REKLAMA

Forum - Waszym zdaniem: Fitness/Sport

Trening na poprawę siły bez rozbudowy mięśni
    przez ~rafik,
    2011-08-27 22:58:52

WitamCzy istnieje trening poprawiający siłę bez zbytniego rozbudowywania tkanki mięśniowej ?

przez ~bloniak,
    2011-08-28 23:17:51

Tak, musisz robić mniej powtórzeń niż w planie na masę (proponuję od 1 do 5, wszystko zależy od planu i intensywności z jaką ćwiczysz) ale z większym ciężarem. W treningu na masę miałeś 12-16 serii na duże grupy mięśniowe więc zmniejsz ilość do 8-10. Na małe grupy z 9-12 zmniejsz na 6-8. No i najważniejsze - dieta. Ale wybacz, tego już Ci nie będę tłumaczył, myślę że jesteś w stanie sam tego poszukać

przez ~sakii,
    2011-08-29 09:40:27

jesteś leniwy, a ja leniom powodzenia w niczym nie wróżę. W spisie tematów tego działu masz cały dział o treningu na siłę, ale oczywiście Tobie nie chce się tam wejść. Lepiej założyć setny temat o tym samym. Pewnie jesteś za leniwy by tam wejść nawet po wskazówkach, więc podaję link:

przez ~rafik,
    2011-08-29 14:15:55

Dzięki bloniak za odpowiedź tobie też sakii, bo nie zauważyłem takiego tematu.A z dietą chodzi o to, aby idealnie pokrywała zapotrzebowanie energetyczne ?

przez ~Borys,
    2011-08-29 14:44:27

\'Rafik_PL\' napisał(-a):A z dietą chodzi o to, aby idealnie pokrywała zapotrzebowanie energetyczne ?Rozwój siły bez rozwoju mięśni.. przejrzyj sobie książki Bruce'a Lee. Tak naprawdę jest to kwestia wielu lat ciężkich intensywnych treningów, siłowych ale i wytrzymałościowych. Dieta musi mieć bilans na zero + nadwyżka uzależniona od pochłanianej energii na treningu, by waga stała w miejscu. Najszybciej rozwój siły następuje przy rozwoju masy mięśniowej, ale skoro nie chcesz jej rozbudować, będziesz musiał się bardziej pomęczyć.

przez ~pokorski84,
    2011-08-30 12:07:49

Tak jak poprzednik napisał, siła i wytrzymałość plus zbalansowana dieta

• ODPOWIEDZ +
REKLAMA