REKLAMA

Forum - Waszym zdaniem: Fitness/Sport

Trening na wyrzeźbiony brzuch i większą klatkę dla małolata
    przez ~lenn207,
    2013-08-21 23:45:31

Cześć!Jako, że jestem nowy wypadałoby się przywitać. Mam piętnaście lat, a na imię mi Filip.Zarejestrowałem się głównie ze względu na problem z ułożeniem sobie odpowiedniego treningu na mięśnie brzucha i klatkę. Chciałbym od razu zaznaczyć, że nie potrzebna mi żadna dieta, ponieważ jak na swój wzrost to jestem całkiem chudy. Ważę 58kg przy wzroście 177cm. Zależy mi najbardziej na zwiększeniu objętości klatki piersiowej, ale to nie powinno stanowić problemu ponieważ po około 5 treningach już widać zadowalają...więcej

przez ~CzyDe,
    2013-08-22 15:58:59

Chciałbym od razu zaznaczyć, że nie potrzebna mi żadna dieta, ponieważ jak na swój wzrost to jestem całkiem chudy. Ważę 58kg przy wzroście 177cm. Potrzebujesz diety i to bardzo, tak samo jak przemyślanego treningu. Zależy mi najbardziej na zwiększeniu objętości klatki piersiowej, ale to nie powinno stanowić problemu ponieważ po około 5 treningach już widać zadowalające efekty.Niezła ściema :DW tym sposobie wykonywania ćwiczeń irytuję mnie najbardziej czas jego trwania ponieważ przerwy między seriami tr...więcej

przez ~lenn207,
    2013-08-22 17:00:07

Potrzebujesz diety i to bardzo, tak samo jak przemyślanego treningu.Rozumiem, że dieta jest mi potrzebna do prawidłowego przyrostu masy mięśniowej lub coś w tym rodzaju? Niezła ściemaOk, z \"zadowalające\" trochę przesadziłem, ale efekty widać i nie jest to żadna ściema. Trenowanie mięśni przy jednoczesnym odpuszczaniu treningu ich antagonistów zwykle kończy się nieprzyjemnie, a czasami bardzo przykro. Mógłbyś proszę trochę rozwinąć ten temat? Dzięki za pomoc :)

przez ~Leif,
    2013-08-22 18:22:37

oj zostane skrytykowany za ten wpis, ale takie jest moje zdanieDlaczego tak uważasz?Jeśli potrafisz dobrze i sensownie uzasadnić swoją wypowiedź np na temat tego, że \"same pompki nic nie dadzą\", to nie masz się czego obawiać (poza tym, że ktoś napisze, że się z Tobą nie zgadza, ponieważ... i poda swoje argumenty, a z tego może wyniknąć ciekawa i rozwijająca obie strony dyskusja, o ile będzie merytoryczna). Ale jeśli argumentacja będzie w stylu \"bo tak!\" lub \"bo to wszyscy wiedzą/bo tak wszyscy mówią\" to rzeczywiście groźba krytyki jest wtedy realna.

przez ~preludius,
    2013-08-22 18:38:32

Same pompki i brzuszki ci nic nie dadzą. Z takim myśleniem radzę cofnąć się do epoki kamienia łupanego - epoka brązu jeszcze nie dla Ciebie.

przez ~lenn207,
    2013-08-22 18:49:37

Drążek kupię na pewno dla urozmaicenia treningu, hantle też nie zaszkodzą. Nie zmienia to faktu, iż uważam pompki za świetne ćwiczenie i na prawdę nie wydaję mi się, aby były potrzebne jakieś inne sprzęty. Nie zależy mi na klacie jak z okładki, ale nie chcę też wyglądać jak oferma z wystającymi żebrami. To co robiłem dotychczas zarysowało mi już trochę mięśnie klatki, a były to wyłącznie pompki.   Co do brzucha zrobiłem dzisiaj 8-minutowy ABS z youtuba i jestem naprawdę zadowolony. Jak na 8 m...więcej

przez ~lenn207,
    2013-08-22 19:35:30

A nie jest to przypadkiem tylko po treningu, tzw pompa?     Nie wiem, może to ja mam zwidy. Ćwiczyłem rano, ale mało pompek zrobiłem

przez ~detoks,
    2013-08-22 21:21:25

Same pompki i brzuszki ci nic nie dadzą. Dobrze by było jakbys kupił jakies cięzaraki 5-10 kgŻeby tylko ten ciężar go nie przygniótł...

przez ~Gogeta,
    2013-08-23 21:44:22

Stary pompki i brzuszki to podstawa! Ale zarówno jedno jak i drugie trzeba robić dokładnie gdyż złe wykonywanie tych cwiczeń szkodzi kręgosłupowi. Jeżeli to twoje zdjęcie to stary ty nie masz klaty. Jeżeli bardzo nie chcesz isć na siłownie może zabierzesz się za sporty walk lub street workout, bo podciąganie bardzo ci się przyda. Na drążku też fajnie zrobisz brzuch. Troche masy by ci się przydało tak 8-10kg co najmniej. Poczytaj na internecie więcej o pompkach, bo max pompek można zrobić sobie wieczorkiem jedną serię a nie jako normalny trening.

przez ~Kalistenik,
    2013-08-28 12:38:42

Jeśli chcesz dobry program do ćwiczeń z masą własnego ciała, oraz ogólnie dowiedzieć się trochę o tym treningu to poczytaj książkę \'\'Skazany na trening\'\'. Jest ona nie tylko ciekawa pod względem wielu ciekawostek z życia więźniów oraz treningu przed wynalezieniem ciężarów, ale zawiera również gotowe plany treningowe oraz 6 ćwiczeń. Przy każdym jest 10 progów trudności, więc ile nie miałbyś siły to z najprostszym sobie poradzisz :)

• ODPOWIEDZ +
1 2 3
STRONA 1 z 3
REKLAMA