[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Forum - Waszym zdaniem Męskie sprawy

Wyprowadzka z Domu..?!
    przez ~Adventures,
    2014-04-18 17:23:35

Jak w temacie.Ostatnio o tym myślałem.Nie chce mi się już mieszkać w rodzinnym domu.Coraz więcej znajomych mi to mówi-wyprowadź się! Wszystko spoko,mam kilka planów:1.Kupić małe ale własne mieszkanie,trochę kasy mam,i TROCHĘ mi brakuje.2.Wynająć coś-do tego nie bardzo jestem przekonany.Raz,że dopłacam komuś do interesu,dwa nie jestem na swoim i rachunki o niebo wyższe. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?Wyprowadziliście się na swoje,wynajmowaliście?Czy nie zbankrutowaliście finansowo?Nikt nie oszukał Was na wynajmie?  Liczę na odpowiedzi,z góry dziękuję. Pozdro.

przez ~ufol,
    2014-04-19 13:32:00

Wynajmuję i nie zbankrutowałem. Chcesz kupić mieszkanie za gotówkę, czy spłacać kredyt? \"Nie chcę komuś dopłacać do interesu\", coś czuję że masz w planach kredyt. Zajebiście - zadluż się w myśl tej ideologi :D W 100 % normalne, że się chcesz z domu wyprowadzić. Prędzej czy później każdy się usamodzielnia.

przez ~Adventures,
    2014-04-19 16:55:23

Jestem przeciwnikiem kredytów i zadłużania.Myślę zarobić resztę na mieszkanie i kupić za gotówkę.Kredyt mały i w ostateczności.Mam takie skrzywienie,że lubię być na swoim w 100%,choć znajomi mi doradzają wynajem.Prespektywa też dobra ale na krótką metę. ufol,że zapytam-jak opłacisz wszystko,wynajem,media i inne to zostaje Ci na małe przyjemności?Długo wynajmujesz?W jakim jesteś wieku? O wynajmie też myślę,ale wspólnie z kimś.A jak już samemu mieszkać to na swoim :) Pozdrawiam.

przez ~venso,
    2014-04-19 17:15:45

Jak na polskie warunki to wynajmowanie mieszkania jest dość nieopłacalne na tle Niemców czy Anglików. Jeśli chcesz wziać na kredyt mieszkanie to musisz się liczyć z tym, że najlepiej mieć 30-50% wkładu własnego, wtedy raty są małe i szybko się spłaca, a bez rozwlekania w czasie nawet nie oskubią Cię tak jak na kredytach wieloletnich. Poza tym na koncie zawsze warto mieć zabezpieczenie w postaci 6-miesięcznej pensji, czemu ? Bo rzeczywistość jest taka, że zgodnie z planem rządzących idziemy modelem hiszpańsk...więcej

przez ~Tristan.,
    2014-04-19 17:29:40

Wynajmuję i nie zbankrutowałem. Chcesz kupić mieszkanie za gotówkę, czy spłacać kredyt? \"Nie chcę komuś dopłacać do interesu\", coś czuję że masz w planach kredyt. Zaj**iście - zadluż się w myśl tej ideologi :D W 100 % normalne, że się chcesz z domu wyprowadzić. Prędzej czy później każdy się usamodzielnia.smieszne jest Twoje podejście do kredytu w chwili gdy wynajmujesz i wyrzucasz w błoto pieniądze płacone właśćicielowi za wynajem.. Juz lepiej mieć kredyt na barkach bo kiedyś to mieszkanie czy dom będzie twoje...

przez ~artas_8x,
    2014-04-19 18:22:39

jak opłacisz wszystko,wynajem,media i inne to zostaje Ci na małe przyjemności? Długo wynajmujesz?W jakim jesteś wieku?Przecież to są kwestie indywidualne. Zobacz ile kosztuje wynajem pokoju, który by Cie interesował, bo rozstrzał między różnym standardem i lokalizacją może być duży, dolicz ze przynajmniej stówke na media i mniej więcej masz już koszt wynajmu teraz to odnieś do swojego budżetu i przelicz czy i ile Ci zostanie. Dodatkową kwestią jest żarcie, bo prawdopodobne jest, że mieszkając z rodzicami ni...więcej

przez ~xkamilx,
    2014-04-19 22:16:20

smieszne jest Twoje podejście do kredytu w chwili gdy wynajmujesz i wyrzucasz w błoto pieniądze płacone właśćicielowi za wynajem.. Juz lepiej mieć kredyt na barkach bo kiedyś to mieszkanie czy dom będzie twoje... Tylko biorąc kredyt, oddajesz praktycznie 2 razy więcej. Czyli biorąc kredyt na 30 lat, przez 15 utrzymujesz tych darmozjadów bankierów. Więc chyba wolę już płacić komuś bardziej uczciwemu. A jeśli kiedyś przeniosę się całkiem \"na swoje\", to będzie to dom i tylko wtedy jak będzie mnie stać n...więcej

przez ~ufol,
    2014-04-20 07:24:41

Do Autora: ja mam specyficzną sytuację, bo nie żyję w jednym kraju. W Polsce jak byłem na stałe to wynajmowałem i jakoś specjalnie mnie to nie bolało, szczególnie jak przyszedł dzień wyprowadzki. Też lubię być na swoim, tzn żyć z tego co zarobiłem i nie płacić za coś więcej, niż muszę. Pytasz ile mi zostaje na małe przyjemności.....zostaje mi i na duże przyjemności :DA wynajmuję od kiedy się wyprowadziłem z domu, czyli jakieś 7-8 lat.

przez ~Tristan.,
    2014-04-20 17:44:17

Tylko biorąc kredyt, oddajesz praktycznie 2 razy więcej. Czyli biorąc kredyt na 30 lat, przez 15 utrzymujesz tych darmozjadów bankierów. Więc chyba wolę już płacić komuś bardziej uczciwemu. . ....Ale bzdury piszesz... :)robisz wywiad osoby wynajmującej pod względem uczciwości , że stwierdzasz bezprzecznie , że jest uczciwszy od banku?A kto ci każe brać na 30 lat? Oczywiście każdy robi jak uważa, jak ktoś lubi zmieniać otoczenie i na krańcu swej drogi nie ma nawet co przekazać swoim dzieciom to na prawd...więcej

przez ~xkamilx,
    2014-04-20 18:13:28

Ale bzdury piszesz... :)robisz wywiad osoby wynajmującej pod względem uczciwości , że stwierdzasz bezprzecznie , że jest uczciwszy od banku?A kto ci każe brać na 30 lat? Oczywiście każdy robi jak uważa, jak ktoś lubi zmieniać otoczenie i na krańcu swej drogi nie ma nawet co przekazać swoim dzieciom to na prawdę gratuluję.. A przepraszam- może przekazać wspomnienia- mieszkałe tu i tam, nigdy nie zasiliłem portfela bankom i jestem taki zaj**isty -masz synu .... jak zapracujesz to sobie możesz też wynajmo...więcej

• ODPOWIEDZ +
1 2 3
STRONA 1 z 3
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij