REKLAMA

Forum - Waszym zdaniem: Fitness/Sport

Polecane przez was książki o treningu siłowym?
    przez ~frisky,
    2010-03-08 12:13:50

Ksiażki Christiana Thibaudeau niestety tylko w języku angielskim

przez ~radek86,
    2010-07-18 20:32:56

Dzisiaj, będąc na zakupach, wpadła mi w oko seria książek Kurta Brungardta: "Klatka piersiowa i barki", "Ramiona, bicepsy, tricepsy", "ABS, czyli mięśnie brzucha". Od dawna chciałem sobie kupić jakąś książkę na temat ćwiczeń, ale wybór jest spory, więc trudno mi było się zdecydować.Książki Brungardta bardzo mi się spodobały. Wszystko fajnie rozpisane, plany treningowe, wykonanie ćwiczeń, na co zwrócić szczególną uwagę, jak również wyjaśnione popularne mity na temat ćwiczeń. Stwierdz...więcej

przez ~daniox,
    2010-07-18 21:21:47

Ja, jak rozpoczynałem swoją przygodę z treningiem, kupiłem sobie właśnie te książki. Uważam, że dla początkujących to książka bardzo dobra, chyba jedna z najlepszych na początek. Dla osoby doświadczonej, wydaje mi się niezłym uzupełnieniem wiedzy o treningu. Na pewno plusem jest zebranie większości informacji o treningu siłowym i innych przydatnych informacji.Ja osobiście byłem zadowolony z tych książek. Ale, jeżeli ktoś już ma duży staż na siłowni, to plan bazowy raczej go nie usatysfakcjonuje. Inna sprawa, ż...więcej

przez ~radek86,
    2010-07-18 21:51:31

DanioX, dzięki. To bardzo cenna, dla mnie, opinia.

przez ~Borys,
    2010-07-18 22:01:58

Frederic Delavier - "Strength Training Anatomy"Bardzo przejrzysta książka, wiele ćwiczeń na daną partię, szczegółowa anatomia pracujących mięśni, omówienie wariantów, błędy i wyróżnienie jakie mięśnie (grupy) biorą udział w danym ćwiczeniu... Taki rozszerzony atlas ćwiczeń.

przez ~wypucowany,
    2010-10-25 10:30:58

Zgadzam się z opinią kolegi wyżej, Frederic Delavier - "Strength Training Anatomy" to naprawdę dobra pozycja dla początkujących, wiele interesujących patentów, z którymi należy się zapoznać.

przez ~foxy,
    2010-10-25 11:12:03

radek86: Też zaczynałem z tymi książkami i potwierdzam - dla początkujących są bardzo dobre, ale tak naprawdę nie potrzebujesz wszystkich, jak już, to tę o brzuchu, oraz jedną z pozostałych, bo ćwiczenia i ogólne wiadomości się w nich dublują, reszte można bez problemu doczytać w internecie

przez ~hogg,
    2010-10-25 16:05:58

"Łysek z pokładu Idy"... Od ciągnięcia wózków z węglem zrobił się silny że ho ho

przez ~maras86pl,
    2010-10-25 20:51:41

radek86 swego czasu ćwiczyłem brzuch wg książki Brungardta, powiem ci, że widać było postępy, prócz szczegółowo rozpisanych treningów kolejnymi etapami jest też sporo porad odnośnie techniki ćwiczeń, diety, regeneracji. Takie małe kompendium, więc podejrzewam, że pozostałe części są równie dobre merytorycznie

przez ~p4vvci0,
    2010-10-27 21:30:20

Oliver Lafay-Trening Siłowy Bez Sprzętu

• ODPOWIEDZ +
1 2 3 ... 5
STRONA 2 z 5
REKLAMA