[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA

Forum - Męskie sprawy

Dyskusja do tematu: Uzależnienie: jak rozpoznać objawy i jak je leczyć?

Alkohol, papierosy, narkotyki, hazard, jedzenie, seks, internet, gry, zakupy... Uzależnienie mają różne oblicza, ale jedną cechę wspólną - ich ofiary długo nie chcą przyznać, że mają problem. Zobacz, po czym poznać, że wpadłeś w szpony nałogu i gdzie szukać pomocy. 

Przejdź do artykułu
    przez ~mh,
    2015-06-18 09:55:15

Alkohol, papierosy, narkotyki, hazard, jedzenie, seks, internet, gry, zakupy... Uzależnienie mają różne oblicza, ale jedną cechę wspólną - ich ofiary długo nie chcą przyznać, że mają problem. Zobacz, po czym poznać, że wpadłeś w szpony nałogu i gdzie szukać pomocy.<br /><br /><a href="/sprawy/Uzaleznienie-jak-rozpoznac-objawy-i-jak-je-leczyc,5007,1"></a>

przez ~Lesiek,
    2017-03-15 12:59:56

Jest wiele przeróżnych uzależnień, ale chyba najbardziej niebezpieczne są te od substancji psychoaktywnych. Nie dość, że wpływają na nasze zdrowie, samopoczucie, mózg, zachowanie to mają jeszcze gorsze skutki. Najlepiej leczy się je w ośrodkach terapii uzależnień. Przekonałem się o tym na własnej skórze. Alkoholik nie pijący już 3 lata. Byłem w ośrodku Wiosenna i nie żałuje, że podjąłem taką a nie inną decyzję.

przez ~Lisininho,
    2017-03-15 16:33:44

Zgadzam się z użytkownikiem powyżej

przez ~tony,
    2017-04-11 11:20:18

Zawsze myślałem, że ludzie za bardzo panikują z tym alkoholem. W dzisiejszych czasach wieczorne piwko, czy dwa to standard, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Nie zauważyłem momentu, kiedy okazało się, ze mam problem alkoholowy. Leczenie w Wiosennej okazało się konieczne. Teraz już wiem, że nie należy lekceważyć pierwszych objawów choroby.

przez ~Zenon,
    2017-06-07 12:09:53

Późno zdałem sobie sprawę z tego, że jestem uzależniony od alkoholu. Piłem codziennie, po pracy 1-2 piwa, czasami wino, wódkę. Ciężko i długo pracowałem i gdy wracałem do domu, myślałem: jak sobie wynagrodzić ten ciężki dzień? Jak w pełni wykorzystać te zaledwie parę godzin, które zostały do położenia się spać i ruszenia znów do pracy? Traktowałem alkohol jak nagrodę. Coś miłego: telewizja i piwko. Potem piłem coraz więcej i nie mogłem sobie wyobrazić dnia bez alkoholu. Dopiero siostra uświadomiła mi mój problem i namówiła na terapię w ośrodku Wsparcie. Teraz jej za to dziękuję.

przez ~Ranking Ośrodków Terapii,
    2018-04-04 20:31:12

Dodaj swój ośrodek leczenia uzależnień do najlepszego rankingu Ranking ośrodków Terapii to największa baza ośrodków leczenia uzależnienia w Polsce. Ma za zadanie pomóc osobom walczącym z nałogami oraz dać im wsparcie specjalistów, oraz profesjonale porady. Dlaczego my i nasz ranking? Jako jedyni weryfikujemy opinie pacjentów o ośrodkach, więc masz pewność, że są one prawdziwe. Dbamy o treści przekazywane naszym czytelnikom, aby były jak najbardziej odpowiednie i tematyczne do różnych sytuacji. Alk...więcej

przez ~artek,
    2018-04-24 15:53:39

przejście od wieczornego drinka do potrzeby ciągłego picia więcej i więcej jest niezauwazalne, Nagle budzisz sie, otwierasz szafe i okazuje się że żona z dzieckiem odeszła bo kolejny raz zapomniałeś je odebrać z przedszkola i przepiłeś cała wypłate.. ja się otrzasnąłem, zona zapłaciła mi za ośrodek - teraz odzyskuje rodzine i zaczynam zyć na nowo. Jestem 9 miesięcy po terapii , 8 tygodni w ośrodku leczenia uzależnień dużo mi dało. Nie ciągnie mnie, ale miewam gorsze dni. Żona i dziecko jest moim motywatorem...więcej

przez ~Uwolniony,
    2018-07-01 13:11:16

Witam. Jeżeli zmagasz się z problemem uzależnienia zapraszam na http://www.uzalezniony.pl

przez ~Karol,
    2018-10-19 12:48:22

Mi pomogła żona. Sam bym nie wyszedł. Prosty przyrząd "Knyf Neurologiczny" 2 lata bez picia cykły dziś.

przez ~KOlo,
    2018-11-26 20:48:34

Szukam ratunku dla swojego syna, który ma duzy problem z alkoholem... i chyba narkotykami. On oczywiście nie widzi problemu :/ Nie wiem jak m wytlumaczyc, że terapia jest mu potrzebna??? Po raz kolejny tez czytam o ośrodku Tratwa w Wiśle, podobno pracują tam skuteczni terapeuci i w uzaleznieniu od alkoholu i od narkotyków - ludzie chwalą ten ośrodek na kilku forach i problemie uzależnień- myślicie, że mogę się do nich zwrócić o pomoc i doradzą jak namówić syna na leczenie?

• ODPOWIEDZ +
STRONA 1 z 2
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij