REKLAMA

Forum - Waszym zdaniem: Fitness/Sport

Technika wyciskania sztangi
    przez ~kwiaci,
    2012-01-27 13:03:41

Witam,Chciałem poruszyć temat techniki prawidłowego wyciskania sztangi na ławce poziomej. Z różnych źródeł słyszę różne metody wykonywania tego ćwiczenia.Na początek jak to jest z rozstawem dłoni na sztandze? Mnie uczono, że uchwyt powinien być taki żeby ramiona były prostopadłe do podłogi przy sztandze na uchwytach. Innym razem, że powinny być prostopadle do podłogi w dolnym położeniu.Druga sprawa to dokąd opuszczać sztangę? I znowu kiedyś mówiono mi aby opuszczać na środek klatki, później znowu że na dolną jej...więcej

przez ~detoks,
    2012-01-27 18:24:01

\'Kwiaci\' napisał(-a):Witam,Chciałem poruszyć temat techniki prawidłowego wyciskania sztangi na ławce poziomej. Z różnych źródeł słyszę różne metody wykonywania tego ćwiczenia.Na początek jak to jest z rozstawem dłoni na sztandze? Mnie uczono, że uchwyt powinien być taki żeby ramiona były prostopadłe do podłogi przy sztandze na uchwytach. Innym razem, że powinny być prostopadle do podłogi w dolnym położeniu.Druga sprawa to dokąd opuszczać sztangę? I znowu kiedyś mówiono mi aby opuszczać na środek klatki, późnie...więcej

przez ~jerzu,
    2012-01-27 19:11:49

Mark Rippeote na YT ma wiele filmików odnośnie właściwej techniki przy wyciskaniu, przysiadzie i martwym ciągu aby podnosić jak najwiecej jak najlepiej

przez ~Borys,
    2012-01-27 19:25:56

Dłonie na szerokość barków, węższy - ćwiczysz środkowe partie klatki, szeroki - ćwiczysz zewnętrzne partie latki.Ze względu na charakter przyczepu mięśnia piersiowego do kości ramiennej, najlepiej wyciskać pod skosem, da to lepszy rozrost, jeszcze większy wyciskanie hantlami.Opuszczać tak jak nakazuje siła grawitacji (środek klatki), byle nie za nisko (w skosie dodatnim) i nie za nisko (w skosie ujemnym).

przez ~szaman1018,
    2012-01-28 10:21:08

\'Detoks\' napisał(-a):Moim zdaniem wyciskanie na tym filmiku nie jest w 100% poprawne technicznie. Odcinek lędźwiowy powinien przylegać do ławki 1:55.

przez ~jerzu,
    2012-01-28 13:06:20

szaman to jest tzw mostek - zobacz na zawodach trójbojowych czy w wyciskaniu sztangii wszyscy tak robią bo jest krótsza droga do pokonania dla sztangii i jednocześnie pododuje to uaktywnienie w większym stopniu mocniejszych mieśni piersiowych.

przez ~sakii,
    2012-01-28 14:18:13

ja chciałem zwrócić uwagę na jedną rzecz: niemal wszyscy opuszczają sztangę do linii sutków. Mi kiedyś trener pokazał coś innego. Opuszczanie sztangi nie do cycków, tylko do kości obojczykowych, czyli trochę poniżej szyi. Efekt to pojawienie się zakwasów u góry klatki, których przy innych ćwiczeniach nie miałem. Druga rzecz to od razu redukcja ciężaru o 20 procent. Opuszczając do cycków jestem w stanie wyciskać jakieś 20 procent więcej.

przez ~jerzu,
    2012-01-28 15:01:01

oraz najważniejsza rzecz przy wyciskaniu aby nie zrobić sobie zastojów z ciężarem nie do pokonania - podczas wyciskania łopaki muszą być spięte cały czas podczas całego ruchu, nie odrywamy borków od ławceczki, muszą być do niej przyklejone.

• ODPOWIEDZ +
REKLAMA