REKLAMA

Forum - Waszym zdaniem: Fitness/Sport

Rozciaganie
    przez ~kmuzylowski,
    2010-06-07 22:33:08

Witam !Pytanie odnośnie rozciągania . Ostatnio w artykule na stronie naszego ulubionego magazynu pojawiła się wzmianka " Wbrew powszechnej opinii, wykonywane przed treningiem bardziej szkodzi niż pomaga " artykuł " Reguły rozciągania " .Wiadome to jest jakby coś nowego , i trochę logicznego , ale czy aby na pewno ? Jak widzę to wszyscy sportowcy większego kalibru rozciągają się statycznie przed np biegiem na 100 m ( Usain Bolt ) . Co o tym sądzicie , jak to jest napisane w artykule "...więcej

przez ~nick,
    2010-06-07 22:52:24

Raz nasz magazyn mówi, że to zalecane a raz, że szkodzi? No WTF? Nie wyobrażam sobie żadnego treningu bez rozciągania. Zresztą, warto się rozciągać nie tylko dla samej rozgrzewki i uniknięcia kontuzji, ale także dla bycia rozciągniętym. Wielu o tym zapomina, a to też ważne

przez ~bernardhopkins,
    2010-06-07 22:55:19

Jezeli wspomniales o Usainie Bolcie i sprinterach to zobacz ze oni przed samym startem sa bardzo rozgrzani biegaja i rozgrzewaja sie na dlugo przed startem wiec nie jest tak ze wchodza z bomby na stadion,rozciagaja sie na sucho po czym biegna

przez ~kmuzylowski,
    2010-06-07 23:03:29

Wiem my też tak robiliśmy pobiegali , skipingi itd i dopiero rozciągane , ale wiesz chodzi mi o to właśnie , bo tu jest jasno napisane " Wbrew powszechnej opinii, wykonywane przed treningiem bardziej szkodzi niż pomaga " , ale chodzi przed treningiem siłowym , bo jasne jest , że powinno się zrobić dynamiczne przed statycznym .Ja zawsze się rozciągam po treningu siłowym , ale właśnie przed nie , i czy powinienem rozgrzewać się statycznie również przed ? Chodzi o trening siłowy .

przez ~skibi,
    2010-06-08 09:01:58

\'Ogor1992\' napisał(-a):Wiem my też tak robiliśmy pobiegali , skipingi itd i dopiero rozciągane , ale wiesz chodzi mi o to właśnie , bo tu jest jasno napisane " Wbrew powszechnej opinii, wykonywane przed treningiem bardziej szkodzi niż pomaga " , ale chodzi przed treningiem siłowym , bo jasne jest , że powinno się zrobić dynamiczne przed statycznym .Ja zawsze się rozciągam po treningu siłowym , ale właśnie przed nie , i czy powinienem rozgrzewać się statycznie również przed ? Chodzi o trening siłowy .Sam sobie odpowiedziałeś przed siłowym tylko dynamicznie

przez ~szwircu,
    2010-06-08 13:00:11

Ja powiem tak jak przeważnie robię - rozgrzewka aerobowa (15 minut) -> rozciąganie dynamiczne, najlepiej naśladujące ruchy które będziemy wykonywać w trakcie ćwiczeń -> ćwiczenia oporowe na małym obciążeniu -> zasadniczy trening -> wyciszenie mięśni (krążenia, masowanie) -> rozciąganie statyczne.

przez ~marcinle,
    2011-08-04 23:36:21

Nie wiedziałem gdzie to wrzucić a więc wrzucam tu ."Autorem tekstu Autorem jest dr Andrzej Bryl i text został napisany w czasie 3 dniowego seminarium taekwondo we Wroclawiu w 1991 roku obecnie orginał tego textu znajduje sie w biblotece Wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego.Jednym z głównych problemów osób ćwiczących sztuki walki jest brak elastyczności. W szczególności adepci kopanych sztuk i sportów walki chcą poprawić swoje rozciągnięcie nóg. Aby kopać wysoko, luźno i bez ryzyka potrzebne są odpowi...więcej

przez ~knockout,
    2011-08-19 10:53:03

Ja rozciąganie przed treningiem rozumiem jako część rozgrzewki, rozruszania mięśni i rozgrzania ścięgien. Nigdy nie robiłem wysiłkowego stretchingu przed właściwym treningiem, taki zostawiam sobie jedynie na koniec, po porządnym rozgrzaniu całego ciała

przez ~wujas,
    2011-09-06 21:33:38

A co sądzicie o technikach rozciągania Toma Kurza?

przez ~romanowicz,
    2011-10-07 11:39:31

Sprawdziłem na sobie, działa. Rozpoczynając w tym roku 40 rok życia nigdy nie byłem tak rozciągnięty, i "tak dobrze poukładany" w rozciąganiu. System przedstawiony jest książkach "Superstawy" i "Rozciąganie odprężone".

• ODPOWIEDZ +
STRONA 1 z 2
REKLAMA