REKLAMA

Forum - Waszym zdaniem: Fitness/Sport

Ćwiczymy bez siłowni i sprzętu
    przez ~ziemmowit,
    2009-03-01 00:49:27

Witam,od jakiegoś czasu nęka mnie pewien problem. Otóż plan dnia, nie zostawia mi zwykle wiele wolnego czasu. Jak nie uczelnia to przejazdy z pkt. A do B. Tak więc, kiedy ląduje w domu zostaje mi tak z 5 godzin wolnego czasu, który muszę rozsądnie rozplanować. Ćwiczę od jakiegoś czasu, ostatnio wróciłem po przewlekjającej się prawie miech chorobie :/ Siłownia odpada, z braku czasowych możliwości czasowych, dlatego nie zostaje mi nic innego jak ćwiczyć w domu w i tak ledwo co wygospodarowanym czasie.Ostatnio zacz...więcej

przez ~luki,
    2009-03-01 10:28:10

O ile pompki można robić w naprawdę różnych wariantach na różne mięśnie, to trudno znaleźć coś konkretnie pod biceps. Poza tym, zastanawia mnie czy jest sens łączenia w jednym treningu pompek wąskich, zwykłych i szerokich. No i jak ustawić ręce, żeby to już tak w 100% dobrze technicznie wykonać.Pompki to czesto niedoceniane, a jakze pomocne cwiczenie. Mysle, ze jest sens robic waskie,szerokie itd podczas 1 treningu. Ja tak robilem przez 1-2 tygodnie. Do tego polecam rece (podczas robienia pompek) wysunac do przo...więcej

przez ~ziemmowit,
    2009-03-01 11:10:47

Ogółnie dzięki za odpowiedź.\'*Luki*\' napisał(-a):Do tego polecam rece (podczas robienia pompek) wysunac do przodu, przed glowe albo w dol, do okolic brzuchaCzy wtedy ćwiczone są inne mięśnie czy obciążenie się zmienia po prostu?\'*Luki*\' napisał(-a):Ja robiac pompki w domu czasem ladowalem duzo ksiazek do plecaka, bralem go na plecy, zeby bylo dodatkowe obciazenie.W sumie to mam to nawet w planach. Chcę robić 3 serie po kilkanaście powtórzeń w ćwiczeniu. Będę więc potrzebował z czasem systematycznego zwiększa...więcej

przez ~czytacz,
    2009-03-01 11:18:11

W tez masz troche cwiczen wylacznie z ciezarem wlasnego ciala.

przez ~lep1,
    2009-03-01 11:20:22

na nogi masakryczne ćwiczenie:D bez hantli i bez ławki też da się robić : >[yt]ALRIV1isCDc[/yt]

przez ~luki,
    2009-03-01 12:01:35

Czy wtedy ćwiczone są inne mięśnie czy obciążenie się zmienia po prostu?To tak jak z wyciskaniem na lawce pod innym katem. Robisz np. wtedy gore klatki lub dol. Ja tez mam duze problemy z waskimi pompkami. Polecam tez podstawic sobie pod rece podczas pompek jakies duze przedmioty np kartony(w nich ksiazki, zeby nie zgniesc ich). Wtedy zwiekszysz zakres ruchu, rozciagniesz klate.Luki

przez ~jaras,
    2009-03-01 12:45:49

Co do pompek, to proponuję ćwiczyć również z nogami opartymi na podwyższeniu (np. krzesło) lub podpierając sie jedną nogą. Również ustawienie łokci wg mnie ma znaczenie - jak ustawisz blisko tułowia, to pójdzie bardziej w triceps, jak ustawisz łokcie szerzej to bardziej popracuje klata. Pompując z nogami na podwyższeniu pójdzie też w barki. Nie zapominaj również o pompkach odwrotnych.Jeśli chcesz coś hardcore'owego, to spróbuj robić pompki n apiłce do ćwiczeń lub na jednej ręce. Zacznij od podparcia na jakim...więcej

przez ~bartolomeo107,
    2009-03-02 18:46:10

Kup sobie książkę "Proteo System" Olivera Lafaya-bardzo skuteczny trening bez żadnego sprzętu . Możesz ściągnąć tę książkę z peb.pl

przez ~ziemmowit,
    2009-03-02 18:52:34

Dzięki wszystkim za odzew. Zwróciliście mi uwagę na kilka rzeczy, na które nie zwróciłem wcześniej. Zobaczymy za około miesiąc jaki mozna tym wypracować rezultat

przez ~ted86,
    2009-11-10 00:23:00

Witam! poszukuję jakiś ciekawych i efektywnych ćwiczeń, w których nie będzie wymagany sprzęt. Głównym moim celem jest pozbycie się tkanki tłuszczowej i praca nad brzuchem, klatką piersiową oraz mięśniami kończyn górnych. Jak to bywa w dzisiejszych czasach mało czasu a tym bardziej pieniędzy. Studiuje dziennie, dojeżdżam codziennie na zajęcia i za ok 2 miesiące spodziewam się córeczki:) Proszę o jakieś pomysły ćwiczeń i może jakiś plan jeśli ktoś sie na tym zna. Pozdrawiam

• ODPOWIEDZ +
STRONA 1 z 2
REKLAMA