REKLAMA

Forum - Waszym zdaniem Męskie sprawy

Upadek moralności społecznej
    przez ~ahmed,
    2010-01-02 18:17:52

Zgadzam się z Tobą , to wszystko idzie w złą stronę . Zamiast prawdziwych przyjaciół ludzie zaczęli zbierać 'znajomych' na portalach społecznościowych - można powiedzieć że takie stronki stały się podwórkiem , na które dzieciaki chętniej wchodzą niż na prawdziwe podwórko . Moim zdaniem to wina rodziców , wychowują dzieci w taki sposób że mają one za wysokie mniemanie o sobie , za wysoką samoocenę , a co za tym idzie - brakuje im szacunku do starszych - więc jestem zdania że szkoła (nauczyciele) powinni u...więcej

przez ~afroman,
    2010-01-02 21:53:22

Tak , to zdecydowanie jest przerażające. Moim zdaniem jest to spowodowane tym , iż wcześniej istniała np pewna granica co się kupuje , a czego nie dziecku. Dla przykładu : ,, Nie kupimy mu przecież telefonu za 1000zł , on ma dopiero 11 lat" . Teraz rodzice chcą za wszelką cenę dogodzić dziecku ,nie koniecznie dla jego dobra. Kolejna sprawa, brak zupełnej samokrytki. Nie wiem jak to wyglądało u was ale już w szkole podstawowej , jeden z moich rodziców szedł na zebranie , i usłyszane w szkole opinie o moich w...więcej

przez ~kruszon092,
    2010-02-14 14:17:26

Dobrze powiedziane. Szkoda tylko że Twoje podejście jest tak jednostkowe... Chodzi mi o to że mało osób na świecie podąża Twoim tokiem myślenia... Świat się cofa i niedługo znowu wylądujemy w tych jaskiniach...

przez ~since1775,
    2010-02-14 16:08:24

Czy ja wiem. Żyjemy naszą rzeczywistością, myślimy tu i teraz. Nie należy zapominać, że to świat się zmienia, a nie ludzie. Owszem, w pełni się zgadzam z Wami, że teraz dzieciaki żyją technologią, jedyne co umieją, to wyrazić swoje ego na portalach. Każdy jest pyszny, dumny, wie najlepiej. Po prostu przystosowują się do nowej rzeczywistości, gdzie doba jest za krótka. A czy to wina rodziców i wychowania? Hm, na pewno tak. Kiedy małolat dostaje wszystko co chce, uczy się lansowania własnej osoby(przede wszystkim ...więcej

przez ~pacjent,
    2010-02-14 16:14:41

\'Artur\' napisał(-a):Nie należy zapominać, że to świat się zmienia, a nie ludzie.Ale to ludzie są źli a nie świat.

przez ~since1775,
    2010-02-14 16:17:06

Więc świat jest zły, bo my go tworzymy. Proste. ;)Albo inaczej, tworzą go sezonowcy, na których za kilka lat będziemy oddawać jakąś tam cześć podatków. To smutne, że z dnia na dzień świat coraz bardziej przyspiesza.

przez ~pacjent,
    2010-02-14 16:35:44

\'Artur\' napisał(-a):Więc świat jest zły, bo my go tworzymy. Proste. Nie tworzymy, tylko współtworzymy. Nie żyjemy tutaj sami. Stary, czy świat kiedyś zrobił Ci coś złego? Nie cierpię jak ktoś popada w taką skrajność i obarcza winą właśnie cały świat. W ogóle ten temat jest dziwny. Tytus miał jakąś filozoficzną rozkmine i postanowił się wyżalić na forum. Tyle.

przez ~since1775,
    2010-02-14 16:53:33

Ja popadam w skrajność? Może mi zatem zdefniujesz czym jest świat. Hm? ;) Znalazlem tylko to:

przez ~chaken,
    2010-02-14 18:18:59

Upadek nie tylko uwidacznia się w kulturze. Np. niemoralność ludzi, zdrady małżeńskie, zabijanie ludzi dla marnych 5 żł. Kiedyś to było nie do pomyślenia. Ciekawe w jaką stronę zmierzamy? Wydaje mi sie , że będzie jeszcze gorzej , każdy jest zapatrzony na siebie , nie ma czasu pomagać innym . Pogoń za pięniędzmi , materializm. Kiepsko to wygląda , a może być tylko gorzej .

przez ~pacjent,
    2010-02-14 18:20:01

\'Artur\' napisał(-a):Ja popadam w skrajność? Może mi zatem zdefniujesz czym jest świat. Hm? Znalazlem tylko to: Nie mam ochoty na tą polemikę bez celu. I nie wiem co ta definicja ma mi niby wyjaśnić.

• ODPOWIEDZ +
1 2 3 ... 6
STRONA 1 z 6
REKLAMA