REKLAMA

Forum - Waszym zdaniem: Fitness/Sport

MMA czy Muay Thai
    przez ~bobas,
    2009-04-11 23:34:49

Mam pytanie do osob ktore cwicza sztuki walki Po maturze mam zamiar zapisac sie na sztuki walki, blisko mojego miejsca zamieszkania mam dostepne dwa kluby MMA i Muay Thai ktora system byscie proponowali? Jeszcze powiem ze kiedys lyknelem troszke Modern JuJutsu i sam trenuje w domu boks przy worku

przez ~mystiq,
    2009-04-12 10:17:50

A co zamierzasz uzyskać poprzez trening sztuk walki?

przez ~bobas,
    2009-04-12 14:17:08

Wiekszy komfort w sytuacjach zagrozenia Jestem dosyc duzym czlowiekiem mam 195cm wzrostu i wiele ludzi widzac mnie w barze albo na dyskotece chcialo by mnie "wyprobowac" i czesto zdarzaja sie sytuacje ktore konczylyby sie bijatyka gdyby nie moja spokojna natura A po drugie ciagnie mnie do takich rzeczy

przez ~jacekg,
    2009-04-12 16:41:19

Po pierwsze to ani MMA ,ani MT to nie system. Między MMA ,a MT jest znikoma różnica ,chociaż w MMA jest parter na ulicy niestety nie przydatny ,więc wybrałbym po prostu gdzie lepszy trener niczym innym przy takiej liście wyboru bym się nie kierował.

przez ~bobas,
    2009-04-12 19:26:30

Wiem MMA to dyscyplina sportowa a Muay Thai jest sportem walki Mowisz zeby pojsc tam gdzie lepszy trener to chyba raczej na MMA pojde

przez ~bartolomeo107,
    2009-04-12 23:16:36

Radziłbym poszukać jakiegoś stylu parterowego. Praktycznie każda walka (nie tylko uliczna) kończy się zwykle w parterze . Polecam brazylijskie jiu jitsu , judo ,zapasy.

przez ~adder,
    2009-04-12 23:44:53

tu sie nie zgodze... jak ktos cie zaczepi to nie będziesz starał sie go przewrócić i założyć dźwignie tylko dasz mu w ryj, az sam upadnie

przez ~jacekg,
    2009-04-13 00:13:02

CYTAT(bartolomeo107 @ Apr 12 2009, 23:09 PM) Radziłbym poszukać jakiegoś stylu parterowego. Praktycznie każda walka (nie tylko uliczna) kończy się zwykle w parterze . Polecam brazylijskie jiu jitsu , judo ,zapasy.Oczywiście masz racje ,że każda walka kończy się w parterze ,ale w walce na macie .Niestety w klubie na ulicy nie zejdziesz do parteru ,bo po pierwsze wystarczy ,że trafisz kolanem na 1cm kamień i pozwolę Sobie użyć takiego kolokwializmu zesrasz się z bólu .Poza tym Twojego przeciwnika koledzy ...więcej

przez ~bobas,
    2009-04-13 16:21:35

Wiem ze parter nie jest zbyt przydatny ale jednak wybiore MMA poniewaz moge znalezc sie w parterze a na Muay Thai nie naucze sie jak sie wtedy bronicIstnieje takze mozliwosc zeby sie zapisac na to i na to co o tym sadzicie ? Jednak wtedy musialbym zrezygnowac z silowni

przez ~adder,
    2009-04-13 16:27:13

Ja bym polecił MMA. Nie z własnego doświadczenia ale moj znajomy sie zapisła i jest bardzo zadowolony. I nieźle poobijany. mam wrażenie ze MMA jest bardziej swobodne niż Muay Thai. więcej rzeczy jest dozwolonych i jest bardziej przydatny na ulicy. ale to tylko z obserwacji a nie z doświadzenia.

• ODPOWIEDZ +
1 2 3 ... 8
STRONA 1 z 8
REKLAMA