REKLAMA

Forum - Waszym zdaniem Męskie sprawy

Wymiana tłumika - do rozpadu?
    przez ~gatol,
    2014-01-15 13:00:55

Czy tłumik wymieniacie co jakiś okres, czy dopiero kiedy przestaje działać?W moim przypadku po prostu tłumik robi się coraz głośny, ale wiadomo - jeżdżąc codzienie autem trudno ocenić jak bardzo wzrosła ta głośność. Jak to u was wygląda?

przez ~leni06,
    2014-01-15 13:19:10

Z szacunku do innych ludzi i dla własnego bezpieczeństwa (albo tylko dla własnego bezpieczeństwa?) dobrze jest włożyć głowę pod spód i sprawdzić dlaczego tak hałasuje - niekoniecznie musiał spaść, rura przed tłumikiem mogła też ulec dość mocnej korozji. Więc raczej zmienia się go wtedy jak jest do wymiany, a nie po konkretnym ściśle określonym czasie.

przez ~hndicat,
    2014-01-15 17:15:01

uważaj, bo może jak oddawałeś fure na warsztat to panowie po fachu wycieli Ci katalizator i wstawili tam rure :D ale generalnie sprawdź w którym miejscy hałasuje, jak z przodu to masz luz na kolektorze, jak z tyłu to wymiana, a jak gdzieś po środku to masz dziury i przez takie coś masz też spadek mocy. mogły Ci też gumy sparcieć ze starości i są luźne albo dostały oleju i się zmiękczyły i przed to może Ci latać wydech i się ocierać o podwozie w rezultacie powstaje dziura.

przez ~krzynio,
    2014-01-15 21:26:57

Ja staram się zaspawać kiedy można. Dopiero kiedy się nie da, wymieniam tą część. Ostatnio wymieniałem tylną część układu wydechowego, bo przednia jest jeszcze OK.  

przez ~gatol,
    2014-01-16 12:33:58

Problem w tym, że jestem teraz w nowym mieście i nie mam jeszcze mechanika, któremu na 100% bym zaufał. A wiadomo, że lubią robić w ... Kogo się zapytam to słyszę, że może ten, ale... to i tamto. Wjadę na kanał, sam to dokładniej obejrzę. Może sobie poradzę. Ja szanuję innych ludzi - mnie też wkurza kiedy ktoś jedźi autem, które słychać na odległość kilometra.

przez ~krzynio,
    2014-01-17 10:57:23

To podaj miasto, a moze ktos z forum ma wlasnie w nim jakiegos dobrego mechanika.

przez ~gatol,
    2014-01-17 12:38:55

Częstochowa. Przeglądałem trochę fora, często pojawiają się wyzwiska na chińszczyznę. Pojawia się polska firma Ferroz (dla mnie anonimowa). W sumie to mam wrażenie, że w tym temacie chyba nie ma żadnej firmy, która jest jakimś liderem, co nie?

przez ~raszer,
    2014-01-20 17:08:48

Nawet jeśli jest jakiś tam \"lider\" to zapłacisz przy nim 2 razy więcej, tylko za nazwę, niekoniecznie za jakość.Tłumik wymieniasz kiedy trzeba, tłumiki nie mają konkretnego okresu żywotności. Jeden jeździ mniej, drugi więcej.Ta polska firma o której piszesz jest Ok. Mam w Ibizie ich tłumik mniej więcej od 4 lat.Nie są ani najtańsi, ani najdrożsi - aktualne doświadczenia mam pozytywne. Co będzie dalej, to dopiero czas pokaże.

przez ~gatol,
    2014-01-21 12:16:23

I chyba tak będzie trzeba zrobić. Tak patrzę to jest jeden problem -> http://tlumik-samochodowy.pl/tlumik-samochodowy-skoda-fabia-11383.html Nie ma oryginalnego tylko zamienniki. No i teraz czy zamiennik nie będzie jakimś szajsem. Niby już chciałem zamówić, bo czym się okazuje, że nie ma rozwiązania pod moje auto, przynajmniej takiego, jakie bym chciał. Nawet nie jest napisane, kto jest producentem tego zamiennika.

przez ~raszer,
    2014-01-22 21:38:13

Powiedz to samo mechanikowi :D Podział to plus - mechnik twierdzi, że zdarzało mu się liczyć nawet tysiaka za to, że musiał sam docinać tłumik, bo coś było nie tak.Nie do końca ogarniam o co chodzi - na elektrodzie też o tym pisali. Przy tłumikach w jednej części są problemy - te składające się z elementów powinny być łatwiejsze do dopasowania.Ale to już pytaj dokładnie swojego mechanika.

• ODPOWIEDZ +
STRONA 1 z 2
REKLAMA