REKLAMA

Forum - Waszym zdaniem: Fitness/Sport

Sztuka walki
    przez ~adder,
    2009-06-23 23:50:49

Może nie powinienem zakładać nowego tematu ale zaryzykuje i to zrobię Przez kłopoty ze zbyt niskim tętnem nie moge trenować na siłowni. Bezczynność mi nie odpowiada wiec zastanawiam sie nad nowym sportem (bieganie tez odpada) Nie trenowałem nnigdy wcześniej sportu/sztuki walki dlatego moje pytanie. Co mi polecicie?

przez ~hustla,
    2009-06-24 07:43:25

Ciężka sprawa. Ja polecam wszystko, bo każda sztuka walki jest na swój sposób dobra. Najlepsze są te wszechstronne, w których używa się wszystkiego nóg, kolan, pięści, łokci, rzutów, dźwigni. Według mnie to dobre jest połączenie Judo, Tae Kwon Do, Muay Thai, Box, ale nie ma co się rzucać na wszystko. Dużo zależy od nauczyciela, nie wiem jakie szkoły masz tam u siebie w swojim mieście, ani jaki styl walki preferujesz, trudna sprawa.

przez ~noob,
    2009-06-24 10:16:53

jesli bieganie odpada to raczej sw tez, pierwszy trening jest za free najlepiej przejdź się po klubach i wybierz coś sam treningi zaczynają sie od września

przez ~bobas,
    2009-06-24 11:03:54

na treningu sztuk walki tez bedziesz musial biegac a czy myslales moze o Tai Chi ?

przez ~jacekg,
    2009-06-24 11:18:55

Gdybym jeszcze raz miał stanąć przed wyborem co zacznę trenować ,poszedłbym w zupełnie innym kierunku i ,chyba wybrałbym coś z Chin np. Jeet Kune Do, Kung Fu,Wing Tsun .Podoba mi się Capoeira z tego względu ,że są tam naprawdę fajne laski ,przynajmniej w Białymstoku tak jest. No i przede wszystkim ciepła atmosfera panuje na treningach .

przez ~bartolomeo107,
    2009-06-24 20:19:40

Jeśli masz możliwość zapisz się na zapasy - w żadnym sporcie nie nabierzesz takiej sprawności w połączeniu z umiejętnością walki.

przez ~shaman72,
    2009-06-24 22:03:24

...generalnie wszędzie jest potrzebne bieganie, ale jak kolega wyżej napisał , to dosyć spokojne jest Tai Chi. Na Kravce np, bieganie jest , ale tylko przy rozgrzewkach, no potem troszkę jeszcze przy sparach w ringu.....generalnie raczej sztuki walki ci odpadają. Stawiał bym na Tai Chi, przynajmniej się troszkę porozciągasz

przez ~jacekg,
    2009-06-24 22:18:06

Stawiał bym na Tai Chi, przynajmniej się troszkę porozciągasz wink.gifJeżeli ,chodzi o czystą formę Tai Chi to jest ona przez wielu mistrzów samoobrony uważana za śmiercionośne narzędzie .Osobiście nigdy nie miałem z nią nic wspólnego ,ale jeżeli uważają tak spece od systemów walki to musi być to prawdą.

przez ~bobas,
    2009-06-24 22:21:26

Wyobraz sobie ruchy Tai Chi tylko szybze przeciez to sa podobne ruchy jak uzywane w walceZreszta pelna nazwa brzmi Tai Chi Kung Fu

przez ~jacekg,
    2009-06-24 22:29:25

Tai Chi Kung FuSłabo googlujesz . To o czym piszesz to odmiana Tai Chi ,tak samo jak aikido aikikai ,czy karate kyokushin. Wyobraz sobie ruchy Tai Chi tylko szybze przeciez to sa podobne ruchy jak uzywane w walceTu nie chodzi o ruchy ,ruchy są takie same jak wszędzie indziej ,różnica ułożenia nadgarstka ,ręki ,kąta wejścia . Chodzi mi o całą otoczkę filozoficzną ,duchową ,energie KI itd.

• ODPOWIEDZ +
1 2 3 ... 7
STRONA 1 z 7
REKLAMA