REKLAMA

Forum - Waszym zdaniem: Fitness/Sport

Silownia rano, popoludniu czy wieczorem?
    przez ~czytacz,
    2009-02-03 11:36:11

Jaka jest wasza opinia i wasze doswiadczenia z trenowaniem o roznych porach dnia (i nocy)? Z badan wynika, ze podobno najlepsza pora na trening sa okolice godz. 15-16, kiedy organizm czlowieka ma tzw. szczyt energetyczny. Ale ja wole cwiczyc troche pozniej, ok. 17, bo wstaje stosunkowo pozno (godz. 9). Kiedy probowalem chodzic na silownie rano, godzine po obudzeniu sie i szybkim sniadaniu, ale to bylo w moim przypadku pudlo - nie mialem sily, nie bylem dostatecznie rozbudzony i wszystko szlo mi tak jakos slamaza...więcej

przez ~lep1,
    2009-02-03 11:54:19

Co do Aerobów rano to jest coś fantastycznego Jeżeli jest jeszcze taka fajna wilgotna pogoda to nie ma nic lepszego na udany poranek. Zawsze z psem wychodzę i staram się iść w miarę szybkim tempem około 20 - 30 min . Co do siłowni to też czytałem że najlepsza pora jest około 15-17 i staram się tak ćwiczyć z racji tego że zacząłem ćwiczyć w domu to zjem zawsze coś lekkiego i cisnę około 15;30 - 17 a co do wczesnych pór to nie próbowałem a tak 18-19 to w miarę jeszcze można poćwiczyć

przez ~beloved,
    2009-02-03 11:56:54

Powiem tak. Trenowanie rano (a jeszcze lepiej na czczo) jest dobre jeśli Twoim celem jest redukcja tkanki tłuszczowej, gdyż wtedy organizm szybciej ją spala. Z badań wynika, że w okolicach godz 16-17 człowiek ma największy poziom testosteronu i ma więcej energii do treningu. Ale swoją drogą to wszystko raczej nie ma większego znaczenia. Trzeba podporządkować trening do swojego stylu życia a nie styl życia do treningu. Jeśli się odpowiednio rozłoży posiłki, zrobi dobrą rozgrzewkę i wykona poprawny technicznie tre...więcej

przez ~czytacz,
    2009-02-03 11:59:10

Czytalem kiedys o kulturyscie, zdaje sie, ze nawet ktoryms Mister Olimpia, ze przez lata trenowal miedzy 3-5 rano, bo tylko wtedy mial czas. Jak gosc to pogodzil z niezbedna iloscia odpoczynku w ciagu doby???

przez ~beloved,
    2009-02-03 12:13:32

Sa ludzie, którzy z biologicznych uwarunkowań, a także z powodu takich a nie innych stężeń witamin i minerałów w organiźmie, potrzebują mniej bądź więcej snu by odpocząć. Ja niestety należę do tych "więcej" .

przez ~luki,
    2009-02-03 13:05:49

Trening silowy uprawiam najczesciej rano 9~. Czasami zdarzy sie o godzinie 15,16,17 i jakos nie widze szczegolnych roznic. Tak jak napisal Beloved to trening trzeba podpasowac stylowi zycia a nie odwrotnie. Poza tym takie zmienianie godzin treningu jest dobre dla miesni.Co do aerobow to racja, ze rano pomagaja wejsc na lepsze obroty. Ja jednak wole pobiegac wieczorem, gdy jest juz ciemno. Miasto wyglada wtedy najlepiej. Luki

przez ~SoltyS,
    2009-02-03 14:03:29

Jako ze mam ost. rok szkoly to po powrocie z niej cwicze.2h po obiedzie dokladnie czyli zazwyczaj 15,16,17.

przez ~marcinek,
    2009-02-03 14:46:08

Mój trening przypada na godzinę 21-22, siłownie mam w domu i te godziny najlepiej mi odpowiadają, później prysznic, kolacja, kubek Gainera, ewentualne baraszkowanie z narzeczoną (jako ostatnia seria) i spać!!! Nie wiem ile na tym tracę, w porównaniu z tym gdybym trenował wczesniej, i miał przez to może więcej siły, ale szczerze nie obchodzi mnie to, tak mi jest wygodnie i juz.

przez ~rogal12321,
    2009-02-03 17:39:25

ja tam jade przewaznie okolo godziny 16-17, wtedy jest najlepiej bo nieczuje sie zmeczony i tam czuje powera,pozniej kolo 20 nielubie bo niemam sily i jestem zmeczony dniem. a rano nieprobowalem :]

przez ~marcin1985,
    2009-02-03 19:27:47

ja ćwiczę zaraz po pracy czyli tak w przedziale czasowy 16 -18 godzina... faktycznie najlepiej byłoby rano na czczo pobiegać ale kurde zima jest... hehe latem nie widzę problemu... ale teraz brrrr... odpada...

• ODPOWIEDZ +
1 2 3
STRONA 1 z 3
REKLAMA