[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA

Forum - Styl

Dyskusja do tematu: Czy picie kawy szkodzi? Fakty i mity o kawie

Przez lata kawa była obwiniana o to, że powoduje odwodnienie, choroby serca, wrzody żołądka, arytmię, a nawet o to, że uzależnia. Dlatego była zarezerwowana tylko dla dorosłych. Dziś już wiemy, że picie kawy jest znacznie bezpieczniejsze niż sądzono.

Przejdź do artykułu
    przez ~Oliwia,
    2016-10-05 09:51:17

Powinniście jeszcze wspomnieć, że kawa może zmniejszać ryzyko demencji u kobiet http://www.portalspozywczy.pl/kawa-herbata/wiadomosci/kawa-moze-zmniejszac-ryzyko-demencji-u-kobiet,135172.html

przez ~mmt,
    2016-10-15 22:06:24

kawa to ciężki, uzależniający narkotyk (nawet 1 filiżanka dziennie) runujący zdrowie 80% społęczeństwa (z czego 70% jest tego nie świadoma, że choruje czy żle się czuje przez kawę) Skończe pierd**olić w tym jakże żałosnym artykule na zamówienie wielkich korporacji. A jakże tylko kasa się liczy. żałosne.

przez ~Mózgi,
    2016-10-27 14:52:38

W odpowiedzi na komentarz Pana ~mmt, chcielibyśmy zaprosić do zapoznania się z researchem, który zrobiliśmy bez zamówienia wielkich korporacji. Wyniki naszego badania poparte są wiarygodnymi źródłami. Dodam, że pokrywają się z tym, co znaleźć można w powyższym artykule. Zapraszamy do komentowania i dyskusji: http://mozgi.pl/czy-kawa-jest-zdrowa-F953

przez ~Mózgi,
    2016-10-27 15:19:32

Nie wiem czemu poprzedni komentarz nie jest widoczny. Zrobiliśmy research w tym temacie i wyniki pokrywają się z treścią powyższego artykułu. Jeżeli Pan ~mmt ma jakieś sprawdzone źródła informacji, to zapraszamy do zgłaszania uwag do naszego artykułu: http://mozgi.pl/czy-kawa-jest-zdrowa-F953 Jeżeli źródła będą przekonujące, informacje zostaną uwzględnione w researchu. Zapraszamy do dyskusji: http://mozgi.pl/czy-kawa-jest-zdrowa-F953

przez ~Batman,
    2016-11-10 12:58:25

Kawa uzależnia,bez żadnej wątpliwości. Kawa podnosi cholesterol we krwi. Ja mam zdrowe serce i odgòlnie jestem zdrowy,a po wypiciu kawy wielokrotnie zdarzały mi się bóle za mostkiem i to nie było związane z kofeiną,bo sama kofeina takiego efektu u mnie nie wywołała tak samo jak kawa rozpuszczalna. Poza tym pogłoski że kawa jest pryskana dużą ilością pestycydów,prawdopodobnie są wiarygodne. Jest kapitalizm,wiec trudno o wiarygodne badania,gdy większość za mordę trzyma pieniądz. Kawa inaczej oddzialowywuje na organizm kobiety i mężczyzny.

przez ~Mariusz7,
    2016-11-23 13:27:42

Nie wiem jak kawa działa na zdrowie, nie czuje sie ekspertem zeby sie w tym temacie wypowiadac ale na pewno uzaleznia. Sam zrobilem sobie kiedyś przerwe w piciu kawy i najpierw czułem sie fatalnie, ale po jakims czasie sie przyzwyczailem, ze nie zaczynam dnia od espresso

przez ~remek.pl,
    2017-01-27 19:36:33

A jednak starcy i staruszki kawy nie pili i nie piją tak przynajmniej /wg mnie mądrze/ mawiają... więc gdzie ci długowieczni kawosze..? Produkt palony czy to ziarno kawy czy inne produkty zawsze zawierają w sobie substancje powstające w procesie palenia. To zwykła chemia. I są one szkodliwe. Choć w małych ilościach tak jak w alkoholu czy papierosach szkodliwe substancje nie zabijają od razu..Najpierw dostarczają przyjemności i to często latami...Wątroba nerki .... filtrują świństwa aż wcześniej czy później przychodzi moment refleksji...Ale to już może być po ptakach..he, he..

przez ~cr45hb,
    2017-06-15 11:44:35

zapomnieli dodat naglowka "sponsorowane przez lobby kawowe"

przez ~Kawosz lub nie,
    2017-06-15 18:21:12

Ziarno prawdy... jak to ziarno xd

przez ~Paulinka,
    2017-06-20 08:56:04

Oczywiście, wszystko ma swoje wady i zalety. Ja nie wyobrażam sobie, żebym mogła nie wypić kawki i do tego zjeść jakieś ciacho i jestem przekonana o tym, że to ciastko właśnie bardziej mi szkodzi od tej kawy. Kiedyś piłam znacznie więcej niż jedną, żeby się pobudzić jednak do zmniejszenia ilości przekonał mnie mój dentysta z CMP dent, który pokazał mi jak kawa i inne napoje wpływają na stan moich zębów. Sama też to zauważyłam po głębszej analizie i po wybieleniu moich zębów, że jak ograniczyłam niektóre napoje i...więcej

• ODPOWIEDZ +
1 2 3
STRONA 1 z 3
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij