REKLAMA

Forum - Waszym zdaniem: Fitness/Sport

Pół maraton - Siłownia
    przez ~radzio2012,
    2014-01-10 18:12:00

Mam pytanie odnośnie treningów. Czy można jednocześnie trenować, przygotowywać się do półmaratonu i trenować na siłowni(przy czym trening ten składa się z kilku treningów a mianowicie areobowy na przemian z siłowym - ok.40-50 min. trwa cały trening). Przede wszystkim zależy mi na zbudowaniu masy mięśniowej ale chciał bym też wystartować w półmaratonie i jeżeli ktoś by mógł coś mi doradzić było by fajnie. .... 

przez ~jose,
    2014-01-29 15:56:40

A dlaczego nie? Moim zdaniem trening biegowy + siłowy bardzo dobrze się uzupełniają, wiadomo, że trzeba to rozsądnie ułożyć, żeby nie przesadzić, ale moim zdaniem właśnie nawet zaleca się takie połączenia.

przez ~ostrzeszowianin,
    2014-02-10 14:54:13

Moim zdaniem tez jedno z drugim sie laczy, przynajmniej nie bedziesz nabieral tluszczu, a miesnie beda bardziej widoczne. Wiele tu tez zalezy od tego, jak dokladnie bedzie wygkadal trening oraz od tego, jak bedzie zbilansowana Twoja dieta. A teraz jak sie odzywiasz? bo to chyba rownie istotne jak trening:)Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

przez ~spider1300,
    2014-05-11 01:12:45

Witam oczywiście można łączyć te dwie dyscypliny sportowe. Spotkałem się  z chłopakiem który startuje w maratonach. Bardzo solidnie przykładał się do treningów Biegowych lecz jego największa walka podczas maratonu był ból mięśni które zupełnie nie trenował a były to ręce . Okazało się po pewnym czasie ze trenując na siłowni ból ustąpił i uzyskiwał dużo lepsze czasy niż przed. Jeżeli chcesz biegać i budować masę mięśniowa musisz otrzymywać zbilansowana dietę która jest kluczem do pełnego sukcesu bez tego możesz dwa razy ciężej trenować a wyniki twojej pracy będą po prostu słabe. Pozdrawiam

przez ~flylo,
    2014-05-11 08:44:36

Chcesz tylko przebiec czy się trochę pościągać? Od siebie dodam że czasem nogi nie wytrzymują obciążenia. Przygotowuje się do maratonu i jadę \"starting strange\" 3 treningi siłowe, 3 biegowe plus rower. Czasem jak czuje że nogi za bardzo dostają, odpuszczam przysiad w treningu siłowym. 

przez ~Marjanek,
    2014-05-11 09:20:38

Jeśli chcesz budować mięśnie to nie licz na to ze coś konkretnie powalczysz na polmaratonie. Ale zeby silownie uzupelnic o wytrzymalosc i satysfakcje z biegania w zawodach to jak najbardziej tak :)

• ODPOWIEDZ +
REKLAMA