

przez ~SoltyS,
    2009-12-20 13:00:28

Ja wierzę w Boga, chodzę do Kościoła i do spowiedzi również. Ciężko jest mi wyznawać grzechy,ale je wyznaje. Ktoś wyżej napisał,że podaje kilka i w nawiasie,że więcej nie powie. Dla mnie taka spowiedź nie ma żadnego sensu. Albo się idzie i się wyznaje wszystkie,albo lepiej nie iść w ogóle.

przez ~karol007,
    2009-12-20 21:51:22

Muszę się z tobą zgodzić kolego jak już iść to na całość a nie tylko trochę. Ja osobiście spowiedź praktykuje i polecam. niektórzy z moich kolegów chodzą do psychologa ja mam zaufanego księdza z którym moge pogadać na każdy temat nawet poza konfesjonałem i to jest coś co polecam tylko tu musi być ktoś zaufany przed którym mogę się naprawdę otworzyć. A drugi plus takich rozmów to jest konkretny, rzeczowy, rozgrzesza, zawsze ze mną pogada kiedy mam sprawę i co najważniejsze za friko.

przez ~jaa9,
    2009-12-23 01:10:07

jakis miesiac temu wyspowiadałem się ze współżycia (pozamałżeńskiego) co jest oczywiście dużym grzechem,więc ksiądz powiedział mi że nastepnym razem eni dostane rozgrzeszenia,jak dla mnie jest to nienormalne bo człowiek jest tak stworzony ze w pewnym momencie życia jest to dość duża potrzeba którą trzeba zaspokajać wiec chyba była to moja ostatnia wizyta w konfesjonale bo nie ma innego wyjścia,ogólnie jako już świadoma osoba mam bardzo dużo zastrzeżeń do kościoła i do ich nauki/norm (tak jak ta wyżej wymieniona)...więcej

• ODPOWIEDZ +
1 2 3 ... 6
STRONA 1 z 6
REKLAMA