[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Forum - Waszym zdaniem: Fitness/Sport

Wyskok, skok
    przez ~sadzik1,
    2009-06-07 13:56:13

Witam!Mam pytanie - jakie znacie metody na w miarę bezpieczne zwiększanie wyskoku i skoczności ogólnej. Chodzi mi bardziej o sposoby, które obciążają jak najmniej stawy. Z góry dzięki.

przez ~hustla,
    2009-06-07 14:08:33

Pierwsza metoda to nauczyć się techniki blocking'u jest ona wykorzystywana w koszykówce, akrobatyce i sztukach walki.A drugie to codzienie ćwiczyć1. Skok jak najwyżej w miejscu ok 602. Skok jak najwyżej na jednej nodze ok 60 na każdą z nóg3. Skok z podkurczeniem nóg do brzucha ok 604. Jumping (skakanie na kuconco) ok 605. Kangurki (z kucanego wyskakujesz jak najwyzej mozesz prostujac cialo) ok 606. Bieg skipingiem A lub B odbijajac sie na palcach od podloza przez 5 minut jak najszybciej7. Na koniec skakanka.

przez ~bobas,
    2009-06-07 14:20:13

Ciekawy ten filmik CYTAT4. Jumping (skakanie na kuconco) ok 60a co to jest?

przez ~hustla,
    2009-06-07 14:27:49

Jumping - skul się tak by kolana były na wysokości klatki piersiowej, stań na palcach i skacz jak najwżej wzdłuz salki.

przez ~eklezjusz,
    2009-06-07 17:44:07

husta ma racje. Ale ja znam jeszcze jedno, dobre cwiczenie. Stan przed lawka (lub czyms podobnym o wys ok 50cm). Skacz i zeskakuj mocno sie wybijajac. I tak lilkanascie razy.

przez ~czytacz,
    2009-06-07 20:22:17

Wspiecia na palce dla wzmocnienia lydek, zarowno obunoz, jak i na jednej nodze. Do oporu, dynamicznie.

przez ~bobas,
    2009-06-14 11:01:19

Ten caly blocking przypomina mi ruch ktory wykonuje sie podczas dwutaktu w koszykowce CYTATJumping - skul się tak by kolana były na wysokości klatki piersiowej, stań na palcach i skacz jak najwżej wzdłuz salki.Najpierw sie skulic a pozniej wyskoczyc ? (Tylko chce sie upewnic )

przez ~hustla,
    2009-06-14 14:30:39

Blocking jest stosowany w koszykowce do dwutaktu, to prawda.

przez ~bartolomeo107,
    2009-06-14 16:23:44

http://www.jumpomania.ovh.org/trening.htmlChcąc nie chcąc pracując nad wyskokiem zawsze będziesz obciążał stawy . W jak dużym stopniu to zależy od techniki wykonywania ćwiczeń.Pozdro

przez ~kogutos,
    2010-07-08 22:57:23

Witam. Postaram krótko opisać swój problem. Od jakiegoś czasu trenuje koszykówkę. Wiadomo - w koszykówce bardzo ważny jest wyskok.Mam 173cm wzrostu. Skacząc z miejsca doskakuje na wysokość połowy siatki od kosza. Wiem, że siatka na różnych boiskach ma różną długość. Brakuje mi na oko jakieś 20cm aby dotknąć obręczy. Znam osoby, które z łatwością z biegu doskakują do obręczy, a ze skoku dosiężnego skaczą na podobną wysokość co ja, chociaż jestem od nich niższy.I w tym momencie zaczyna się mój problem, a mianowic...więcej

• ODPOWIEDZ +
1 2 3 ... 4
STRONA 1 z 4
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij