REKLAMA

Forum - Waszym zdaniem Męskie sprawy

jak zezłomować auto - legalnie
    przez ~scatman,
    2012-12-04 15:01:44

jak w temacie - jakie mam opcje? chcę się pozbyć dwunastoletniego grata ale na pewno nie chcę do tego interesu jeszcze dopłacać. macie jakieś pomysły? a i ma to być legalnie i bezpiecznie dla środowiska etc.

przez ~pacjent,
    2012-12-04 15:49:27

Szukasz w swojej okolicy zakładu, który zajmuje się złomowaniem samochodów, dzwonisz, mówisz co i jak, jeśli samochód jest na chodzie, ubezpieczony i ma ważny przegląd to możesz go odwieźć sam, jeśli nie, zamawiasz lawetę. Zazwyczaj jest za darmo, bo "złomowisko" jeszcze coś z niego wyciągnie i na nim dorobi parę groszy, jeśli ocenią jego stan na jako taki to i Ty możesz dostać kilkaset złotych, wszystko zależy od stanu w jakim jest samochód. Oni wypisują Ci zaśwaidczenie o zezłomowaniu pojazdu potrzeb...więcej

przez ~marcel17,
    2012-12-04 19:04:31

12 letni złom ? on jest całkowicie rozbity że chcesz go złomowac ?

przez ~maark,
    2012-12-05 11:40:34

Pacjent wszystko ładnie opisał.Więcej niż 500zł Ci raczej nie dadzą i jeszcze dużo na nim zarobią rozsprzedając. Pomyśl, ile kosztuje podobny, sprawny pojazd i porównaj ze stanem swojego. Jeśli jeździ to może go lepiej sprzedać komuś po okazyjnej cenie a zarazem wyższej niż to, co dostaniesz przy złomowaniu.

przez ~scatman,
    2012-12-06 14:28:39

'marcel17' napisał(-a):12 letni złom ? on jest całkowicie rozbity że chcesz go złomowac ?całkowicie rozbity to nie jest, ale był kilka razy już klepany, musiałbym teraz wymieniać silnik, a to mi się kompletnie nie opłaca. znalazłem w sieci portal, gdzie mogę go wystawić do licytacji dla stacji demontażu - http://fleet.com.pl/aktualnosci/rynek/7994-masz-stare-auto-mozesz-na-nim-zarobic - dobry pomysł? myślicie, że uzyskam więcej niż na złomie?

przez ~kolos,
    2012-12-07 14:09:46

sama procedura jest bardzo prosta i nic nie kosztuje (z reguły)Samochód musimy dostarczyć do punktu zbierania pojazdów, który funkcjonuje na podstawie odpowiedniego zezwolenia starosty lub do stacji demontażu, działającej za zgodą wojewody.Za odebranie pojazdu firma złomująca nie ma prawa pobierać żadnej opłaty, z wyjątkiem sytuacji, w której samochód jest niekompletny i waży o 10% mniej niż wskazuje na to waga widniejąca w dowodzie rejestracyjnym. Wówczas dozwolone jest pobieranie opłaty wysokości 10 zł za każd...więcej

przez ~scatman,
    2012-12-10 11:46:02

dzięki za porady i pomoc. póki co go wystawiłem a jak nie pójdzie na aukcji to się wtedy zastanowię, co dalej.

przez ~makebob,
    2012-12-10 17:59:42

ja też miałem złoma i go sprzedałem za 300 stówki a to co już zrobił ten, kto go kupował to już jego sprawa ;]

przez ~billcolavita,
    2012-12-10 21:45:55

Z reguły jest tak, że jak dojedziesz samochodem na własnych kołach ( ) to wypłacają określoną stawkę (u mnie 300 zł).

przez ~scatman,
    2012-12-11 15:06:44

no to zobaczymy, czy uda mi się uzyskać więcej niż te 3 stówki no ale po cichu liczę, że tak licytacja od złotówki jak nie osiągnie tych chociażby 300złotych to nie sprzedam i tyle

• ODPOWIEDZ +
STRONA 1 z 2
REKLAMA