REKLAMA

Forum - Waszym zdaniem: Fitness/Sport

PŁYWANIE
    przez ~surudoi,
    2009-01-07 00:02:42

witam interesowal by mnie jakis trening plywacki do zrzucenia kilku kilo ??

przez ~adder,
    2009-01-07 00:14:19

Wydaje mi się ze w którymś numerze było coś apropo pływania... jakoś tak w wakacje o tym czytałem. Ogólnie to idz na basen i pływaj w kółko ja kiedyś chodziłem na basen raz w tyg. i ograniczało sie to do pływania żabka przez 45 min (z małymi przerwami). Możesz tez spróbować pływania interwałami.

przez ~saber,
    2009-01-07 00:59:38

Też pływałem w podobny sposób do Ciebie adder i prawie w 100% żabką. Początki były ciężkie, ale jak dopracowałem technikę i kondycja w wodzie się poprawiła to od 1 basenu 25m i przerwy doszedłem do 20 basenów 25m i przerwy. Chciałbym chociaż połowę tego kraulem być w stanie zrobić bez przerwy, ale po 2 basenach pod rząd mam już dosyć i tu chyba bardziej wchodzi kwestia oddechu.

przez ~adder,
    2009-01-07 10:12:18

Chciałbym chociaż połowę tego kraulem być w stanie zrobić bez przerwy, ale po 2 basenach pod rząd mam już dosyć i tu chyba bardziej wchodzi kwestia oddechu.i własnie dlatego basen jest wspaniałą rzecza. po kilku tygodniach wydolność organizmu poprawia sie znacznie. Płuca wziększaja swoja obiętość a po dłuższym czasie wzrasta tez liczba czerwonych krwinek(tak przeczytałem w konkurecyjnej gazecie ) Dlatego wielu sportowców kożysta z uroków basenu tylko troche mało czasu zeby do terningów wcisnąc jeszcze basen

przez ~luki,
    2009-01-07 10:36:22

U mnie to wygladalo tak:na zmiane : 1 dlugosc kraulem, spowrotem odpoczywalem zabka. Co 5-ty kraul , motylkiem.Polecam.Luki

przez ~skafander,
    2009-01-07 11:37:51

\'*Luki*\' napisał(-a):U mnie to wygladalo tak:na zmiane : 1 dlugosc kraulem, spowrotem odpoczywalem zabka. Co 5-ty kraul , motylkiem.Polecam.LukiPanowie, trening pływacki to ciężka harówa ale opłaca się. Mówię z własnego doświadczenia. Technika pływania kraulem nie jest prosta ale za to jak już się ją opanuje jest nieprawdopodone uczucie. Jak wszędzie potrzebna jest konsekwencja i determinacja. Na początek rozgrzewka spróbujcie kilku długości basenu stylem klasycznym, potem czas na deskę pływacką. deska przed s...więcej

przez ~jacekg,
    2009-01-07 12:06:06

MH wydanie listopadowe strona 122 "Daj nura" PS.Jeżeli nie masz to powiedz to Ci przepisze .Pozdrawiam !

przez ~skafander,
    2009-01-07 14:17:20

\'Jacek.G\' napisał(-a):MH wydanie listopadowe strona 122 "Daj nura" PS.Jeżeli nie masz to powiedz to Ci przepisze .Pozdrawiam !Hej, wracam, bo znalazłem coś ciekawego...zerknicie sobie na świetnie pokazana technika pływania kraulem. Szacunek

przez ~saber,
    2009-01-07 15:54:44

Niestety nie mam wydania listopadowego, a dopiero grudniowe z zeszłego roku. Dzięki skafander za ten filmik i rady. Na razie nie piszę z czym mam problemy, bo już dawno nie pływałem znowu, ale kiedy tylko się "odziębie" i znowu zmierzę z kraulem opiszę z czym mam problemy. Zgadzam się, że trening pływacki to ciężka harówka, nawet z czysto amatorskiego punktu widzenia, ale kiedy zrobiłem te 500m żabką bez przerwy po kilku regularnych wizytach na basenie to byłem z siebie tak cholernie dumny, że warto ch...więcej

przez ~jacekg,
    2009-01-07 17:19:05

"DAJ NURA "Aby jednak sensownie wykorzystać pobyt na basenie , nie warto koncentrować się na jednym stylu.Np. na kraulu,który jest najszybszy,mocno pracują ramiona i barki.Przy stylu klasycznym (popularnej żabce) wzmacniasz mięśnie piersiowe.Dlatego warto mieszać style.Dużo ważniejsze jest, jak pracujesz w czasie treningu.Bardzo istotne ,byś jednym stylem pływał co najmniej po 8 minut bez przerwy spokojnym tempem.W zależności od tego na której części ciała zależy Ci bardziej, pływaj albo na samych ręka...więcej

• ODPOWIEDZ +
1 2 3 ... 4
STRONA 1 z 4
REKLAMA