REKLAMA

Forum - Waszym zdaniem: Fitness/Sport

skakanka a bieganie
    przez ~m4rc1n,
    2009-02-16 22:20:10

Hej [email protected] pytanie czy mozna porownac jakos cwiczenia na skakance do biegania?chcialbym nieco zrzucic mam skakanke wiem jakie miesnie pracuja itd ale chodzi mi o porownanie do biegania gdyz nie mam za bardzo mozliwosci na przebieżki.poradzice cos.Thx in advance M.

przez ~abdiel,
    2009-02-16 22:51:12

Skakanka jest b.dobra, pod warunkiem, ze ćwiczysz na niej codziennie i utrzymujesz odpowiednie tętno podczas treningu

przez ~SoltyS,
    2009-02-16 22:54:34

Sam osobiście nigdy się nie garnąłem do skakanki,ale wiem,że dzięki niej można podbudować sobie nieźle wytrzymałość. Mimo braku styczności ze skakanką sądzę,że intensywne skakanie na niej np. przez 30s można porównać do szybkiego biegu na 100-300m. Jeżeli nie masz czasu na przebieżki to skakanie na ,,wysokich obrotach'' może Ci praktycznie je zastąpić.

przez ~jacekg,
    2009-02-17 01:32:35

Polecam Według programu wyszło ,że lepsze jest bieganie przy prędkości 9.5 km/h ,niż skakanka (rekreacyjnie).Różnica to ok.70 kcal Pozdrawiam !

przez ~czytacz,
    2009-02-17 08:42:33

Przy wyraznej nadwadze skakanka jest zabojcza dla stawow kolanowych i skokowych. Lepiej wybrac aeroby, ktore tak bardzo ich nie obciazaja: basen, rower, bieznia itp.

przez ~pafii,
    2009-02-17 10:48:36

Myślę, że skakanka to świetna sprawa. Jest niezbędna do szlifowania koordynacji ruchowej i kondycji. Czytacz mówi o zabójstwie dla stawów przy widocznej nadwadze. Sądzę, że przy dużej nadwadze tak może się zdarzyć, jeśli przesadzisz. Nie sądzę jednak, że chciałbyś rozpocząć przygodę ze sportem od skakanki, jeśli mówisz o bieganiu. Jedno i drugie potrafi zniszczyć stawy. Umiarkowanie i stopniowo w ramach porannej gimnastyki możesz podreptać bez żadnych przykrych konsekwencji. Pzdr.

przez ~m4rc1n,
    2009-02-17 11:13:20

dzieki za helpa ze stawami wiem jak jest , ale nie ma takiej tragedii ze mna heja !!

przez ~czytacz,
    2009-06-17 19:26:18

Odgrzeje temat, bo znalazlem takie cos na YouTube:Moze ktos szuka inspiracji...

przez ~brylant,
    2009-06-17 19:35:24

jak paralityk hehehe

przez ~bobas,
    2009-06-17 21:30:45

Tego pana juz widzialem gdzies Sam tez skacze na skakance, i moim zdaniem jest to swietny trening

• Produkty z kategorii: buty do biegania znajdziesz w sekcji MH Zakupy: buty do biegania męskie wyprzedaż
  • ODPOWIEDZ +
STRONA 1 z 2
REKLAMA