Forum - Waszym zdaniem: Fitness/Sport

Szybki trening siłowy - 30min
    przez ~sk1612,
    2012-03-31 19:02:23

Witam Szukam propozycji szbkiego i prostego treningu ok. 30min., obejmującego wszystkie partie mięśniowe. Trening chciałbym realizować w domu [posiadam hantle 2x12 i 2x7,5 oraz ekspander] 2-3x w tygodniu. Zależy mi na poprawie ogólnej sprawności oraz muskulatury. Zależy mi na takim/szybkim treningu bo jestem osobą dość mocno zajętą. Napisałem ten temat bo wielokrotnie w MH czytałem o szybkich treningach - 15min. lub w przerwie na lunch, czy to jest możliwe?Z góry dziękuje za ciekawe propozycje, pozdrawiam sjk

przez ~sk1612,
    2012-04-05 17:53:16

Panowie nik ni pomoże nowicjuszowi, może ktoś zna albo trenował jakiś szybki a kompletny trenin [domatora]! Proszę również o informacje czy taki trening ma sens dla początkującego?Z góry dziękuje pozdrawiam sjk

przez ~detoks,
    2012-04-05 20:22:35

\'sjk\' napisał(-a): Witam Szukam propozycji szbkiego i prostego treningu ok. 30min., obejmującego wszystkie partie mięśniowe. Trening chciałbym realizować w domu [posiadam hantle 2x12 i 2x7,5 oraz ekspander] 2-3x w tygodniu. Zależy mi na poprawie ogólnej sprawności oraz muskulatury. Zależy mi na takim/szybkim treningu bo jestem osobą dość mocno zajętą. Napisałem ten temat bo wielokrotnie w MH czytałem o szybkich treningach - 15min. lub w przerwie na lunch, czy to jest możliwe?Z góry dziękuje za ciekawe propozycje, pozdrawiam sjkI nic więcej ponad wymienione hantle i ekspander nie posiadasz?

przez ~szy1sw,
    2012-04-05 20:41:25

Hmm szybki trening to raczej beztlenowce, ale czy muskulaturę poprawią to nie wiem(szczerze nie wiem nie znam nikogo kto by to robił bo to bardziej treningi dla żołnierzy i ludzi którzy ogólnie muszą być przystosowani do wysiłki fizycznego na maxa), no i na sztandze Ci to wyników dużo nie poprawi. Ćwiczyłeś wcześniej? Jak nie to powinieneś zacząć od ogólno rozwojówki z rozgrzewką może zajmie Ci te 30-40minut(choć pewny nie jestem)

przez ~sk1612,
    2012-04-05 21:14:17

\'Drapieżca\' napisał(-a):I nic więcej ponad wymienione hantle i ekspander nie posiadasz?No niestety mam tylko hantle i ekspander, mam małe mieszkanie więc na nic więcej nie ma miejsca. Odpowiadając na drugie pytanie powiem tak ćwiczyłem może z 3 tygodnie potem mnie choroba rozłożyła i odłożyłem trening na rok. Teraz mam 40 lat , trochę za dużo w pasie a za mało w bicepsie... i muszę /chcę coś z tym zrobić. Proszę wię doświdczonych kolegów z MH o pomoc i dobór programu . Z góry dzięki za każdy ciekawy wpis!!

przez ~kambejo,
    2012-04-05 21:35:00

Zapoznaj się z tymi artykułami, może Ci się spodoba.

przez ~pblo,
    2012-04-05 23:40:59

\'Kambejo\' napisał(-a):Zapoznaj się z tymi artykułami, może Ci się spodoba.Sądzisz, że 3 tygodnie wczesniejszego treningu wystarczą, żeby się zabierać za Spartakusa?Bodajże w marcowym numerze MH był trening z samymi hantlami (8 czy 9 ćwiczeń, po trzy serie). Zajmował mi niecałe 40 minut i myślę, że stanowi dobry wstęp do czegoś powazniejszego, nieco później. Sam zresztą stosowałem go jako dodatek do pływalni.

przez ~szy1sw,
    2012-04-05 23:48:02

Moim zdaniem sjk powinien robić ogólnorozwojówkę chociaż przez ten miesiąc aby przyzwyczaić mięśnie do wysiłku:) no i do tego może jakieś aeroby(jeżeli chcesz spalić oponkę i dasz radę to rób HIIT)Edit: co do spartakusa jak myślicie jakie obciążenie powinien wsiąść do tego treningu 16latek z bardzo niskim stażem na siłce?

przez ~kambejo,
    2012-04-06 07:36:19

\'pblo\' napisał(-a):Sądzisz, że 3 tygodnie wczesniejszego treningu wystarczą, żeby się zabierać za Spartakusa?Bodajże w marcowym numerze MH był trening z samymi hantlami (8 czy 9 ćwiczeń, po trzy serie). Zajmował mi niecałe 40 minut i myślę, że stanowi dobry wstęp do czegoś powazniejszego, nieco później. Sam zresztą stosowałem go jako dodatek do pływalni.Zawsze może poczytać i spróbować, chociażby bez ciężarów, w koniecznych ich użycia ćwiczeniach.

przez ~sk1612,
    2012-04-10 13:58:56

Dzięki za ciekawe propozycje, też zastanawiałem się nad jakimś treningiem z hantlami myślałem o:- treningu z marcowego MH str. 22;- treningu ez styczniowego MH str. 96 i 97;- lub treningu ze styczniowego MH str. 98;- oraz ;Co sądzicie o tych treningach, który byłby najlepszy dla nowicjusza w pewnym wieku [41l ] ; pragnącego poprawić ogólną sprawność i siłe oraz nabrać trochę muskularnej sylwetki?Pozdrawiam i z góry dzięki!

• ODPOWIEDZ +
STRONA 1 z 2
REKLAMA