REKLAMA

Forum - Waszym zdaniem Męskie sprawy

Wiatrówki, repliki, paintball
    przez ~gatol,
    2014-01-09 12:56:25

Nie znalazłem żadnego podobnego tematu, więc założyłem nowy.Kto z Was bawi się w to? Żeby tak na poważnie, ale amatorsko zacząć bawić się wiatrówkami ile trzeba na początek wyłożyć gotówki? Mając 500 złotych jest sens w ogóle się zabierać za ten temat?

przez ~Endriuu07,
    2014-01-09 13:51:45

Jeżeli chodzi o wiatrówki to nie są one drogie tak samo jak śruty. Tarczę sobię wydrukujesz, powiesisz w miejscu gdzie nie ma istot żywych i sobie postrzelasz tak dla zabawy.Jeżeli chodzi o paintball to masz 2 opcję zakupić swój własny sprzęt lub wypożyczać, W swoim sprzęcie zmieściłbyś się ledwo, ledwo albo poza cenę. Musiałbyś kupić strój ochronny, broń do paintballa, kulki i resztę potrzebnych rzeczy.Jeżeli byś już chciał ASG to w 500zł się nie wyrobisz, nie ma takiej opcji. Zresztą lepiej dozbierać i mieć ju...więcej

przez ~gatol,
    2014-01-10 12:22:36

Dzięki za bardzo konkretną odpowiedź. No właśnie - 500 zeta nie, a znajduję np. za 159 zeta, czyli w sumie śmieszna kasa. Ale czy to coś sensownego? Nie jest to poprostu zabawka? Pisza, że to replika karabinka Heckler&Koch G36C, magazynek mieści 20 kulek 6mm BB, 2kg wagi. Czy o czymś takim myśleć poważnie? Dasz przykład sensowego karabina przy którym nie wydam kosmicznej kasy?

przez ~Endriuu07,
    2014-01-10 22:36:00

Szczerze to powiem Ci tak. Najpierw zadaj sobie pytanie czy Twoi znajomi zajmują się ASG/Paintball? Bo jeżeli nie będziesz miał z kimś się bawić to uwierz mi ale będziesz chciał z tym jak najszybciej skończyć bo nie u każdego takie coś istnieje. U mnie w miejscowości nikt o ASG nie słyszał a w okolicach może i słyszeli ale nikt się takim czymś nie zajmuję więc nawet bym się za to nie brał. Jeżeli chodzi o moje zdanie co do w/w zabawki to nie będę się wypowiadał bo nie interesuję się zbytnio tematyką ASG więc najlepiej jak napiszesz na forum wmasg.pl żeby doradzili wybrać Ci replikę ;)

przez ~LilPeneros,
    2014-01-11 15:44:24

Zamiast ASG czy też Paintballa proponowałbym Ci wiatrówkę ale tylko w sytuacji jeśli będziesz miał gdzie z niej strzelać.Wiatrówki krótkie - pistolety zasilane nabojami CO 2 (z dwutlenkiem węgla) są relatywnie celne na dystansie do 10 m lub mniejszym.Jak chcesz strzelać na dalsze dystanse wybierz wiatrówkę długą, najlepiej wyposażoną w lunetę optyczną. Przede wszystkim zastanów się czy będziesz miał gdzie strzelać z tej wiatrówki - czy jest w Twojej miejscowości jakaś strzelnica na którą mógłbyś przyje...więcej

przez ~Endriuu07,
    2014-01-11 16:13:41

Lil jeżeli miałby jechać na strzelnicę to nie strzelać z wiatrówki a już z czegoś lepszego jak np. KBKS. Co do tarcz to nawet można wydrukować i nakleić sobie na tekturę a to nie jest żaden problem ;) I według mnie ja mu polecam z wiatrówki tylko broń długą niż broń krótką, zależy też czy woli mieć krótką czy długą ale to już jego wybór.

przez ~gatol,
    2014-01-13 12:23:07

Endriu - mam jednego gościa  w rodzinie, który się jara tą tematyką, bo pokaźną kolekcję, ale mieszka dosyć daleko ode mnie. Osobiście nie znam nikogo z mojego miasta, ale sądzę, że w mieście liczącym 300 tysięcy osób znajdzie się kogoś, kto się w to bawi ;-) Co do wiatrówki np. bron.pl ma coś takiego za 150 zeta:  Z opisu: \"LIDER-23 jest markową wiatrowką wyposażoną w drewnianą kolbę z baką policzkową oraz celownik optyczny 4x20. Dodatkowym atutem są klasyczne w pełni regulowane przyrządy c...więcej

przez ~krzynio,
    2014-01-13 21:31:33

Wiatrówki krótkie - pistolety zasilane nabojami CO 2 (z dwutlenkiem węgla) są relatywnie celne na dystansie do 10 m lub mniejszym. Nad taką się zastanawiałem, w celach samoobrony dla mojej dziewczyny. Tylko leżała by w domu. Nie chodziła by z nią na codzień. A w środku gumowe kule. Takie czasy nastały, że w domu też się nie można czuć bezpieczne.Ale ogólnie to tak jak wszyscy powyżej, trzeba się zastanowić czy będziesz mia gdzie się tym w ogóle pobawić.

przez ~gatol,
    2014-01-14 12:17:01

Miejsce do zabawy się znajdzie. Co do broni dla Twojej dziewczyny - chyba lepiej już dać się okraść, bo jeśli strzeli do gościa i zrobi mu krzywdę, to jeszcze pójdzie siedzieć. Przecież nic nie ukradł, tylko spacerował po mieszkaniu. Taki kraj. Nakręciłem się na tą wiatrówkę za 150 zeta i chyba od niej zaczniemy. Kolter nie ma niczego tańszego. W sumie to i tak grosze.

przez ~LilPeneros,
    2014-01-14 16:12:33

@[member=\'Krzynio\'] - szansa na to, że Twoja dziewczyna zostanie napadnięta we własnym domu jest bliska zeru, nie ma co popadać w jakąś paranoję. Natomiast aby mogła poczuć się bezpieczniej na ulicy możesz jej kupić gaz pieprzowy na bazie żelu z 10%oc ALBO paralizator.Do tego niech zapisze się na jakieś sztuki walki i powinno być dobrze.

• ODPOWIEDZ +
1 2 3
STRONA 1 z 3
REKLAMA