REKLAMA

Forum - Waszym zdaniem: Fitness/Sport

Błahe pytania
    przez ~PizgPierdut,
    2014-12-10 17:06:20

Hej ho, ogólnie to 3miechy temu zacząłem tak porządnie ćwiczyć na siłowni, 5-7 razy na tydzień, po 1h-3h na \"sesje\".   Mam 185cm wzrostu, 65kg, no i 17lat. Pytanie które mnie nurtuje, czy znacie jakieś zupełnie \"najważniejsze\" ćwiczenia które dadzą największe efekty? Na razie ćwicze na sucho, zmienić to? Kiedy? Co wybrać? Za każdą odpowiedź wielkie dzięki  B)

przez ~jazzman,
    2014-12-10 18:28:40

Pompki, podciąganie, przysiady. Temat do zamknięcia. PS: 5-7 razy 1-3h? Co ty robisz tyle na siłowni?

przez ~LilPeneros,
    2014-12-10 18:32:01

5 - 7 razy w tygodniu, po 1 - 3 h ? Długości Twoich treningów i ich częstotliwości nie powstydziłby się niejeden zawodowy kulturysta. Jako początkujący powinieneś wykonywać program ACT, a następnie FBW i to nie 5 - 7 razy w tygodniu lecz 3 razy w tygodniu, co drugi dzień.Więcej w przypadku początkujących wcale nie znaczy lepiej.

przez ~PizgPierdut,
    2014-12-11 18:15:27

Pompki, podciąganie, przysiady. Temat do zamknięcia. PS: 5-7 razy 1-3h? Co ty robisz tyle na siłowni?Głównie hantle, gdy już ręce padają to czas na nogi i tak na zmianę.Trochę wolnego czasu mam więc korzystam :) Jeszcze potrzebowałbym bym odpowiedzi co do suplementów itd.  Jako początkujący powinieneś wykonywać program ACT, a następnie FBW i to nie 5 - 7 razy w tygodniu lecz 3 razy w tygodniu, co drugi dzień.Więcej w przypadku początkujących wcale nie znaczy lepiej. Lecz jednak widzę spore efekty po tej ilości treningu.

przez ~JÄ?drzejKopyto,
    2014-12-14 17:45:05

Suplementy są uzupełnieniem diety. Jeśli pytasz o białka/węglowodany/gainery (połączenie białek i węglowodanów), to najpierw musisz wiedzieć ile czego jesz, potem możesz rozważyć taką opcję, choć moim zdaniem schodzenie na łatwiznę już na samym początku nie wróży niczego dobrego.Kreatynę możesz stosować, bcaa w porach okołotreningowych - reszty suplementów nie widzę sensu. Zadbaj też o witaminy i minerały. 

• ODPOWIEDZ +
REKLAMA