REKLAMA

Forum - Waszym zdaniem Męskie sprawy

Magia dwóch kół..
    przez ~Adventures,
    2014-12-28 02:38:40

Zima to najlepszy czas na zakup..motocykla. Bo wtedy jest taniej.  To będzie  mój pierwszy motocykl.Przymierzam się do Hondy CBF 600.Opisywany jest jako dobry dla początkujących.Ma większość tego co powinien,łacznie z ABS-em.Niektóre wersje podgrzewane manetki,na zimę.Podobała mi się jeszcze Honda CBF 500,ale ponoć jestem na nią za wysoki,a 600 ma regulację kanapy,zależnie od wzrostu. Rozmawiałem o tym z kolegą,który jeździł wieloma motorami i powiedział,że \"Zabijesz się\"...niezbyt mił...więcej

przez ~w????czykij2,
    2015-01-03 00:33:36

Ja kupiłem niecale 2 miesiace temu male enduro tylko, ze ja jezdze tym po polnych drogach i lesnych duktach, wiec dla Ciebie enduro moze nie byc odpowiednie. http://allegro.pl/kawasaki-klx-125-na-kat-b-super-stan-i4765750229.html Myslalem, ze bedzie za slabe, ale na pierwsze moto jest ok, od razu na 600 bym sie nie dal i do 125 nie trzeba kat. A.  Wg. mnie lepiej na poczatek cos mniejszego :)

przez ~Adventures,
    2015-01-03 01:01:06

Ja też myślałem na początek o mniej uczęszczanych drogach.Prawko na A to mam zdane i tylko tyle,że zdane.Długo nie jeździłem.Na początku patrzyłem nie tyle na pojemność co moc.Tak do 60 KM powinno być dobre.W sumie na wszystkim można się zabić.Zabić się to nie problem,gorzej leżeć przez resztę życia.Na \"L\" ze 125 nie miałem problemów większych. W sumie to instruktor stwierdził,że mam dobrze wyczute sprzęgło i najbezpieczniejszy gość jestem,tylko motor nie mam \"wyczuty\"tzn. technika przeciwskrętu,hamowan...więcej

przez ~w????czykij2,
    2015-01-03 02:42:28

Poczytaj na forach o motocyklach i tam pisza czesto jakie modele na poczatek i jak nabierzesz wprawy to sprzedajesz i w kolejnym sezonie juz cos wiekszego. Jak kupisz dobrze, to i sprzedasz potem latwo nastepnemu co bedzie szukal na pierwsze czegos do nauki. Ceny starszych uzywek nie zmieniaja sie tak bardzo, wiec pewnie po roku sprzedasz za tyle co kupiles :)

przez ~raziuu,
    2015-01-03 13:11:42

Jak Ci się ta Honda podoba, to kupuj od razu tą 600. Motocykl (jak każdy inny pojazd) zachowuje się tak głupio, jak głupi jest kierowca, więc o ile masz trochę oleju w głowie to się nie rozbijesz. 

przez ~Adventures,
    2015-01-08 02:10:23

Dzisiaj w motoryzacyjnym,\"podsłuchałem\" pouczającą gadkę w stylu jak ktoś \"popisał się na 600\"...palił gumę,złapała czystego asfaltu,motor rozwalony,biker w szpitalu... Domyślam się że to był ścigacz.Trochę mnie ostudziło to..z drugiej strony cały czas gdzieś tam myślę o tym \"motocyklu z duszą\".Jedno wiem na pewno,najpierw muszę posprzątać  w garażu,bo nie mam gdzie postawić,a że bałaganiarz ze mnie,to przynajmniej na razie będę miał spokój... ;) 

przez ~robb_nowicki,
    2015-01-12 12:40:24

Jak jesteś opanowany to dasz sobie radę na 600. Nie jest to Twoje pierwsze jeździdło między nogami więc ok. Nauczysz się szacunku do maszyny, którą masz pod sobą. Co do kupna motocykla w zimę? Nie zawsze jest to dobry pomysł. Faktycznie jest taniej ale gro osób, które sprzedają w ten czas mają gdzieś odpowiednie przygotowanie motocykla przed zimą...musisz uważać!

przez ~Adventures,
    2015-01-12 14:50:56

Jak jesteś opanowany to dasz sobie radę na 600. Nie jest to Twoje pierwsze jeździdło między nogami więc ok. Nauczysz się szacunku do maszyny, którą masz pod sobą. Co do kupna motocykla w zimę? Nie zawsze jest to dobry pomysł. Faktycznie jest taniej ale gro osób, które sprzedają w ten czas mają gdzieś odpowiednie przygotowanie motocykla przed zimą...musisz uważać!Rozjaśnisz? Z tą zimą chodzi zapewne o oleje,że ktoś sprzedaje motocykl,a specjalnie zaleje np. gęstym olejem,aby ukryć wady różnych podzespołów itp.?

przez ~robb_nowicki,
    2015-01-13 15:32:35

Nie koniecznie. Olej trzeba przed zimowaniem wymienić, motocykl wyczyścić dokładnie, łańcuch wyczyścić, odłtuścić i przesmarować. Akumulator również wymaga specjalnej troski. W zimie można się naciąć na amatora handlu, który z naszego radosnego zakupu uczyni koszmar. Polecam ten kanał: https://www.youtube.com/channel/UCn_zz1HNW7FQmryXG-becNAobczaj film o zimowaniu i już będziesz mądrzejszy przy kupnie. Przede wszystkim - nie napalaj się!

przez ~Adventures,
    2015-01-15 23:12:40

Nie koniecznie. Olej trzeba przed zimowaniem wymienić, motocykl wyczyścić dokładnie, łańcuch wyczyścić, odłtuścić i przesmarować. Akumulator również wymaga specjalnej troski. W zimie można się naciąć na amatora handlu, który z naszego radosnego zakupu uczyni koszmar. Polecam ten kanał: https://www.youtube.com/channel/UCn_zz1HNW7FQmryXG-becNAobczaj film o zimowaniu i już będziesz mądrzejszy przy kupnie. Przede wszystkim - nie napalaj się!Dzięki za odpowiedzi.Na handlarzy w szczególności trzeba uważać ze wszystkim...więcej

• ODPOWIEDZ +
STRONA 1 z 2
REKLAMA