REKLAMA

Forum - Waszym zdaniem: Czas wolny

Książki, które z jakiegoś powodu musisz przeczytać
    przez ~whitechocolatte,
    2009-01-27 22:56:38

Witam zależy nam na pewno na tym aby czytać wartościowe książki. Nie wątpie w to. Więc stwarzam temat w ,którym zachęcam do wpisywania tytułów takich książek. Nie musicie o nich pisać wiele ....tytuł oraz dlaczego warto po nie sięgnąć

przez ~lep1,
    2009-01-27 23:11:52

Mario Puzo - Ojciec Chrzestny = bo to klasyka? I została wymieniona pod koniec w Poranku Kojota hehe:)

przez ~shaq44,
    2009-01-27 23:35:22

Z amerykańskich:Kurt Vonnegut - "Śniadanie Mistrzów", "Kocią Kołyskę", "Żeźnię nr 5", "Matkę Noc" i wszystkie inne tegoż autora... - Absolutny nadmistrz!!!J. Hellera "Paragraf 44"Z europejskich:Wszystko Heinricha Bolla - np "Zwierzenia Klauna"Wszystko Milana KunderyRosyjską literaturę: Pielewin, Bułchakov, DostojevskiZ latyno-amerykańskichCortazar - najlepsze opowiadankaMarquez - 100 lat samotności - obowiązkowoI na dodatek z Polski:Wszystko...więcej

przez ~beloved,
    2009-01-27 23:44:57

W tej chwili co mi przychodzi do głowy to:- większość książek Jerzego Pilcha, ze względu sposób postrzegania i interpretacji świata- Jeff Lindsay: Demony Dobrego Dextera (i pozostałe 2 książki z tej trylogii) ze względu wyjątkową kreację głównego bohateraLubię też Jonathan Carroll

przez ~czytacz,
    2009-01-28 00:31:42

\'Shaq44\' napisał(-a):J. Hellera "Paragraf 44"Ja znam tylko "Paragraf 22", "Paragraf 22 bis" i "Paragraf 23" tego autora - pierwsza genialna, druga i trzecia niestety znacznie slabsze. Ale "czterdziestki czworki" nie czytalem - to chyba jakos niedawno sie ukazalo?

przez ~theedge,
    2009-01-28 14:25:23

Brian Tracy - Zjedz te ZabeNapoleon Hill - Myśl i bogac sięDale Carnagie - Jak Zdobyc Przyjaciol i Zjednac Sobie LudziRobert Cialdini - Wywieranie wplywu na ludziSpencer Johnson - Kto zabral moj serNikodem Marszalek - Odrodzenie feniksa

przez ~luki,
    2009-01-28 15:40:41

Jack London - Martin Eden - historia niezwyklego mezczyzny - prawdziwy autorytetMario Puzo - Ojciec Chrzestny oraz Glupcy umieraja - klasyka meskiej literatury James Bond - odpowiednik babskich romansidel tzn. literatura lekka,acz niezwykle ciekawaLuki

przez ~Pafii,
    2009-01-28 17:09:57

Czas przyszły "muszę" to z gruntu mało ciekawa przygoda ze słowem pisanym. Wolałbym chcę, ale cóż, z "chętnym czytelnictwem" jest w kraju cieniuchno. Dla wszystkich poszukujących wspaniałego słowa i nie bagatelnych treści polecam wszystkie dzieła Ryszarda Kapuścińskiego i książkę Witolda Beresia i Krzysztofa Burnetko pt. Kapuściński : nie ogarniam świata. Dla podróżników, koniecznie wszystko Jacka Pałkiewicza. Nie wspominam tu o klasyce literatury światowej, bo ktoś wyżej o tym pisał.Obecnie ...więcej

przez ~mythos,
    2009-01-28 21:22:17

Powieści Neila Gaimana - Amerykańscy Bogowie, Nigdziebądź, Chłopaki Anansiego - za połączenie magii z klimatem współczesnego świata i poczucie humoru autora.

przez ~Monczyk,
    2009-02-05 23:31:14

Jestem w trakcie Ojca Chrzestnego książka rewelacja ciężko się oderwać a w planach mamMario Puzo "Omerta" , Arvind Adiga "Biały Tygrys", Zodiak tylko nie wiem jakiego autora to jest narazie usłyszałem tylko ze jest ksiązka I mam zamiar zabrać sie za Trylogie Dextera.

• ODPOWIEDZ +
1 2 3 ... 32
STRONA 1 z 32
REKLAMA