REKLAMA

Forum - Waszym zdaniem: Czas wolny

Fenomen disco polo
    przez ~karotka,
    2015-02-15 23:19:25

Zauważyłam, że to właśnie ten gatunek muzyczny pobija rekordy wyświetleń na YT. Spójrzcie na popularność piosenki \"Ona tańczy dla mnie\" prawie 90mln wyświetleń. To chyba rekord polskiej piosenki. Gdzie tkwi fenomen?

przez ~janNowak,
    2015-02-16 13:33:08

W prostocie :) łatwy wpadający w ucho tekst - usłyszysz raz i już możesz śpiewać ze wszystkimi, skoczna melodia, częstotliwość puszczania w niektórych programach telewizyjnych też ma pewnie znaczenie. Ludzie to lubią. Zwróć uwagę, ze disco polo wcale tak naprawde nie zniknelo, tkwilo gdzies tam caly czas, tyle ze nie mówiło się o tym. Jakoś w zeszłym roku był na mazurach chyba festiwal disco polo (płatny), znajmoi niedaleko byli na wakacjach. Podobno zjechały sie TŁUMY! ale to takie niewyobrażalne tłumy, jakich ...więcej

przez ~jazzman,
    2015-02-16 14:15:27

Był kiedyś taki tekst, że miliony much nie mogą się mylić... Coś w tym jest faktycznie. A tak serio, to jest to problem społeczny dużo bardziej skomplikowany niż \"łatwy wpadający w ucho tekst\". Nie dotyczy on muzyki, ale jego efektem jest taka masa miłośników łatwej nuty i dobrego meczu.

przez ~marekmar,
    2015-02-17 14:22:02

Mauku masz racje. A dzisiaj ta retro moda to już wynika z sentymentu do minionych czasów. Bo jak gwiazdy discopolo wojowały rynek, to mieliśmy obietnice złotych czasów - blabla, złotych jak złotych, ale przynajmniej nowych i coś obiecujących. :) A poza tym, to tak jest, że takie lata 90 będzie się miło wspominać, bo wtedy się było młodym albo młodszym przynajmniej. 

przez ~jazzman,
    2015-02-17 14:28:23

To by tłumaczyło, dlaczego 40-50 latkowie słuchają disco polo. Nie tłumaczy natomiast dlaczego słuchają tego młodzi. Tego nie tłumaczy nic, poza piramidą Maslowa i dążeniem polityków, by masy nie wspinały się po niej zbyt wysoko.

przez ~francois,
    2015-02-18 01:26:57

Uwielbiam popadnie ze skrajności w skrajność. To, że ktoś słucha disco polo, od razu dyskwalifikuje go w czyjejś piramidzie lub w cudzych widzimisiach? Osobiście kategoryzuję disco na dwie kategorie. Pierwszą z nich są piosenki, przy których można potańczyć, np. \"Aleksandra\". Do drugiej kategorii należą wszystkie te wiejskie pomysły, do których nawet tupnąć nogą nie idzie, tj. \"Ruda tańczy jak szalona\". To są moje osobiste przemyślenia, nie każdy może się z nimi zgodzić.

przez ~jazzman,
    2015-02-18 09:52:31

Ja polecam osobiście popadanie w obie skrajności i popatrzenie na sprawę z dwóch perspektyw. Bycie w centrum nie zmusza do myślenia.Każdy słucha tego, czego chce; co mu sprawia radość itp. Wiadomo, że muzyka pełni pewne funkcje w życiu człowieka i jeżeli dla niektórych jest to disco, jest ok. Pytanie dotyczy nie tyle samego gatunku disco, co jego \"fenomenu\", a więc nie \"dlaczego jednostka słucha disco\", tylko \"dlaczego masy słuchają disco\".

przez ~Android22,
    2015-02-20 14:06:25

Jak byłem trochę młodszy to miałem dużo niższy próg tolerancji dla ludzi słuchającej innej muzyki niż ja, nie mogłem tego pojąć :) teraz juz nie jestem taki surowy, przecież muzyka, której słucham to nie jedyna słuszna:) ludzie słuchają disco polo, bo proste do zaśpiewania teksty i nieskomplikowane melodie być może lepiej ich rozluźniają niż uwertury Mozarta czy jazz. Poza tym nie bez wpływu jest też telewizja i stacje radiowe, te mające najwiekszy zasieg, ktore zlapie sie w szczerym polu puszczają mocno komercy...więcej

przez ~Mirosiek,
    2015-02-20 14:22:18

To jest proste: można się przy tej muzyce dobrze bawić. Ta muzyka wiąże społecznie jak schłodzona wódka na weselu i to jest jej fenomen. Każdy potrzebuje się zabawić. Każdy potrzebuje się wyhulać i ta muzyka to dotarcza.

przez ~jazzman,
    2015-02-20 14:55:50

może Mauaku znajdziesz odpowiedz na Twoje pytanie dlaczego masy słuchaja disco. Ale przecież ja znam odpowiedź na to pytanie :lol: :lol: :lol: :lol:Zdaje mi się też, że są w kinach lepsze filmy niż ten. Ten obejrzę dopiero po recenzji Mietka :) Inna sprawa, że film nie jest o realiach polskiego disco polo. (zaznaczam, że temat jest o muzyce i zakładam, że nie powstał jako próba wciągnięcia ludzi w dyskusję o ... filmie).

• ODPOWIEDZ +
1 2 3
STRONA 1 z 3
REKLAMA