REKLAMA

Forum - Waszym zdaniem: Fitness/Sport

Interwały
    przez ~ahmed,
    2009-08-18 19:54:22

CześćTyle sie mówi o zaletach treningu HIIT , w jakim stopniu wpływa na poziom testosteronu , czy tak samo jak aeroby , gorzej czy lepiej? czy ma jakieś wady? i czy poprawia wydolność oddechową gorzej czy lepiej od zwyklego biegu ciągłego?Pozdrawiam

przez ~stachoo,
    2009-08-18 23:11:11

Nie umiem powiedzieć, jak jest z testosteronem, ale jego wadą jest dość mocne obciążanie serca, choć niektóre źródła podają, że przeciwnie-wzmacnia on serce."Trening interwałowy poprawia wydolność układu oddechowego i krążenia, a także zwiększa zapasy energetyczne w mięśniach." Jeśli chodzi Ci o spalenie zbędnego tłuszczu i masz już za sobą doświadczenia z aerobami-to na pewno jest skuteczny, Jesli jednak ma to być Twój pierwszy sposób spalania, to polecam na początek zwykłe aeroby o stałej intensywności.

przez ~Borys,
    2009-08-19 00:36:11

Poziom testosteronu jest uzależniony głównie od treningu z dużymi ciężarami.Zarówno HIIT jak i aeroby poprawiają wydolność oddechowo-krążeniową; wiadomo że interwały są efektywniejsze w podnoszeniu testosteronu.

przez ~kosa11114,
    2009-08-19 14:27:34

Cwiczenia z wiekszymi ciezarami powoduja zwiekszona ilosc wydzielanego przez organizm testosteronu,ktory jak wiadomo wplywa na szybsze zwiekszanie sie objetosci wlokien miesniowych,ponoc aeroby nie powoduja intensywnego wydzielania wyzej wymienionego hormonu,na pewno poprawiaja kondycje i ogolne funkcjonowanie ukladu krazenia...

przez ~dodgers101,
    2009-08-19 22:38:11

Ja czytalem o tym, ze aeroby sa skuteczniejsze w paleniu tluszczu niz interwaly dlatego ze te drugie to jest trening beztlenowy na poziomie 80-90% maxymalnego tetna a najlepszy jego poziom do spalania tkanki tluszczowe to 60% taki jak wystepuje podczas aerobow o sredniej intensywnosci.

przez ~Borys,
    2009-08-19 23:02:18

CYTAT(Bartek @ Aug 19 2009, 21:31 PM) Ja czytalem o tym, ze aeroby sa skuteczniejsze w paleniu tluszczu niz interwaly dlatego ze te drugie to jest trening beztlenowy na poziomie 80-90% maxymalnego tetna a najlepszy jego poziom do spalania tkanki tluszczowe to 60% taki jak wystepuje podczas aerobow o sredniej intensywnosci.Ok, w takim razie kolego podaj źródło, poza tym skuteczniejsze kiedy: w trakcie ćwiczeń, w momencie zakończenia czy w ogólnym bilansie energetycznym ?Wiele o tym na forum, nie będę się...więcej

przez ~godfather,
    2009-08-20 11:38:17

Zgodzę się z przedmówcą, ma sporo racji !Także nie umiem powiedzieć czy HIIT ma jakiś wpływ na poziom testosteronu, myślę że nie bo niby czemu? To ćwiczenia z ciężarami powodują większe wydzielanie hormonów które nas interesują takich jak IGF-1, HGH i testosteronu, dzięki ćwiczeniom złożonym to są między innymi siady,wyciskania,martwe ciągi itp.Wiem na pewno że HIIT jest lepszy niż tradycyjne aeroby bo:- jeśli wykonamy go poprawnie to w przeciągu 20minut spalimy podobną ilość kalorii jak przy aerobach trwają...więcej

przez ~dodgers101,
    2009-08-20 17:19:33

Borys, nie napisalem ze tak jest tylko ze czytalem o czyms takim. Ja stosuje aeroby i interwaly na zmiane, czasem zrobie to a czasem tamto...A tutaj tekst, z ktorego owe informacje zaczepnalem: Strefa 0 (do 50% HRmax) - przebywanie w tej strefie nie przynosi korzyści ze sportowego punktu widzenia Strefa 1 (50 - 60% HRmax) - Najnizszy poziom intensywności ćwiczeń przy którym można zaobserwować pozytki dla kondycji i zdrowia. Dla początkujących lub osób po długiej przerwie w ćwiczeniach. Przyczynia sie do poprawy ...więcej

• ODPOWIEDZ +
REKLAMA