REKLAMA

Forum - Waszym zdaniem: Fitness/Sport

SPORTY WALKI
    przez ~figo87,
    2009-02-03 19:51:23

Jestem ciekaw jakie jest wasze zdanie na temat różnych sportów walki..może sami coś trenujecie? Jakie są waszym zdaniem korzyści z uprawiania ich płynące jak również te ciemne strony. Który styl jest waszym zdaniem "najlepszy"

przez ~lep1,
    2009-02-03 20:20:53

trenowałem przez 7 lat karate tradycyjne od dziecka i na prawdę sporty walki to jest coś bardzo dobrego teraz po feriach mam zamiar dalej wrócić na treningi najlepszego moim zdaniem nie ma , zależy kto co lubi

przez ~jacekg,
    2009-02-03 20:23:00

Sportów nie trenuję ,chodź kiedyś uczęszczałem na teakwondo.Jedynie sztuki walki i systemy ,ze sztuki walki to pomykam "rekreacyjnie" na Aikido ,a jeżeli chodzi o systemu to esds i krav maga.Ps.Może temat zmień na sporty walki ,systemy i sztuki walki ? Pozdrawiam !

przez ~marcin1985,
    2009-02-03 20:28:24

ja planuje zacząć uczyć sie kick boxingu... tylko u mnie w miasteczku zero klubów... i będę znów musiał dojeżdżać km... do jakiegoś innego miasta aby potrenować... brrr....

przez ~figo87,
    2009-02-03 20:38:58

ja jak byłem młodszy to trenowałem około 3 lat karate shotokan... obecnie może z 3 miesiące uczęszczam na krav mage.. i musze powiedzieć że strasznie mnie to nakręca:) według mnie karate uczy suchych układów często nie przydatnych... natomiast krav maga jest BARDZO praktyczna:) dodatkowo zapisałem się jeszcze na box raz w tygodniu... czyli tak bardziej rekreacyjnie

przez ~rogal12321,
    2009-02-03 20:39:27

ja trenuje taekwondo od 4 lat i juz mam troche stazu za soba,moge sie wypowiedziec ze sporty walki sa wypasne i mozna wiele tym pokazac i udowodnic, odrazu poprawisz kondycje. polecam, bardzo dobrze dziala na dziewczynya co do taekwondo do ITF ale uczeszczalem na karate oyama i moge powiedziec ze jest wiele sprzecznosci,taekwondo stawia na technike i szybkosc natomiast karate na sile i to rozni :>co do stopnia do 2 cup

przez ~kamilgerc,
    2009-02-07 10:55:56

Mnie z kolei kręci tak jak Mateusza krav maga. Póki co nie trenuje, bo nie mam fizycznej możliwości, tzn jestem w szkole z internatem na wsi, ale od października jak pójde na studia do trójmiasta to mam zamiar się zapisać. Chce poprostu czuć się bezpiecznie na ulicy wiedząc, że gdy przyczepi się jakiś półgłówek, którego rozmową nie będzie można zbyć, to będę w stanie obronić siebie i partnerke lub znajomych.Chciałbym znać też jakąś azjatyckę sztukę walki, ale to tak na zasadzie że to jest orientalne i dlatego mnie kręci, cała ta otoczka w okół karate czy innych sztuk.

przez ~elvisp,
    2009-02-07 17:45:54

ja treniuje krav mage, wczesniej nic nie trenowalem wiec nie mam porównania, ale mysle ze dokonalem super wyboru, jak ktos jest z Lublina to polecam klub K 1. Jak zrobie czarny pas w krav maga to zapisuje sie na JUDO bądz BJJ

przez ~lusus,
    2009-02-15 22:10:15

Moja ścieżka wojownika wiodła od judo, następnie aikido, a skończywszy na kung-fu. Korzyści płynące z trenowania widoczne są dopiero po przyswojeniu sobie podstawowych technik, ważna jest też przy tym samodyscyplina. Osobiście, polecam kung-fu, korzystnie wpływa na wytrzymałość, siłę oraz uczy technik, które mogą zaskoczyć niejednego rywali. Ciemne strony to zapewne kontuzje, które w każdym sporcie się zdarzają, a szczególnie trenując sztuki walki. W kung-fu niektóre techniki wymagają dużej koncentracji i przygotowania.

przez ~snieg47,
    2011-04-10 19:04:41

Dopiero chodzę około 3 miesiące na kung-fu planuje dopisać sie na mma(Pszczyńska akademia sztuk walki sekcja Ząbki)i mogę powiedzieć że zauważyłem1.Poprawę siły2.Poprawę szybkości3.Poprawę kondycjiPolecam treningi dla zdrowia i sylwetkiPozdrawiam!Który styl jest waszym zdaniem "najlepszy"Moim zdaniem to MT/Bjj

• ODPOWIEDZ +
1 2 3
STRONA 1 z 3
REKLAMA